Ranking głośników komputerowych w 2022 roku

Ranking głośników komputerowych w 2022 roku

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 24.05.2021 | Kategoria RTV AGD

Wprowadzenie - głośniki komputerowe ranking

Głośniki komputerowe to dziś nieodzowny element, który w wielu kwestiach nie tylko pozwala na jakościowe odsłuchanie ścieżki dźwiękowej czy po prostu oglądanie filmów ze świetnymi efektami dźwiękowymi. W przypadku nieco droższych modeli gadżety te mogą z powodzeniem służyć jako główne urządzenie odbiorcze dźwięków w domu, czyli prawdziwy zestaw Hi-Fi.

Sprawdź również najlepszy smartwatch dla dziecka.

Musimy jednak wiedzieć, na jakie dokładnie parametry trzeba zwrócić uwagę i czego unikać. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że zakupiony towar sprawdzi się w przygotowanym środowisku oraz poradzi sobie z nawet najbardziej wymagającymi dźwiękami. W tym celu przygotowaliśmy poradnik, w którym pokrótce omówimy najbardziej kluczowe parametry odpowiadające za jakość głośników do komputera. Oprócz tego zapoznacie się też z listą najbardziej polecanych produktów.

Najlepsze głośniki do komputera - jakie funkcje powinny mieć?

Przede wszystkim pamiętajmy o mocy

Wyrażana w Watach, moc RMS oznacza tak naprawdę rzeczywistą głośność zakupionego zestawu. Warto tutaj zauważyć, że bardzo niska moc RMS, na poziomie 20-40 W, charakterystyczna jest dla budżetowych głośników komputerowych o bardzo ograniczonej konfiguracji. Średnia półka to natomiast głośniki w przedziale 50-120 W. Najmocniejsze natomiast oferować sumaryczną moc na poziomie do 500 W.

Kluczowe będą wyjścia audio oraz komunikacja

Standardowo łączymy naszego laptopa czy komputer stacjonarny za pomocą przewodu z końcówką 3.5 mm. Takie rozwiązanie jest klasyczne i w zupełności wystarczy w wielu przypadkach. Inną opcją jest połączenie RCA. Jeśli jednak zależy nam na pełnej kompatybilności oraz gwarancji komfortu, to warto pokusić się o zakup sprzętu wyposażonego w Bluetooth.

Konfiguracja głośników także ważna

Na rynku mamy dostęp do wielu różnych konfiguracji głośników. Chodzi tutaj o to, czy w zestawie znajdziemy standardowe 2 głośniki (co oznaczane jest jako głośniki 2.0) czy może wraz z subwooferem (głośniki 2.1), czy może mamy do czynienia z bardziej zaawansowanym sprzętem (głośniki 5.1), gdzie do naszej dyspozycji jest dźwięk przestrzenny i o wiele bardziej zaawansowane opcje.

Który produkt będzie najlepszy? Jakie wybrać głośniki komputerowe? Oto ranking!

Nasz ranking głośników otwierają Głośniki Logitech 2.1 Z333

Jest to klasyczny zestaw, który najlepiej sprawdzi się w domowych zaciszu u osoby, która ma podstawowe wymagania odnośnie jakości muzyki oraz dźwięku. W zestawie modelu Z333 możemy oczekiwać całkiem sporej mocy RMS głośników, która wynosi 40 W. Kluczowe natomiast jest to, że moc szczytowa to nawet i 80 W.

Logitech 2.1 Z333
Logitech 2.1 Z333

Z uwagi na konfigurację, możemy tutaj liczyć na subwoofer. Jego moc natomiast określona została na poziomie 24W, co potęguje niskotonowe doznania i gwarantuje odpowiednie basy. Oczywiście pamiętajmy też o membranie w subwooferze, której średnica wynosi 13 cm, a więc jest wystarczająco duża do zaoferowania świetnego dźwięku.

Sprawdź również gdzie jechać na wakacje.

Co ciekawe, opcja ta oferuje również połączenie Bluetooth. Niestety, w celu wykorzystania tego rozwiązania, musimy dodatkowo zakupić adapter Bluetooth Logitech, który niestety sprzedawany jest oddzielnie. Oprócz tego problematyczna wydaje się natomiast stosunkowo przeciętna moc urządzenia.

✅ Zalety

 • Bardzo popularna i polecana konfiguracja 2.1
 • Subwoofer gwarantujący stosunkowo dobre niskotonowe doznania dźwiękowe
 • Głośnik niskotonowy
 • Możliwość połączenia Bluetooth
 • Spora średnica membrany
 • Głośniki komputerowe 2.1
 • Dobre do słuchania muzyki
 • Głośniki do komputera logitech z subwooferem

❌ Wady

 • W celu korzystania z Bluetooth wymagany zakup adaptera sprzedawanego oddzielnie
 • Dosyć przeciętna moc rzeczywista

Gdzie kupić komputerowe głośniki Logitech 2.1 Z333?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 219 złPolska

Głośniki Presonus Eris E3.5 to kolejne ciekawe rozwiązanie

Jeśli nie interesują nas głośniki komputerowe Logitech, to warto sprawdzić kolejną markę w zestawieniu, a mianowicie PreSonus. Model Eris E3.5 to bardzo ciekawa alternatywa, która gwarantuje nieco większą moc poszczególnych kolumn. Problematyczny wydaje się tutaj brak subwoofera, który odpowiadałby za lepszy odbiór basów.

PreSonus Eris E3.5
PreSonus Eris E3.5

Jedną z najważniejszych zalet tego rozwiązania jest zastosowanie kevlarowych głośników o niskotonowych wydźwięku. To przekłada się na uzyskanie czystszego brzmienia niż u konkurencji z tej samej półki. Prócz tego warto pamiętać również o dosyć zróżnicowanych możliwościach podłączenia urządzenia. Produkt oferuje także standardowe wejścia jak TRS, klasyczne audio 3.5 mm, oraz RCA.

Sprawdź również ranking butów do biegania.

Urządzenie napędzane jest dwoma aktywnymi monitorami. Każdy z nich daje moc 25 W, co w połączeniu przekłada się na moc maksymalną wynoszącą 50 W. Jest to rzeczywista moc głośników, a więc RMS. Niestety, pomimo nieco większej mocy jednostki, brak dodatkowego subwoofera działa na niekorzyść recenzowanego rozwiązania.

✅ Zalety

 • Dosyć spora moc RMS poszczególnych monitorów
 • Wiele możliwości podłączenia źródeł dźwięku
 • Możliwość dostrojenia niskich i wysokich tonów
 • Średniej wielkości kolumny
 • Proste podłączenie głośników do komputera

❌ Wady

 • Niska moc całego zestawu

Gdzie kupić PreSonus Eris E3.5?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 386 złPolska

A może wolisz głośniki do komputera Creative? Zapoznaj się więc z Creative GigaWorks T40 II 2.0

Przygotowana oferta to jedna z najnowocześniejszych serii, którą oferuje nam renomowany producent głośników multimedialnych, a mianowicie Creative. Pomimo faktu, że mamy do czynienia tutaj z podstawową konfiguracją 2.0, urządzenie charakteryzuje się bardzo dużym, wręcz ogromnym zakresem częstotliwości, a także zaawansowaną technologią odpowiedzialną za regulację i dostosowanie basów czy sopranów.

Creative GigaWorks T40 II 2.0
Creative GigaWorks T40 II 2.0

Produkt z pewnością należy do urządzeń z wyższej półki, a potwierdza to przede wszystkim pasmo częstotliwości w zakresie od 50 Hz do aż 20 kHz. To przekłada się na bardzo wyraziste dźwięki - zarówno nisko, jak i wysokotonowe. Co prawda mamy tutaj do czynienia z bardzo niską mocą RMS, która wynosi po 16 W na głośnik. Oznacza to, że zestaw oferuje bardzo niską moc na poziomie 32 W.

Sprawdź również przenośny klimatyzator.

Kluczowe są tutaj jednak technologie zastosowanie podczas produkcji. Przede wszystkim zastosowano tutaj membrany z włókna szklanego, a jest to gwarancja ciepłego brzmienia. Warto pamiętać też o serii przetworników - zarówno tonów średnich, jak i wysokich. Jeśli chodzi o basy, to mamy tutaj do czynienia z technologią BasXPort, która to oferuje świetne basy pomimo niskiej mocy i braku subwoofera.

✅ Zalety

 • Bardzo zaawansowana technologia odpowiadająca za jakość dźwięku
 • Duży zakres częstotliwości
 • Komponenty najwyższej jakości
 • Możliwość dostosowania basów i sopranów
 • Sprawdzą się do słuchania muzyki

❌ Wady

 • Niska moc
 • Brak subwoofera

Gdzie kupić głośniki Creative GigaWorks T40 II 2.0?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 517 złPolska

Oprócz tego, warto sprawdzić również glosniki pc PreSonus Eris E4.5, czyli kolejne głośniki od renomowanego producenta

PreSonus gwarantuje nam monitory studyjne, które, podobnie jak i poprzedni model, gwarantują nam najwyższej jakości wykonanie oraz pewność, że produkt pozwoli nam na niezwykle wysokiej jakości dźwięk w każdej formie. Model Eris E4.5 charakteryzuje się bardzo dobrym wykonaniem, ale także i zwiększoną wagą oraz wielkością.

PreSonus Eris E4.5
PreSonus Eris E4.5

Przede wszystkim należy zauważyć, że to rozwiązanie charakteryzuje się bardzo dużą różnorodnością wejść. Mamy do dyspozycji wejścia symetryczne i niesymetryczne (a więc typu TRS oraz RCA), a także wejścia typu AUX, które to pozwalają podłączyć do urządzenia pomniejsze nośniki muzyki typu telefon czy innego rodzaju odtwarzacz.

Sprawdź również smartwach.

Jeśli chodzi o samo pasmo przenoszenia, to zakres ten wynosi 70 Hz - 20 kHz. Nie jest to więc mocna strona tych monitorów. Na uwagę zasługuje natomiast wykorzystanie technologii Acoustic, która to odpowiedzialna jest za korekcję (Acoustic Tuning). Pamiętajmy też o przełączniku Acoustic Space. Niestety, nie znajdziemy tutaj komunikacji za pomocą Bluetooth. Kluczowe natomiast jest samo wykonanie oraz zastosowanie specjalnych zabezpieczeń chroniących urządzenie przed zniszczeniem czy przegrzaniem.

✅ Zalety

 • Bardzo wysoka jakość wykonania
 • Trwała i odporna na uszkodzenia konstrukcja
 • Ogromna różnorodność pod względem podłączenia źródła dźwięku
 • Sekcja korekcji Acoustic Tuning

❌ Wady

 • Brak połączenia Bluetooth

Gdzie kupić zestaw głośników PreSonus Eris E4.5?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 711 złPolska

Logitech Z-906 THX to natomiast najbardziej zaawansowana opcja, szczególnie jeśli interesują nas głośniki komputerowe tej firmy

Tym razem mamy do czynienia z bardzo bogatym zestawem. W przeciwieństwie do konkurencji producent oferuje nam zestaw głośników 5.1, a więc oprócz standardowego wyposażenia, do naszej dyspozycji są także dodatkowe głośniki satelitarne oraz oczywiście subwoofer. Głośniki komputerowe 5.1 to oczywiście możliwość cieszenia się z zaawansowanego dźwięku przestrzennego, który to dodatkowo potęgowany jest dzięki zastosowaniu funkcji 3D Stereo.

Logitech Z-906
Logitech Z-906

Opisywany zestaw oferuje moc na poziomie 500 W i jest to moc RMS, a więc rzeczywista moc oferująca bardzo dużą głośność oraz bardzo wysoką jakość dźwięku. Produkt wyposażony jest dodatkowo w certyfikat THX, co potwierdza wysoką klasę emitowanego dźwięku. Sprzęt ten odtwarza ścieżki zakodowane w najnowocześniejszym standardzie Dolby Digital czy DTS, a w komforcie pomoże nam zaawansowany panel sterowania. Co ciekawe, do naszej dyspozycji jest także pilot do kontroli bezprzewodowej.

Sprawdź również nawilżacze powietrza.

Problematyczna jest jednak tutaj komunikacja. Co prawda mamy do dyspozycji wszystkie standardowe wejścia, jak i u konkurencji, lecz brakuje tutaj połączenia Bluetooth, co w przypadku produktu najwyższej półki jest bardzo zaskakujące.

✅ Zalety

 • Bardzo duża moc RMS
 • Funkcja 3D stereo wspierająca dźwięk przestrzenny
 • Certyfikat THX potwierdzający jakość dźwięku
 • Odtwarzanie ścieżki kodowanej w najnowocześniejszym standardzie
 • Stacja sterująca oraz bezprzewodowy pilot do kontroli
 • Dobre głośniki do laptopa
 • Doskonałe do słuchania muzyki

❌ Wady

 • Brak komunikacji Bluetooth

Gdzie kupić Logitech Z-906?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 999 złPolska

Podsumowanie - najlepsze głośniki komputerowe

Wybranie tego najlepszego rozwiązania jest z pewnością trudne, szczególnie kiedy nie mamy pojęcia o parametrach odpowiadających za jakość dźwięku. Przedstawione powyżej produkty charakteryzują się jednak bardzo ciekawymi atrybutami, a ich parametry i dodatkowe funkcje skłonią niejednego do zakupu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji ważne jest jednak odpowiedzenie sobie na kilka pytań i wybranie zestawu multimedialnego, który najlepiej pasuje do naszych wymagań.

Sprawdź również domowe sposoby na cellulit.

🔊 Czy sprawdzą się tanie głośniki do słuchania muzyki?

To wszystko zależy od Twoich preferencji. Trudno określić, jakie masz potrzeby i jak bardzo zwracasz uwagę na jakość dźwięku, która w przypadku tańszych głośników może nie być tak dobra jak w przypadku głośników ze średniej lub wysokiej półki.

Autor: Annanagłośnieniegłośniki logitechglosniki do komputeragłośniki na usb