Polecane bezprzewodowe słuchawki douszne

Polecane bezprzewodowe słuchawki douszne

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 30.12.2020 | Kategoria RTV AGD

Wprowadzenie

Podczas podróży autobusem czy nawet ćwicząc lub biegając, muzyka staje się nieodzowną częścią każdego z nas. Umila czas i sprawia, że nawet najtrudniejsze ćwiczenia czy najżmudniejsze podróże będą znośne.

Oczywiście nikt nie chce męczyć się z wielkimi, nieporęcznymi słuchawkami czy nawet tymi małymi, które dostępne są wyłącznie w formie gadżetów przewodowych. Jednakże, od pewnego czasu producenci przygotowują dla nas zestaw bezprzewodowych słuchawek dousznych, które łączą w sobie mobilność, niską wagę, a także dosyć dobry dźwięk.

Na co zwrócić uwagę wybierając słuchawki bluetooth douszne?

Istnieje kilka rzeczy, na które musimy zwrócić uwagę, aby zakupić właściwy sprzęt. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, aby wybrany przez nas sprzęt oferował odpowiednie pasmo przenoszenia, czyli tak naprawdę zakres częstotliwości, które słuchawki przenoszą. Wartości te podawane są w hercach i charakteryzują niskie i wysokie dźwięki, które słuchawki dokanałowe mogą odtworzyć. Im większy ten zakres, tym większa głębia dźwięku i lepsze doznania.

Kolejnym kluczowym elementem jest bateria. Czas pracy na jednym ładowaniu to jeden z największych problemów gadżetów tego typu. Bardzo często montuje się w nich akumulatory litowo-jonowe, które znane są z trwałości oraz z dosyć długiego czasu pracy. Musimy natomiast pamiętać, że jeśli pojemność takiej baterii będzie mała, to nieważne czy weźmiemy podstawową opcję, czy najdroższe słuchawki bezprzewodowe dokanałowe Sony, bardzo szybko będą się rozładowywać.

Sprawdź również ranking oczyszczaczy powietrza.

Trudno jest określić jaka powinna być minimalna pojemność dla drogiego zestawu słuchawek. To samo dotyczy tańszych rozwiązań. O wiele lepszym sposobem na kontrolę stanu baterii jest sprawdzenie czasu pracy na ładowaniu, gdyż to parametr, który zawsze się znajdzie w informacjach technicznych. Dodatkowo sprawdźmy jaki jest czas ładowania. Istnieje o wiele więcej parametrów, o jakich warto wiedzieć, lecz oprócz dwóch powyższych, istotne znaczenie ma także innowacyjna technologia oraz autorskie pomysły producentów. Są to nowinki techniczne, które poprawiają jakość dźwięku.

Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne wybrać? Oto propozycje!

Nasz ranking słuchawek bezprzewodowych otwiera Apple AirPods Pro

Jednym z lepszych produktów tego typu są bezprzewodowe słuchawki douszne bluetooth przygotowane przez markę Apple. Model AirPods Pro gwarantuje nam niezwykle czysty dźwięk przez całkiem długi czas. Baterie zastosowane w produkcie oferują nam aż 4,5 godziny pracy na jednym ładowaniu, a dzięki nowoczesnej technologii oraz trwałemu wykonaniu produkt działa szybko i zręcznie.

Czas ładowania także jest relatywnie krótki dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki pozwalającej wykorzystać złącza Lightning lub przy użyciu ładowarki, która zgodna jest ze standardem Qi.

Apple AirPods Pro
Apple AirPods Pro

Z uwagi na swoją bardzo wysoką cenę, producent postanowił wyposażyć swoje urządzenia w niezwykle skuteczny system redukcji szumów, który działa aktywnie i eliminuje hałasy pochodzące z otoczenia. W ten sposób możemy skupić się na danej ścieżce dźwiękowej i cieszyć z odpowiedniej izolacji.

Sprawdź również smartwatch huawei.

Warto oczywiście wspomnieć, że w przypadku kiedy nie chcemy aż tak bardzo izolować się, to możemy zawsze przejść w tryb kontaktu. Wtedy model AirPods Pro przepuszcza dźwięki, dzięki czemu wiemy co się dzieje wokół nas.

Musimy natomiast pamiętać, że jest to produkt przygotowany przez firmę Apple, a więc nie możemy liczyć na pełną kompatybilność z innymi urządzeniami, w tym smartfonami zaopatrzonymi w system Android.

✅ Zalety

 • Niezwykle wysoka jakość dźwięku
 • Bardzo dobra izolacja szumów z zewnątrz
 • Możliwość ustawienia trybu kontaktu
 • Nowoczesne i bardzo szybkie ładowanie
 • Dosyć długi czas pracy na baterii

Gdzie kupić najlepsze słuchawki douszne bezprzewodowe Apple AirPods Pro?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 919 złPolska

Słuchawki douszne z mikrofonem Sony WF-1000XM3

Innym, równie ciekawym wyborem oferującym niezwykle atrakcyjny dźwięk oraz świetne parametry, jest opcja przygotowana przez markę Sony. Model WF-1000XM3 gwarantuje nam świetną jakość dźwięku, która dodatkowo została wzmocniona dzięki cyfrowemu systemowi redukcji szumu, a także dzięki zastosowaniu podwójnym czujnikom hałasu.

Producent wykorzystał szereg zmyślnych funkcji, które nie tylko pozytywnie wpływają na jakość dźwięku w słuchawkach, ale także ułatwiają korzystanie z przedmiotu. Możemy, na przykład, spersonalizować nasze słuchawki oraz dostosować głębię dźwięku za pomocą specjalnej aplikacji od Sony, którą zainstalujemy na naszym telefonie.

Sony WF-1000XM3
Sony WF-1000XM3

Oprócz tego, urządzenie wyposażono w funkcję Adaptive Sound Control, która automatycznie dobierze poziom głośności do hałasu zewnętrznego. Oczywiście wciąż możemy liczyć na asystenta głosowego oraz na automatyczne wstrzymywanie i odtwarzanie muzyki, a dzięki czujnikowi zbliżeniowemu słuchawki wykryją czy korzystasz z jednej słuchawki czy z dwóch.

Sprawdź również materiały do nauki angielskiego.

Musimy jednak mieć na uwadze całkiem sporą cenę. Jest ona mniejsza, niż u konkurencyjnego modelu marki Apple, lecz wciąż bardzo wysoka.

✅ Zalety

 • Bardzo długi czas pracy na baterii
 • Szybki czas ładowania; 10 minut ładowania - 90 minut słuchania
 • Długi czas pracy na baterii - do 6 godzin
 • Ładowanie za pomocą futerału-ładowarki dzięki magnetycznemu wnętrzu

Gdzie kupić Sony WF-1000XM3 ?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 609 złPolska

Dobre słuchawki douszne Sennheiser Momentum True Wireless 2

Sennheiser to kolejna bardzo droga oferta, która została przygotowana z myślą o największych fanach muzyki. Słuchając utworów za pomocą tych słuchawek mamy pewność, że otrzymujemy najczystszy dźwięk.

Produkt charakteryzuje się bardzo długim czasem pracy na jednym ładowaniu, bo aż do 7 godzin. W połączeniu z wyżej wspomnianą funkcją etui-ładowarki, możemy wydłużyć korzystanie ze słuchawek nawet do 28 godzin.

Sennheiser Momentum True Wireless 2
Sennheiser Momentum True Wireless 2

Produkt jest oczywiście kompatybilny z najnowszym modułem Bluetooth w wersji 5.1. Tak jak w przypadku modelu Sony, tak i te słuchawki charakteryzują się szybkim ładowaniem. W przeciągu 10 minut będziemy mogli korzystać z przedmiotu przez prawie 1,5 godziny. Co ciekawe, słuchawki te oferują pełną kompatybilność oraz wiele ciekawych funkcjonalności, w tym funkcję Smart Pause, która automatycznie zatrzyma odtwarzanie w momencie, kiedy wyciągniemy słuchawki z uszu. Wznowienie także nastąpi automatycznie po włożeniu słuchawek z powrotem do uszu.

Sprawdź również ćwiczenia w domu.

Słuchawki dokonałowe bezprzewodowe również wyposażono w szereg systemów redukujących hałas, a więc i w tym przypadku mamy do dyspozycji bardzo dobrą izolację. Klasa odporności słuchawek to IPX4, a więc klasa wodoszczelności pozwala jedynie na ich zachlapanie.

Niestety, bardzo duża cena oraz całkiem spora waga może negatywnie wpłynąć na korzystanie z produktu.

✅ Zalety

 • Niezwykle wysoka jakość dźwięku
 • Bardzo długi czas pracy na baterii - aż 7 godzin
 • Szybkie ładowanie przy pomocy ładowarki-etui
 • Funkcja Smart Pause

Gdzie kupić słuchawki douszne Sennheiser Momentum True Wireless 2?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 1 029 złPolska

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2

O wiele tańszym rozwiązaniem, które oferuje większość zmyślnych funkcjonalności oraz bardzo czysty dźwięk, jest model Mi True Wireless Earphones 2. Jest to zestaw słuchawek bezprzewodowych dousznych, które przygotowane zostały przez markę Xiaomi. Bezprzewodowa łączność, nowoczesny Bluetooth, a także wysoka kompatybilność w całkiem przystępnej cenie gwarantuje świetne połączenie oraz zadowolenie z produktu.

Słuchawki wyposażone zostały we wszystkie niezbędne opcje, takie jak możliwość prowadzenia rozmowy czy korzystanie z asystenta głosowego. Co więcej, twórcy zagwarantowali również automatyczną detekcję i obsługę gestami, a więc w przypadku kiedy wyciągniemy słuchawki z uszu, samoczynnie zatrzymają odtwarzanie.

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2
Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2

Jeśli chodzi o czas pracy na baterii oraz czas ładowania, to nie jest tu tak dobrze jak u konkurencji. Jedno ładowanie pozwoli nam na korzystanie ze słuchawek przez 4 godziny. Jednakże, samoczynnie ładujące etui wydłuża ten czas do 14 godzin, a w godzinę słuchawki zostaną naładowane do pełna.

✅ Zalety

 • Duża funkcjonalność
 • Nowoczesny moduł Bluetooth
 • Szybkie ładowanie
 • Atrakcyjna cena
 • Automatyczna detekcja i obsługa gestami
 • Wbudowany mikrofon

❌ Wady

 • Krótki czas pracy na baterii
 • Przeciętna wartość dolna pasma przenoszenia

Gdzie kupić słuchawki bluetooth douszne Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 199 złPolska

Słuchawki douszne czy nauszne?

Słuchawki douszne są bardzo popularne ze względu na ich lekkość i mały rozmiar. Są pozbawione pałąka, więc noszenie ich w kieszeni czy plecaku jest bardzo komfortowe, nie zajmują dużo miejsca. Ze względu na to, że taki sprzęt umieszcza się bezpośrednio w uszach, można liczyć na dobre odizolowanie się od hałasu z zewnątrz, co sprzyja skupieniu się na swoich ulubionych piosenkach. Poza tym dobre słuchawki douszne wcale nie muszą dużo kosztować, co udowadnia także nasz ranking. Mimo to modele nauszne bywają dla nich konkurencją. Dlaczego?

Słuchawki tego typu są dostępne w kilku wariantach, więc każdy może wybrać sprzęt dobrze dostosowany do swoich potrzeb. Ze względu na konstrukcję dzieli się je na:

 • Zamknięte – mają membranę umieszczoną w obudowie, co zmniejsza głośność dźwięków dobiegających z zewnątrz.
 • Otwarte – zapewniają stały przepływ powietrza, a to pozytywnie wpływa na komfort noszenia.
 • Półotwarte – gwarantują uszom odpowiednią wentylację, a jednocześnie dobrze tłumią odgłosy z zewnątrz.

Słuchawki bezprzewodowe nauszne są łatwo dostępne i podobnie jak te douszne, zróżnicowane pod względem ceny. To dobry wybór przede wszystkim dla graczy z uwagi na mocny bas, zapewnia to dobre odwzorowanie wybuchów i innych, podobnych odgłosów. Modele te sprawdzają się też przy mniej wymagających sportach uprawianych na zewnątrz, takich jak jazda na rowerze. Słuchawki nauszne raczej nie nadają się do biegania, gdyż istnieje ryzyko, że wciąż będą się zsuwać, a ich ciągłe poprawianie szybko stanie się uciążliwe.

Modele douszne są uznawane za bardziej mobilne, więc są odpowiednie dla każdego, kto chce mieć słuchawki zawsze przy sobie. Można swobodnie używać ich w różnych sytuacjach: w drodze do szkoły czy pracy, podczas podróży pociągiem lub autobusem, w czasie spacerowania, a także w domu. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. Bezprzewodowe sprzęty douszne pozwalają na dzielenie się swoimi ulubionymi utworami z drugą osobą, wystarczy dać jej jedną ze słuchawek. Brak pałąka sprawia również, że nawet kilkugodzinne słuchanie muzyki czy oglądanie filmów nie doprowadzi do nieprzyjemnego uciskania uszu i głowy (a nierzadko wywołuje to naprawdę duży dyskomfort).

Mówi się, że słuchawki nauszne są zdrowsze i oczywiście tkwi w tym sporo prawdy. Wynika to z tego, że zwykle nie ma potrzeby zwiększania poziomu głośności dźwięków do maksimum, aby wszystko dobrze słyszeć. Niemniej modele douszne także nie muszą przyczyniać się do pogorszenia słuchu, jeśli będą używane z rozwagą. Warto przy tym zainwestować w lepszy jakościowo sprzęt, który zapewni dostatecznie dobre brzmienie. Takie właśnie propozycje prezentuje nasz ranking słuchawek bezprzewodowych dousznych.

Podsumowanie

Słuchawki bezprzewodowe douszne muszą przede wszystkim gwarantować szereg usprawnień, które zadbają o czysty dźwięk. Szereg technologii pozwalających na sprawne korzystanie z urządzenia, a także udogodnienia w postaci automatycznej detekcji czy ładowania typu magnetycznego to podstawa.

Sprawdź również jak pozbyć się cellulitu.

Oprócz tego, miejmy na uwadze technologię, która z pewnością będzie mieć wpływ na kompatybilność. Moduł słuchawek Bluetooth w wersji 5.0 lub 5.1 to także podstawa. Kluczowym aspektem, tak jak i w wielu innych produktach bezprzewodowych, jest bateria oraz jej pojemność, co przekłada się na czas pracy.

👂 Czy słuchawka douszna bluetooth Apple jest wygodna w noszeniu?

Tak, słuchawki Apple AirPods Pro cieszą się dużą popularnością ze względu na ich wygodę w użytkowaniu. Słuchawki posiadają 3 rozmiary gumek, które pozwalają na dostosowanie ich wielkości do własnych potrzeb.

👌 Jakie są zalety słuchawek dousznych?

Zaletą słuchawek dousznych jest to, że nie posiadają dodatkowego kabla, który często utrudnia na codzień użytkowanie. Zapewniają one komfort oraz zdecydowanie lepszy dźwięk dzięki bezpośredniemu umieszczeniu ich w małżowinie usznej.

🏃 Słuchawki nauszne, czy może dobre słuchawki douszne?

Tak naprawdę, to które słuchawki najlepiej wybrać zależne jest od preferencji oraz celu użytkowania. Natomiast jeśli chodzi o to, które są zdrowsze, to będą to słuchawki nauszne.

Autor: Annaairpodsapple