Najlepsze nawilżacze powietrza dla domu 2022

Najlepsze nawilżacze powietrza dla domu 2022

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 15.03.2022 | Kategoria RTV AGD

Nawilżacze powietrza ranking - Wprowadzenie

Ranking nawilżaczy powietrza został podzielony na trzy kategorie z uwagi na różne typy nawilżaczy dostępnych na rynku. W zestawieniach uwzględniliśmy nawilżacze ultradźwiękowe, parowe, a także ewaporacyjne. Na samym końcu rankingu znajduje się również podsumowanie oraz nasz finalny werdykt.

UWAGA: Jeżeli jesteś tutaj, ale nie masz czasu, aby zapoznać się z całością zebranego materiału, to być może pomocna będzie dla Ciebie nasza rekomendacja, którą znajdziesz poniżej.

Sprawdź również szczoteczki soniczne.

Możesz również skorzystać z szybkiej nawigacji (spis treści) i przejść bezpośrednio do opisu produktu, który Cię interesuje.

Nawilżacz powietrza jaki wybrać?

Rekomendowaną technologią nawilżania jest ewaporacja. Nie polecam nawilżaczy opartych o ultradźwięki. Nawilżacz ultradźwiękowy może być szkodliwy dla zdrowia, a także powodować stres u zwierząt. Ponadto nawilżacz ultradźwiękowy powinno uzupełniać się wyłącznie wodą destylowaną lub też taką, która została poddana wcześniej odwróconej osmozie - co generuje stale dodatkowe koszty. Nawilżacze parowe mogą przyczynić się do wzrostu rachunków za prąd, ultradźwiękowy nawilżacz jest również nieodpowiedni dla dzieci, które mogłyby ulec poparzeniu na skutek kontaktu z wysoką temperaturą pary.

Nasza rekomendacja - Jaki nawilżacz powietrza wybrać?

Zgodnie z poniższą opinią eksperta rekomendujemy zakup nawilżacza ewaporacyjnego. Według nas najlepszym aktualnie dostępnym na rynku nawilżaczem do użytku domowego i nie tylko jest to dobry nawilżacz powietrza ewaporacyjny SmartMi Evaporative Humidifier w wersji pierwszej lub drugiej. Nawilżacz Xiaomi zapewnia najlepszy stosunek jakości, a także skuteczności do jego ceny. Wersja druga może być trudniej dostępna w Polsce lub może być droga. Zakup za pośrednictwem AliExpress lub DHGate wydaje się bardzo rozsądny. Zakupiony tam towar można otrzymać w ciągu kilku dni od zamówienia - produkty te dostępne są w Europejskich magazynach (również tych, które znajdują się w Polsce).

Nawilżacze powietrza ewaporacyjne

Nawilżacz ewaporacyjny jest jednym z typów najbardziej rekomendowanych przez wiele osób i specjalistów. Ewaporacja to najbezpieczniejsza i najbardziej naturalna metoda nawilżania powietrza, która nie wpływa negatywnie na zdrowie użytkowników. Publikowane badania na temat tego typu nawilżaczy dowodzą, że korzystając z ewaporacji nie powinniśmy być podatni na emisję bakterii lub minerałów w momencie procesu nawilżania powietrza. Jeżeli zastanawiasz się jaki wybrać nawilżacz powietrza ewaporacyjny dla dziecka lub noworodka, to zdecydowanie zalecamy pozostać w tym dziale. Nawilżacze ewaporacyjne są również odpowiednie dla kwiatów i nie wpływają negatywnie na samopoczucie zwierząt. Warto również zaznaczyć, że ten typ nawilżaczy jest często najtańszy w utrzymaniu.

Nawilżacz ewaporacyjny SmartMi Evaporative Humidifier

Na rynku dostępne są dwie wersje tego nawilżacza i każda z nich sprawdzi się idealnie w domowym zastosowaniu. W zależności od wybranego wariantu urządzenia skuteczność nawilżacza (według producenta) wynosi od około 240 do 280 ml/h. Nie jest to co prawda najlepsza skuteczność nawilżania dostępna na rynku, jednak w zupełności wystarczająca dla większości domowych zastosowań. Nawilżacz ten jest dość prostej konstrukcji, dzięki czemu ciężko będzie coś popsuć, a jego czyszczenie będzie banalnie proste. Ponadto warto zaznaczyć, że w odróżnieniu od innych nawilżaczy SmartMi Evaporative Humidifier nie ma żadnych filtrów, więc ich wymiana nie będzie konieczna. Na uwagę również zasługuje czterolitrowy zbiornik na wodę, a także niski pobór prądu - 8W.

SmartMi Evaporative Humidifier
SmartMi Evaporative Humidifier

Obie wersje nawilżacza są proste w użyciu. Nowszy model posiada cyfrowy panel, który pozwala nam kontrolować nawilżenie, aktualny poziom wody oraz aktualny tryb pracy. Oba warianty urządzenia pozwalają na sterowanie za pośrednictwem aplikacji mobilnej Xiaomi Home, która daje więcej możliwości.

Sprawdź również oczyszczacz powietrza.

W aplikacji będziemy w stanie zobaczyć wszystkie dane, które są również widoczne na ekranie urządzenia (w wersji drugiej), a dodatkowo aktualną temperaturę powietrza. Zarządzanie urządzeniem przez aplikację to również możliwość automatyzacji oraz sterowania zdalnego, co jest możliwe dzięki połączeniu urządzenia z siecią Wi-Fi w domu.

Nawilżacz Xiaomi Evaporative Humidifier - wady i zalety

✅ Zalety
 • Cichy i bezpieczny
 • Duży zbiornik na wodę 4L
 • Brak wymiennych filtrów
 • Tani w utrzymaniu
 • Zdalne sterowanie i automatyzacja
 • Funkcja osuszania zbiornika i dysków
 • Niski pobór prądu (8W)
 • Wydajność nawilżania
 • Nawilżacz powietrza dla dzieci
❌ Wady
 • Zaawansowane ustawienia jedynie przez aplikację

Gdzie kupić nawilzacz powietrza SmartMi Evaporative Humidifier?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 450 złPolska

Klarta Humea WiFi

Nawilżacz ten jest jednym z bardziej popularnych produktów w naszym kraju. Klarta Humea WiFi równie dobrze jak poprzednik spełnia swoją rolę w warunkach domowych. Wydajność nawilżania (według producenta) to maksymalnie 300 ml/h, jednak w rzeczywistości może to być nieco niższy wynik. Niestety, ale nawilżacz posiada wymienny filtr, który należy wymieniać maksymalnie co rok (według producenta), a jego koszt to około 50 zł. Tak więc oprócz kosztów wody i prądu (pobór 12W), należy doliczyć koszt filtra. Nawilżacz posiada 3 litrowy zbiornik na wodę.

Klarta Humea WiFi
Klarta Humea WiFi

Jak sama nazwa wskazuje, nawilżacz można podłączyć do WiFi i dzięki temu sterować za pośrednictwem aplikacji mobilnej Smart Life - Smart Living. Aplikacja ta to również możliwość automatyzacji i spięcia ze sobą innych kompatybilnych z systemem urządzeń.

Sprawdź również słuchawki douszne.

Klarta Humea WiFi oprócz sterowania i wyświetlacza posiada również funkcję lampki, która może okazać się ciekawym rozwiązaniem np. w pokoju dziecka.

Klarta Humea WiFi - wady i zalety

✅ Zalety
 • Bezpieczny
 • Duży zbiornik na wodę 3L
 • Tryb lampki
 • Zdalne sterowanie i automatyzacja
 • Funkcja osuszania filtra
 • Niski pobór prądu (12W)
 • Wydajność nawilżania
 • Nawilżacz powietrza dla dzieci
❌ Wady
 • Zaawansowane ustawienia jedynie przez aplikację
 • Konieczność wymiany filtra
 • Głośny na wyższym trybie

Gdzie kupić Klarta Humea WiFi?

SklepCenaWysyłka z
Ceneo499 złPolska

Philips HU4816/10

Nawilżacz znanej firmy, której raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Jeden z większych nawilżaczy na rynku, który posiada 4 litrowy zbiornik na wodę. Warto również zaznaczyć, że posiada higrostat, który pomoże utrzymać wilgotność powietrza, a także funkcję timera, która natomiast pomoże zaplanować nam wyłączenie urządzenia. Wydajność tego nawilżacza według producenta nie powinna przekroczyć 300 ml/h, co powinno wystarczyć do średniej wielkości pomieszczeń.

Philips HU4816/10
Philips HU4816/10

Philips HU4816/10 mimo niskiego zużycia prądu będzie generował dodatkowe koszty przez fakt konieczności wymian filtra (maksymalnie co pół roku). Urządzenie jest dość proste w użytkowaniu, a jego wygląd dość ciekawy. Jeżeli chodzi o cenę to nie jest ona zbyt atrakcyjna. W tej cenie lub niższej możemy dostać sprzęt z podobną lub lepszą funkcjonalnością zachowując przy tym wydajność nawilżania.

Philips HU4816/10 - wady i zalety

✅ Zalety
 • Cichy i bezpieczny
 • Higrostat
 • Niski pobór prądu (15W)
 • Duży zbiornik na wodę 4L
 • Wydajność nawilżania
❌ Wady
 • Wysoka cena
 • Konieczność wymiany filtra

Gdzie kupić Philips HU4816/10?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 709 złPolska

Philips HU4801/01

Model HU4801/01 od Philipsa jest jednym z najtańszych urządzeń nawilżających opartych o ewaporację dostępnych na rynku. Niska cena, ewaporacja oraz jego cicha praca, to jego główne i chyba jedyne zalety. Nawilżacz nie posiada higrometru i higrostatu, tak więc używając go będziemy musieli zaopatrzyć się dodatkowo w osobne urządzenie, które pomoże nam kontrolować poziom nawilżenia.

Philips HU4801/01
Philips HU4801/01

Philips HU4801/01 to dość proste urządzenie, nie znajdziemy w nim też żadnych nowoczesnych funkcji. Nawilżacz nie jest duży i wygląda stylowo, nie powinniśmy więc mieć problemu ze znalezieniem miejsca dla niego w swoim mieszkaniu.

Sprawdź również sposób na cellulit.

Urządzenie może zapewnić wydajność nawilżania do 200 ml/h, co powinno być wystarczające dla mniejszych przestrzeni.

Philips HU4801/01 - wady i zalety

✅ Zalety
 • Cichy i bezpieczny
 • Niski pobór prądu (16W)
 • Niska cena
❌ Wady
 • Średni zbiornik na wodę 2L
 • Konieczność wymiany filtra
 • Brak higrometru i higrostatu

Gdzie kupić Philips HU4801/01?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 387 złPolska

Nawilżacze powietrza parowe

Nawilżacze parowe są najstarszym i najprostszym typem urządzeń, które wykorzystują grzałkę do gotowania wody do wytwarzania pary wodnej. Mimo faktu, że wytwarzana z nich para jest bardzo higieniczna, zdecydowanie ten typ nie nadaje się dla dzieci i zwierząt, które przypadkowo mogłyby doznać poparzenia na skutek kontaktu z wytwarzaną parą. Parowe nawilżacze powietrza są również bardzo drogie w utrzymaniu. Wybierając ten typ sprzętu warto przygotować się na wyższe rachunki za prąd.

Stadler Form Fred

Wydajne urządzenie do nawilżania powietrza parą wodną o bardzo ciekawym wyglądzie i dość wysokiej cenie. Nawilżacz Stadler Form Fred posiada dwa tryby nawilżania. W trybie Eco pobór prądu to 150W, co jest dość niskim wynikiem jeżeli chodzi o nawilżacze parowe. W trybie normalnym pobór prądu jest dwa razy wyższy (300W), co już nikogo nie powinno zdziwić. Głównymi zaletami według opinii klientów są z pewnością duży 3.6 litrowy zbiornik na wodę, a także wysoka wydajność nawilżania.

Stadler Form Fred
Stadler Form Fred

Nawilżacz parowy, to gwarancja zdrowego i czystego pozbawionego bakterii powietrza, jednak mimo wszystko trzeba pamiętać, że to urządzenie parowe i może okazać się niebezpieczne w przypadku kontaktu z parą, która wydostaje się z urządzenia. Warto zaznaczyć, że urządzenie posiada higrostat, który będzie pomocny w regulowaniu poziomu wilgotności powietrza.

Stadler Form Fred - wady i zalety

✅ Zalety
 • Cichy
 • Higrostat
 • Oczyszczanie
 • Duży zbiornik na wodę 3.6L
 • Nowoczesny wygląd
 • Wydajność nawilżania
❌ Wady
 • Duży pobór prądu (od 150W do 300W)
 • Wysoka cena

Gdzie kupić Stadler Form Fred?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 532 złPolska

Stylies Taurus

Stylies Taurus to urządzenie posiadające ogromny 7 litrowy zbiornik na wodę. Na uwagę zasługują również funkcja higrostatu, a także oczyszczania. Według producenta pomieszczenia do nawet 70m2 nie powinny stanowić dla tego nawilżacza żadnego problemu. Jego ogólna wydajność wynosi 500g/h, co jest naprawdę dość dobrym wynikiem.

Stylies Taurus
Stylies Taurus

Niestety pobór mocy jest równie wysoki (480W), co już nie jest zbyt dobrą wiadomością, bo z pewnością urządzenie przyczyni się do wzrostu rachunków za prąd jeżeli planujemy stale z niego korzystać. Nawilżacz Stylies Taurus jest łatwo dostępny na rynku i na tle poprzednika wyróżnia się przede wszystkim nieco bardziej klasycznym wyglądem i niższą ceną.

Stylies Taurus - wady i zalety

✅ Zalety
 • Cichy
 • Higrostat
 • Wydajność nawilżania
 • Duży zbiornik na wodę 7L
❌ Wady
 • Duży pobór prądu (480W)

Gdzie kupić Stylies Taurus?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 386 złPolska

FLAEM NUOVA Olly

Kolejny nieco tańszy nawilżacz powietrza, który jest dość cichym i pojemnym urządzeniem - do zbiornika zmieścimy aż 4.5 litra wody. Niestety niższa cena, to też pewne ograniczenia jeżeli chodzi o funkcje urządzenia. W nawilżaczu brakuje funkcji higrostatu.

FLAEM NUOVA Olly
FLAEM NUOVA Olly

Wydajność nawilżania nie jest co prawda zbyt wysoka (według producenta urządzenie przeznaczone do pomieszczeń max. 25m2), mimo to w mniejszych pomieszczeniach efektywność powinna zostać zachowana. Pamiętajmy jednak, aby urządzenie tego typu umieścić w trudno dostępnym miejscu dla dzieci, które mogłyby doznać poparzeń na skutek kontaktu z urządzeniem.

FLAEM NUOVA Olly - wady i zalety

✅ Zalety
 • Cichy
 • Duży zbiornik na wodę 4.5L
❌ Wady
 • Duży pobór prądu (260W)
 • Brak higrostatu

Gdzie kupić FLAEM NUOVA Olly?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 146 złPolska

Nawilżacz powietrza VITAMMY Mist

Jest to jeden z tańszych nawilżaczy parowych w naszym rankingu, a także dostępnych na rynku. Co prawda nie posiada higrostatu i przeznaczony jest do mniejszych przestrzeni (do 30m2), ale z pewnością może przyczynić się do poprawy samopoczucia w naszym domu. Urządzenie jest dość małe i stylowe, tak więc bez problemu powinniśmy znaleźć dla niego miejsce w naszym domu.

VITAMMY Mist
VITAMMY Mist

Moc urządzenia wynosi 300W, co warto mieć na uwadze. Mimo początkowo niskiej ceny urządzenia, możemy odczuć jego późniejszy ciężar w momencie płatności rachunków za prąd.

VITAMMY Mist - wady i zalety

✅ Zalety
 • Cichy
 • Niska cena
 • Średni zbiornik na wodę 2.7L
 • Mini nawilżacz powietrza
❌ Wady
 • Duży pobór prądu (300W)
 • Brak higrostatu

Gdzie kupić VITAMMY Mist?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 152 złPolska

Nawilżacze powietrza ultradźwiękowe

Jak wskazuje sama nazwa, ten typ produktów w procesie nawilżania wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które mają za zadanie zamienić wodę w tak zwaną mgiełkę. Niestety, ale proces ten nie jest zbyt bezpieczny i ogólnie sugerowany jeżeli chodzi o sposób nawilżania powietrza. Nawilżacze ultradźwiękowe wytwarzając mgiełkę rozbijają wszystko co znajduje się w wodzie (w tym bakterie, minerały, pleśń czy też chemikalia), a co za tym idzie użytkując tego typu sprzęt możemy zagrozić życiu naszemu, bliskich, w tym dzieciom oraz zwierzętom. Użytkując ten typ sprzętu musimy być świadomi ewentualnych konsekwencji, tak więc sugerujemy rozwagę lub po prostu wybór innego nawilżacza (np. takiego opartego o technologię ewaporacji).

Z uwagi na powyższe i troskę o bezpieczeństwo naszych czytelników zdecydowaliśmy się nie uwzględniać produktów z kategorii nawilżaczy ultradźwiękowych w tym zestawieniu.

Nawilżacz powietrza ranking - Podsumowanie

Ilość dostępnych urządzeń na rynku w kategorii nawilżaczy powietrza jest ogromny, a powyższe zestawienia są jedynie namiastką tego ile faktycznie różnych urządzeń możemy zakupić. Nadmierny wybór, a także różne kategorie nawilżaczy powietrza mogą spowodować, że początkowo możemy poczuć się zagubieni i niekoniecznie wybrać najlepiej dopasowany sprzęt do naszych potrzeb. Ranking nawilżaczy powietrza, który opublikowaliśmy z pewnością pomoże ustalić nasze faktyczne potrzeby, a także wyjawi główne plusy i minusy konkretnych urządzeń lub też technologii nawilżania powietrza.

Sprawdź również ekspres ciśnieniowy.

Tak jak wspominaliśmy na początku - nawilżacze ewaporacyjne, to typ urządzeń, który możemy z pewnością polecić. Urządzenia oparte o tę technologię są bezpieczne dla każdego, przy tym są bardzo tanie w utrzymaniu i nie szkodzą zdrowiu. Główne pytanie to - klarta humea wifi vs xiaomi? Jeżeli chodzi o konkretne urządzenie, które moglibyśmy polecić, to będzie nim nawilżacz ewaporacyjny SmartMi Evaporative Humidifier w wersji pierwszej lub drugiej. Nawilżacz SmartMi jest stosunkowo tani, jego funkcjonalność, jakość, a także skuteczność nawilżania sprawią, że możemy mieć naprawdę świetny sprzęt, z którego będziemy zadowoleni przez długi czas. Cena SmartMi Evaporative Humidifier jest różna i głównie zależy od tego czy decydujemy się na zakup bezpośrednio w Polsce, czy też skorzystamy z opcji tańszej i wybierzemy sprzedawcę w serwisie AliExpress lub DHGate, którzy często mogą wysłać sprzęt z magazynów zlokalizowanych w Europie (również w Polsce). Produkty oczywiście są dostosowane do naszego rynku. Zakup za pośrednictwem AliExpress skutkuje oczywiście bardziej atrakcyjną ceną, która spada nawet do 55% (około 400 zł vs 635 zł) względem obecnych cen na Ceneo dla SmartMi Evaporative Humidifier 2 oraz do 26% (około 360 zł vs 455 zł) w przypadku modelu pierwszego. Ceny widoczne w tych serwisach mogą zostać również nieco obniżone przy pomocy kodów rabatowych (np. te które opublikowaliśmy powyżej).

W przypadku pytań lub sugestii dotyczących urządzeń, zapraszamy do sekcji komentarzy.

Nawilżacz powietrza opinie mile widziane.

Ranking nawilżaczy powietrza jest na bieżąco aktualizowany.

Autor: Spec RankingZdjęcie główne: Pinterestnawilżaniepowietrzewilgotność