Ranking najlepszych oczyszczaczy powietrza

Ranking najlepszych oczyszczaczy powietrza

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 15.02.2021 | Kategoria RTV AGD

Ranking oczyszczaczy powietrza - Wprowadzenie

Odpowiednia wilgoć powietrza oraz jego czystość gwarantuje dobre samopoczucie i ogranicza dolegliwości, które mogłyby być spowodowane uczuleniem na kurz bądź na roztocza czy inne problematyczne kwestie. To właśnie dlatego oczyszczacz powietrza zyskuje tak dużą popularność na rynku.

Sprawdź również ekspres.

Wybór urządzeń jest dosyć skomplikowany ze względu na dużą ilość parametrów, na które musimy zwrócić uwagę. Aby jednak pomóc wam w wyborze, przygotowaliśmy dziś ranking oczyszczaczy powietrza, w którym znalazło się pięć bardzo ciekawych i szeroko polecanych produktów. Pamiętaj, że najlepsze oczyszczacze powietrza to takie, które spełniają Twoje kryteria.

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem - kluczowe parametry

Wydajność Określana w metrach sześciennych na godzinę, wskazuje nam, jak dużą przestrzeń można oczyszczać za pomocą urządzenia. Musimy natomiast mieć na uwadze, że parametry te mają na uwadze nie tylko długość i szerokość pomieszczenia, ale także i jego wysokość.

Moc Przedstawiana w Watach, moc wskazuje nam skuteczność pracy, co jest niezwykle istotne w przypadku długich prac wymagających. Im większa moc, tym większe prawdopodobieństwo, że wybrane urządzenie będzie się charakteryzować lepszą wydajnością, a co za tym idzie możliwością działania na większych pomieszczeniach.

Sprawdź również szczoteczka soniczna do zebow.

Funkcje dodatkowe Oczyszczanie wielostopniowe, jonizacja czy po prostu nawilżanie pomieszczenia to podstawa, jeśli chodzi o funkcjonalność gadżetów. Warto także mieć na uwadze zastosowane czujniki dymu i kurzu.

Kultura pracy Wartość przedstawiana w decybelach (dB) wskazuje na głośność pracy. Jeśli decydujemy się na zakup oczyszczacza powietrza do sypialni bądź pokoju dziecięcego, jest to jedna z istotniejszych wartości.

Filtracja W celu zagwarantowania odpowiedniej filtracji musimy upewnić się, że wybrane urządzenie oferuje nam zaawansowaną filtrację. Chodzi tutaj przede wszystkim o zastosowanie różnych filtrów, dzięki czemu stosuje się zasadę sera szwajcarskiego (dodatkowe warstwy ograniczają liczbę dziur).

Przepływ powietrza

Oto ranking oczyszczaczy powietrza na rok 2021

Oczyszczacze powietrza Klarta FORSTE 3, czyli świetne rozwiązanie do domu

Jest to jedna z najpopularniejszych opcji, którą w tym momencie można zakupić na rynku. Pomimo faktu, że to produkt ze średniej półki cenowej, charakteryzuje się wystarczająco dobrymi parametrami, co gwarantuje skuteczność pracy na nawet sporej powierzchni.

KLARTA FORSTE 3
KLARTA FORSTE 3

Opisywany model pochłaniacza kurzu oferuje niezwykle wysoką kulturę pracy, co idealnie pasuje do domowego zacisza. 24 dB to najniższa głośność ze wszystkich oczyszczaczy powietrza, które tutaj znajdziemy. Musimy natomiast pamiętać, że w rankingu nawilżaczy powietrza, oferta od KLARTA nie gwarantuje tak wysokiej mocy, co przekłada się na ograniczoną wydajność.

KLARTA FORSTE 3 - wady i zalety

✅ Zalety
 • Bardzo niska głośność
 • Wysoka kultura pracy
 • Szereg ciekawych funkcji
 • Wiele filtrów powietrza do domu
 • Bardzo wysokie opinie oczyszczacza powietrza
 • Wydajny oczyszczacz powietrza
 • Model oczyszczacza powietrza o wysokiej klasie
❌ Wady
 • Przeciętna moc
 • Najniższa wydajność

Gdzie kupić KLARTA FORSTE 3?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 749 złPolska

Jaki oczyszczacz powietrza warto jeszcze kupić? Sprawdźcie XIAOMI AIR PURIFIER 3H

W porównaniu do poprzednika ta propozycja jest nieznacznie tańsza. Warto jednak zauważyć, że znajdziemy tutaj większą moc, co przekłada się na większą wydajność. Wiąże się to jednak także z produkcją głośności na poziomie nieznacznie wyższym.

XIAOMI AIR PURIFIER 3H
XIAOMI AIR PURIFIER 3H

Model Air Purifier 3H charakteryzuje się wysoce zaawansowaną konstrukcją, która ma w sobie szereg czujników dbających o precyzyjny pomiar zanieczyszczeń powietrza. Produkt gwarantuje moc na poziomie 38 W, a więc jest to nieznacznie mocniejsza produkcja. To przekłada się na wydajność wynoszącą 380 m3/h. Dodatkowo poziom głośności urządzenia to 32 dB, co jest wyższym, aczkolwiek wciąż akceptowalnym wynikiem.

Sprawdź również zegarek męski smartwatch.

Produkt gwarantuje nam ciągłą cyrkulację powietrza, a także szereg funkcjonalności. Wyświetlacz zainstalowany w modelu Xiaomi pozwala ustawić oczyszczacz powietrza w różny tryb pracy i dostosować moc do wielkości pomieszczenia. Przy maksymalnej mocy, oczyszczacz bez problemu poradzi sobie z powierzchnią do 48 m2.

Jeśli szukamy najlepszy nawilżacz powietrza w niskiej cenie, to Xiaomi Air Purifier 3H zdecydowanie spełni swoje zadanie.

XIAOMI AIR PURIFIER 3H - wady i zalety

✅ Zalety
 • Niska cena
 • Wysoka moc i wydajność w stosunku do wartości
 • Funkcjonalność i łatwość obsługi
 • Akceptowalna kultura pracy
❌ Wady
 • Przeciętna wydajność

Gdzie kupić XIAOMI AIR PURIFIER 3H?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 548 złPolska

KLARTA STOR to natomiast jedna z droższych opcji o bardzo dobrych parametrach - nawet do dużych domów

Ranking oczyszczaczy powietrza do domu oferuje szereg atrakcyjnych opcji, lecz ta przeznaczona jest do bardzo dużych mieszkań z uwagi na swoją podwyższoną moc oraz o wiele lepszą wydajność. Wiąże się to jednak z wyższą ceną.

Sprawdź również sposoby na cellulit na udach.

Klarta Stor to zaawansowany oczyszczacz, który jest najdroższym do tej pory urządzeniem w zestawieniu, lecz wciąż znajduje się w średniej półce cenowej. Ma on natomiast znacznie większą moc, która wynosi 70 W. To przekłada się na wydajność wynoszącą nawet do 600 m3/h. Co ciekawe, jest to wystarczająca wydajność do oczyszczania powietrza z pomieszczeń o metrażu nawet do 80 m2.

KLARTA STOR
KLARTA STOR

Produkt oferuje filtrację taką samą, jak i poprzednicy. Poziom głośności jest także akceptowalny, bo wynosi on 32 dB. Jest to zdecydowanie warta rozważenia opcja, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę jej skuteczność pracy. Jeśli chcemy zakupić oczyszczacz i nawilżacz powietrza w jednym, to będzie to wyśmienite rozwiązanie.

KLARTA STOR - wady i zalety

✅ Zalety
 • Wysoka moc urządzenia
 • Bardzo dobra wydajność
 • Szereg udogodnień oraz funkcjonalności
 • Bardzo dobra kultura pracy w stosunku do mocy urządzenia
 • Jonizacja powietrza
 • Wysoka wydajność oczyszczacza
❌ Wady
 • Wysoka cena

Gdzie kupić KLARTA STOR?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 1089 złPolska

Oczyszczacze powietrza z nawilżaczem to świetna opcja? W takim razie kolejną ciekawostką jest XIAOMI AIR PURIFIER PRO

Opisywany model jest idealnym domowym oczyszczaczem powietrza. Model Xiaomi Air Purifier Pro gwarantuje wysoką moc oraz wydajność, która niewiele odbiega od tej przedstawionej w powyższym przykładzie. Produkt jest niestety bardzo głośny, co może nie przypaść każdemu użytkownikowi do gustu.

XIAOMI AIR PURIFIER PRO
XIAOMI AIR PURIFIER PRO

Xiaomi Mi Air Purifier Pro to model, którego głośność pracy wynosi 69 dB, co jest ogromną różnicą do poprzednio opisanych produktów. Jest to niezwykle duża głośność, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę moc 66 W oraz wydajność wynoszącą około 500 m3/h.

Warto natomiast zauważyć, że jest to jedno z bardziej zaawansowanych rozwiązań, jakie dostępne są w rankingu. Oprócz standardowych opcji produkt oferuje także szereg czujników weryfikujących jakość powietrza oraz temperaturę, a także sprawdzającą wilgotność. Urządzenie swoją wydajnością pozwala na skuteczne nawilżanie powierzchni do nawet 60 m2.

XIAOMI AIR PURIFIER PRO - wady i zalety

✅ Zalety
 • Bardzo dobry stosunek ceny do mocy urządzenia
 • Spora wydajność
 • Sterowanie zdalne
 • Ogromna funkcjonalność
❌ Wady
 • Bardzo niska kultura pracy oczyszczacza powietrza

Gdzie kupić oczyszczacz powietrza XIAOMI AIR PURIFIER PRO?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 690 złPolska
Media Expertod 799 złPolska

PHILIPS AC3829/10 to natomiast oferta do ogromnych pomieszczeń

Moc kilkunastokrotnie przewyższająca tą podaną we wcześniejszych opiniach, a także ogromna funkcjonalność oraz szereg filtrów dbających o właściwą jakość powietrza - to wszystko oferuje nam oczyszczacz powietrza Philips.

PHILIPS AC3829/10
PHILIPS AC3829/10

Moc wynosząca 1000 W przekłada się na niezwykle wysoką jakość urządzenia oraz bezawaryjność silników, oraz pozostałych komponentów. Produkt wyposażono w szereg nowoczesnych technologii, dzięki czemu oprócz oczyszczania powietrza, model AC 3829 świetnie radzi sobie w nawilżaniu oraz w pozbywaniu się bakterii.

Sprawdź również sluchawki douszne.

Jest to jednak horrendalnie droga inwestycja. Co prawda opinie wychwalają to rozwiązanie, aczkolwiek nie jest to idealna opcja dla osób, które potrzebują budżetowego nawilżacza.

Oczyszczacz powietrza PHILIPS AC3829/10 - wady i zalety

✅ Zalety
 • Bardzo wysoka moc
 • Nowoczesna technologia gwarantująca najlepsze oczyszczanie na rynku
 • Świetna funkcjonalność
 • Wysoka kultura pracy
❌ Wady
 • Przeciętna wydajność
 • Bardzo wysoka cena

Gdzie kupić PHILIPS AC3829/10R?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 2238 złPolska

Czy warto dopłacić do lepszego oczyszczacza?

Jak pokazuje ranking, oczyszczacz powietrza jest dostępny w różnych cenach, w zależności od producenta, funkcji, mocy czy efektywności pracy. Nie ma co ukrywać, że dla wielu osób kwota, jaką trzeba przeznaczyć na zakup tego typu urządzenia, odgrywa istotną rolę. Czy warto dopłacić do lepszego oczyszczacza?

Osoby, którym zależy wyłącznie na podstawowej funkcji sprzętu, czyli neutralizowaniu krążącego w powietrzu kurzu, nie muszą inwestować w drogi oczyszczacz. Niewymagający użytkownicy nie powinni narzekać np. na zbyt małą moc lub klasyczny, zdaniem niektórych niezbyt efektowny design. Modele kosztujące więcej wyróżniają się bardziej eleganckim wyglądem, więc łatwo znajdziemy pasujący do konkretnego wnętrza oczyszczacz powietrza: czarny, biały, a nawet z oryginalnymi zdobieniami. Ponadto kupując sprzęt z wyższej półki, możemy liczyć na bardziej wydajne filtrowanie powietrza, ale nie tylko. Z pewnością będzie on wyposażony w dodatkowe funkcje, takie jak nawilżanie czy jonizacja, dzięki którym można stworzyć w domu przyjazny mikroklimat (pozytywnie wpływający na zdrowie i samopoczucie). Droższe urządzenia oferują też inne rozwiązania, w tym blokadę rodzicielską, monitorowanie jakości powietrza czy stanu zużycia filtrów.

Pozostańmy w temacie filtrów. Bez tych elementów oczyszczacz powietrza nie działałby prawidłowo, dlatego trzeba je regularnie wymieniać. Kupując bardzo tanie urządzenie, należy liczyć się z ryzykiem, że wymienne filtry będą drogie lub trudno dostępne. Nierzadko pod względem trwałości odbiegają one od wkładów stosowanych w droższych sprzętach, choć oczywiście nie jest to regułą. Podobnie jak to, że tańsze oczyszczacze powietrza okazują się bardziej kosztowne w eksploatacji. Przeważnie w tej kwestii nie różnią się znacząco od modeli dostępnych w wyższych cenach, niemniej zdarza się, że zużywają nieco więcej prądu.

Każdy, kto decyduje się na oczyszczacz powietrza, musi się dobrze zastanowić, na czym dokładnie mu zależy. Nie wszystkie dostępne w sklepach sprzęty działają równie wydajnie. Zwykle wyższa cena idzie w parze ze skuteczniejszym neutralizowaniem krążących w powietrzu zanieczyszczeń. Lepsze jakościowo, a tym samym droższe modele świetnie radzą sobie nie tylko z wyłapywaniem cząsteczek kurzu, pyłków czy sierści zwierząt. Wychwytują one również nieprzyjemne zapachy, bakterie, wirusy, roztocza, a nawet bardzo małe cząsteczki smogu. Ponadto dzięki specjalnym czujnikom na bieżąco monitorują stan powietrza w domu. Nie sposób nie wspomnieć też o tym, że oczyszczacze renomowanych producentów mają do wyboru kilka różnych trybów pracy, więc sposób ich działania w każdym momencie można dostosować do własnych potrzeb. Wśród nich podstawą jest tryb nocny, który obniża poziom hałasu do minimum, dzięki czemu nic nie zakłóca snu domowników. Nie wszystkie tanie modele go oferują, a często okazuje się bardzo przydatny i warto mieć to na uwadze.

W przypadku takich urządzeń jak oczyszczacz powietrza cena jest istotnym czynnikiem wpływającym na decyzję zakupową, ale to nie ona powinna być najważniejsza. Aby być zadowolonym z dokonanego wyboru, konieczne jest sprawdzenie podstawowych parametrów sprzętu i przekonanie się, czy rzeczywiście to jest to, czego potrzebujemy. Należy zwrócić więc uwagę na moc, przepływ powietrza, liczbę trybów pracy i dostępnych funkcji. Inwestycja w droższy oczyszczacz nie jest obowiązkowa, jeśli nie mamy wobec niego wysokich wymagań. Jednak jeżeli ma to być urządzenie do zadań specjalnych, dobrze radzące sobie z eliminacją nawet najmniejszych cząsteczek, zwiększenie budżetu prawdopodobnie będzie nieuniknione.

Podsumowanie

Oczyszczacze powietrza w dzisiejszych czasach cieszą się dość sporą popularnością, gdyż poprawiają komfort naszego życia. Wybór pomiędzy przedstawionymi powyżej urządzeniami może być z pewnością trudny. Warto natomiast określić swoje preferencje, dzięki czemu ułatwimy sobie proces zakupu i wybierzemy najlepszy oczyszczacz powietrza zgodnie z opisanymi wcześniej wskazówkami.

💨 Oczyszczacz powietrza czy warto?

Oczyszczacze powietrza nie są produktami sezonowymi. Według naszej opinii to sprzęt, który warto mieć swoim domu czy mieszkaniu. Oczyszczacz powietrza opinie ma zwykle bardzo dobre - w końcu poprawia komfort naszego życia i oczyszcza zanieczyszczone powietrze.

💡Oczyszczacz powietrza mały czy duży?

Wielkość oczyszczacza zależy od Twoich preferencji oraz wielkości pomieszczenia, w którym chcesz go używać. Przed zakupem nie zapomnij sprawdzić wydajności oczyszczacza.

Autor: Annaoczyszczaczexiaomi