Najciekawsze propozycje robotów sprzątających

Najciekawsze propozycje robotów sprzątających

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 4.02.2021 | Kategoria RTV AGD

Polecane odkurzacze automatyczne - Wprowadzenie

Robotyka rozwinęła się do tego stopnia, że prawie całe mieszkania mogą być teraz skutecznie czyszczone za pomocą niewielkich produktów. Ich funkcjonalności oraz zdolności pracy w nawet bardzo ciasnych lokalizacjach gwarantuje to, czego przez wiele ubiegłych lat nie mogliśmy uświadczyć, zaskakującej skuteczności i jakości sprzątania.

Sprawdź również smartwatch dla dziewczynki.

Dziś roboty sprzątające gwarantują to wszystko. Co prawda ich cena dalej jest całkiem wysoka, lecz duża ilość producentów zajmujących się ich produkcją pozwala na wybór jednego z wielu robotów o wysokiej skuteczności pracy.

Odkurzacz automatyczny - czym powinien się charakteryzować?

Moc

Chyba najistotniejszy parametr, o jakim można mówić podczas zakupu jakiegokolwiek produktu sprzątającego. Moc ssąca, bo o tym właśnie mowa, pozwala nam określić wydajność urządzenia oraz to, z jaką siłą wciągać będzie wszystkie zanieczyszczenia. Przedstawiana jest zazwyczaj w paskalach (Pa), czyli jednostce ciśnienia.

Funkcjonalność

Regulowana moc ssania w zależności od powierzchni pokonywanej przez robot sprzątający, Zaawansowany system szczotek skutecznie ściągających zabrudzenia do wewnątrz, a także możliwość ustawienia różnych programów sprzątania, to podstawa każdego robota sprzątającego.

Niezawodność odkurzaczy automatycznych

Mocny silnik, długa gwarancja, a przy okazji pełne wsparcie producenta. W ten sposób możemy określić czy w razie jakiejkolwiek usterki będziemy mogli naprawić urządzenie. Im dłuższa gwarancja, tym większa pewność producenta, jeśli chodzi o jego niezawodność.

Pojemność akumulatora i użytkowość

Niska głośność pracy oraz możliwość zmiany mocy w celu dostosowania sprzątania do nocnych godzin, co w połączeniu z dużą pojemnością może być kluczowym elementem podczas wyboru robota odkurzającego.

Który zatem odkurzacz automatyczny okaże się najlepszy? Oto ranking!

Irobot roomba 980 robot odkurzający to jedna z najciekawszych opcji, którą warto przemyśleć

Bardzo wysoka cena to tak naprawdę jedyny powód, dla którego irobot roomba 980 nie jest aż tak popularny, jak pozostałe opcje. Musimy natomiast pamiętać, że model ten charakteryzuje się najlepszą wydajnością pracy oraz niezwykle zaawansowanymi funkcjami.

Sprawdź również przyrządy do ćwiczeń w domu.

iRobot to firma, która opracowuje robotykę od ponad 25 lat. Ich najnowszy model robota sprzątającego gwarantuje niezwykle wysoką moc pracy, która to dostosowuje się do powierzchni. Na dywanach jest większa, a na podłodze mniejsza.

iRobot roomba 980
iRobot roomba 980

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na niezwykle dopracowany system nawigacyjny. iAdapt 2.0 pozwala na poruszanie się w bardzo skuteczny sposób, zarówno po pustym pomieszczeniu, jak i w miejscu pełnym mebli i innych akcesoriów. Niski profil gwarantuje także możliwość odkurzania pod nimi.

Model roomba 980 oferuje nam także wysokowydajny filtr, który w połączeniu z niesamowitymi funkcjonalnościami, a także pełną konfiguracją z telefonem, gwarantuje niezwykle dopracowane i świetne urządzenie.

✅ Zalety

 • Bardzo wysoka wydajność pracy
 • Możliwość dostosowania mocy ssania do odkurzanej powierzchni
 • Pełna konfiguracja aplikacji na telefonie do kontroli zdalnej
 • Precyzyjny system nawigacyjny

❌ Wady

 • Bardzo wysoka cena
 • Przeciętna pojemność zbiornika na brud

Gdzie kupić iRobot roomba 980?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 2088 złPolska
Media Marktod 2199 złPolska

Alternatywą dla powyższego odkurzacza robota sprzątającego będzie odkurzacz samojezdny XIAOMI Mi Robot Vacuum Pro

Chińska marka szturmem zdobywa kolejne to kategorie elektronicznych narzędzi. Po zdominowaniu rynku telefonów i akcesoriów małego kalibru przyszedł czas na nieco większy sprzęt, w tym właśnie na konkurencję dla odkurzacza roomba.

W o wiele niższej, aczkolwiek wciąż zauważającej cenie otrzymujemy bardzo małą pojemność zbiornika na kurz. Wynosi ona jedynie 0,42 litra, co daje nam jeden z gorszych wyników w tym zestawieniu. Mamy tutaj jednak wiele atrakcyjnych zalet, których nie sposób znaleźć w innych produktach.

XIAOMI Mi Robot Vacuum Pro
XIAOMI Mi Robot Vacuum Pro

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na system nawigacyjny. W tym modelu mamy do dyspozycji aż 12 sensorów, które pozwalają urządzeniu w skuteczny sposób unikać przeszkód w domu, a także przygotować mapę całego pomieszczenia. Dzięki temu kolejne podróże będą skuteczniejsze i o wiele bardziej precyzyjne. Tak jak i poprzednia oferta, tak i ten odkurzacz samojezdny xiaomi wraca do stacji dokującej po zakończeniu pracy. Tam podładuje się, choć nie jest to zbyt często potrzebne z uwagi na ogromną baterię o pojemności 5200 mAh, co starcza na ponad 2 godziny pracy. Warto zauważyć, że produkt sprawdzi się również jako robot do mycia podłóg.

Sprawdź również najlepsze książki do nauki angielskiego.

Urządzenie wyposażone zostało w sterowanie zdalne, które odbywa się przy pomocy aplikacji Mi Home. To ona pozwala zmieniać tryb pracy, a także dostosować harmonogram pracy sprzętu do naszych preferencji. Sam silnik robota jest niezwykle skuteczny, gdyż jego moc ssąca wynosi nawet 1800 Pa.

Wyżej wspomniana mała pojemność zbiorniczka może okazać się całkiem kłopotliwa. Oprócz tego jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie o sporej skuteczności.

✅ Zalety

 • Mapowanie pomieszczeń do sprzątania
 • Aż 12 sensorów wspomagających system nawigacyjny
 • Bardzo wysoka moc - do 1800 Pa siły ssącej
 • Długi czas pracy na baterii
 • Robot samosprzątający
 • Robot sprzątający z funkcją mopowania

❌ Wady

 • Mała pojemność zbiornika na kurz

Gdzie kupić odkurzacz jeżdżący XIAOMI Mi Robot Vacuum Pro?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 1099 złPolska
Media Expertod 1099 złPolska

Jeśli xiaomi robot sprzatajacy nie jest w naszych planach, to warto sprawdzić ILIFE A8

Odkurzacz ilife gwarantuje jeszcze niższą cenę niż poprzednio opisana oferta od chińskiego producenta. Tutaj marka deklaruje równie wysoką skuteczność pracy oraz bardzo efektywny system nawigacyjny, dzięki czemu całe mieszkanie zostanie bez problemu zmapowane, a następnie wyczyszczone. Warto natomiast zauważyć, że przygotowana oferta ma na swoim wyposażeniu najmniejszy zbiorniczek na zanieczyszczenia w rankingu robotów odkurzających i wynosi on 0,35 litra.

Produkt cechuje się jednak bardzo dobrą jakością skanowania, gdyż znajdziemy tutaj aż 36 czujników, które oferują skanowanie 360 stopni. Robot wyposażony został w system, który ostrzega o wyczerpaniu baterii. Wtedy robot wraca do bazy w celu naładowania, po czym wróci do pracy w miejscu, gdzie skończył.

ILIFE A8
ILIFE A8

robot odkurzacz charakteryzuje się wysoką skutecznością oraz bardzo dobrymi komponentami, co przekłada się na skuteczną pracę. Problematyczny może wydawać się wysoki profil, co uniemożliwi sprzątanie pod wyższymi meblami.

✅ Zalety

 • Bardzo precyzyjny system nawigacyjny
 • Technologia i-Voice
 • Sprzątanie na każdej powierzchni
 • Stosunkowo niska cena
 • Automatyczny odkurzacz

❌ Wady

 • Bardzo mała pojemność zbiornika na zabrudzenia
 • Wysoki profil

Gdzie kupić odkurzacz automatyczny Garett ILIFE A8?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 949 złPolska
Media Expertod 999 złPolska

Odkurzacz robot sprzątający może być tani, a świetnym przykładem jest Vileda VR302

Automatyczny odkurzacz oferowany przez firmę Vileda zaskakuje nas bardzo dużą pojemnością, szczególnie kiedy porównamy ją do ceny za konkretny model. Producent wyposażył swój sprzęt w aż 3 programy sprzątania, a jego bateria starcza na 90 minut. Nie jest to co prawda imponujący wynik, lecz z pewnością wystarczy na jeden cykl sprzątania, zanim wróci do stacji ładującej.

Vileda VR302
Vileda VR302

Dużą zaletą modelu jest sterowanie zdalne, które odbywa się przy pomocy pilota. Dzięki temu możemy ustawić harmonogram sprzątania i wybrać najefektywniejszy program w zależności od powierzchni.

Sprawdź również zegarek smartwatch meski.

Nie jest to najlepszy robot sprzątający, jaki znajdziemy na rynku. Jeśli jednak weźmiemy bardzo niską cenę oraz funkcjonalność, to jest zdecydowanie ciekawa oferta dla osób o ograniczonym budżecie.

✅ Zalety

 • Bardzo niska cena
 • Wysoka jakość sprzątania
 • Duży zbiornik na kurz
 • Sterowanie zdalne za pomocą pilota
 • Odkurzacz samosprzątający

❌ Wady

 • Krótki czas pracy na baterii
 • Brak zaawansowanego systemu nawigacyjnego
 • Nieco ograniczona funkcjonalność
 • Niestety nie jest to również robot mopujący

Gdzie kupić robot do sprzątania podłóg Vileda VR302?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 699 złPolska
Media Marktod 1347 złPolska

Podsumowanie

W celu wyboru idealnego produktu należy wziąć pod uwagę wszystkie te parametry, które w wyżej opisywanych robotach świadczyły o ich skuteczności i wysokiej jakości sprzątania. Chodzi tutaj przede wszystkim o moc ssącą, regulację siły w zależności od powierzchni, a także konfigurację sprzętu do lepszego dostosowania do pomieszczenia.

Sprawdź również jaki oczyszczacz powietrza ranking.

Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę ciekawe funkcje dodatkowe oraz długi czas pracy na baterii, to znajdziemy idealną opcję, która spełni wymagania każdego. Warto również rozważyć odkurzacz mopujący, który jeszcze bardziej może pomóc nam utrzymać czystość naszego domu.

💨 Czy roboty odkurzające mogą poprawić nasz komfort życia?

Tak, roboty sprzątające znacząco ułatwiają nasze życie, gdyż odkurzają automatycznie bez naszej wiedzy. Możemy zatem wyjść do pracy, na spotkanie, lub zająć się czymś innym w domu, a robot odkurzacz posprząta nasz dom.

👀 Czy odkurzacze automatyczne są lepsze od klasycznych odkurzaczy na kabel?

Zdecydowanie tak, nowoczesna technologia podświetlania i wykrywania przez odkurzacz automatyczny drobinek kurzu jest na zdecydowanie wysokim poziomie. Z pewnością odkurzacze roboty są dokładniejsze od nas.

Autor: Annairobotsmart odkurzanieautomatyczneautonomicznesprzątnie