Odkurzacze bezprzewodowe - nasze propozycje

Odkurzacze bezprzewodowe - nasze propozycje

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 7.01.2021 | Kategoria RTV AGD

Odkurzacze bezprzewodowe ranking - Wprowadzenie

Prostota w użytkowaniu oraz bezproblemowe korzystanie z urządzenia po całym domu sprawiło, że zakup odkurzacza bezprzewodowego okazał się niezwykle dobrym rozwiązaniem dla wielu właścicieli. Gwarantuje nam to przede wszystkim kompaktowość.

Należy natomiast pamiętać, że na rynku do wyboru jest ogromna ilość odkurzaczy pionowych na akumulator. Z tego właśnie powodu należy wiedzieć, na jakie parametry powinniśmy zwrócić uwagę, aby zakupiony produkt charakteryzował się największą skutecznością pracy.

Kluczowe zatem jest, aby każdy odkurzacz pionowy bezprzewodowy gwarantował wysoką moc pracy przy zachowaniu odpowiedniej kultury pracy. Oprócz tego odkurzacze bezprzewodowe akumulatorowe mają z zasady o wiele mniejszą pojemność, bo muszą też zachować swoją kompaktowość. Dlatego sprawdźmy, jak duży zbiornik wybrany bezprzewodowy odkurzacz posiada. Musimy też pamiętać o filtrze oraz o funkcjonalnościach danego urządzenia.

Moc odkurzacza ręcznego oraz kultura pracy

Pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym elementem charakteryzującym zakup jakiegokolwiek odkurzacza jest moc. Ten natomiast parametr zależny jest od napięcia akumulatora. Zakres ten może wynosić od 18 do nawet 26 V. Im większe napięcie baterii, tym nasze urządzenie będzie gwarantowało większą moc ssącą, a co za tym idzie możliwość pozbycia się całego zanieczyszczenia z dywanu.

Sprawdź również hulajnoga elektryczna ranking.

Oczywiście miejmy na uwadze również fakt, że odkurzacze potrafią pracować bardzo głośno. Warto zatem upewnić się, czy technologia zastosowania w danym urządzeniu nie produkuje zbyt dużo hałasu. Poziom głośności może wynosić od 70 do nawet 85 dB, a więc warto pomyśleć nad zakupem produktu o niskim hałasie pracy.

Odkurzacz bezprzewodowy pionowy - pojemność zbiornika

Kolejny kluczowy aspekt podczas wyboru właściwego odkurzacza, to oczywiście zbiornik. O ile w standardowym urządzeniach zasilanych kablowo te pojemności są duże, bardzo istotnym czynnikiem ograniczającym ich wielkość w bezprzewodowych wersjach jest kompaktowość.

Odkurzacze pionowe tego typu mają przede wszystkim oferować lekkość. Ich zadaniem jest bezproblemowe i bardzo szybkie korzystanie przez długi czas, z podobną mocą co te zasilane przewodowo, lecz bez zbędnego podłączania kabli i zawijania ich po całym domu.

Tego typu rozwiązanie gwarantuje także możliwość odkurzania poza domem - chodzi tutaj nie tylko o odkurzanie samochodu, ale też transport urządzenia w inne miejsce. Jeśli chodzi o rozbieżność liczbową, to najmniejsze odkurzacze bezprzewodowe mają jedynie 0,3 l pojemności. Warto wybierać tylko te, które gwarantują przynajmniej 0,5 l, choć najlepsze będą te ze zbiornikiem 0,8 czy nawet 1l.

Odkurzacz ręczny bezprzewodowy - czas pracy oraz ładowania baterii

Akumulatorki litowo-jonowe, które najczęściej instalowane są w odkurzaczach bezprzewodowych, oferują nam możliwość szybkiego ładowania sprzętu, dzięki czemu nawet w przypadku rozładowania, po kilku godzinach będziemy w stanie wrócić do sprzątania.

Aby jednak odkurzyć cały dom bez potrzeby dodatkowego ładowania, musimy pamiętać o baterii o odpowiedniej pojemności. Wyrażany najczęściej w mAh, parametr ten pozwoli nam określić czy mamy do czynienia z wystarczająco dużą baterią. To natomiast przełoży się na długą pracę, na jednym ładowaniu.

Sprawdź również mlynek do kawy.

Jeśli chodzi o dokładne wartości, to musimy pamiętać o różnym napięciu, różnej mocy oraz technologii zastosowanej w urządzeniu. Z tego właśnie powodu należy pamiętać o tym, aby kierować się nie tylko samą wartością mAh (która wynosić może od 2000 mAh do nawet 4000-5000 mAh w przypadku najdłużej działających odkurzaczy).

Kolejnym kluczowym sposobem na określenie czasu działania odkurzacza na akumulator jest sugerowany czas działania. Wynosi on, w zależności od funkcjonalności modelu, mocy i innych dodatków, od 30 minut do nawet dwóch godzin. Polecamy wybierać te, które pracują przynajmniej 50 minut.

Czas ładowania także zależny jest od wielkości baterii oraz od technologii. Istnieją tak zwane szybkie ładowania, które gwarantują doładowanie baterii do 80% stanu w przeciągu 2 godzin, co jest świetnym wynikiem. Jednakże średni czas ładowania, który nas interesuje, wynosi od 3 do 4 godzin.

Parametry fizyczne - waga i wielkość odkurzacza

Kupując dobry odkurzacz bezprzewodowy, zależy nam przede wszystkim na tym, aby jego prostota w obsłudze, a także lekkość i kompaktowość pozwalała na przenoszeniu odkurzacza bez najmniejszych problemów z miejsca na miejsca. Pomaga to w czyszczeniu i na dłuższą metę jest mniej męczące.

Dlatego w momencie, kiedy zadbamy o odpowiednią moc, pojemność, a także funkcjonalność, warto przyjrzeć się wadze i rozmiarowi danego urządzenia. Niska waga, oscylująca wokół 1-2 kg, to zdecydowanie zaleta.

Sprawdź również roboty sprzątające.

Nieco cięższe produkty, nawet do 3-4 kilogramów, także mogą być atrakcyjnie, szczególnie jeśli większa waga spowodowana jest większą baterią, co przekłada się natomiast na dłuższy czas pracy.

Odkurzacze bezprzewodowe ranking!

Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy DYSON V11 Absolute

Dyson odkurzacz bezprzewodowy to jedna z najdroższych ofert. Z tego powodu jest to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy odkurzacz pionowy dostępny na rynku. Gwarantuje nam szereg opcji dodatkowych oraz funkcjonalności, a także genialną skuteczność. To wszystko jednak dostępne jest w niezwykle wysokiej cenie.

Produkt wyposażono w inteligentny monitoring danych. Te natomiast wyświetlane są na ekranie LCD. Dzięki temu urządzenie poinformuje nas o obecnie wybranym trybie odkurzacza, jaki został włączony, o stanie naładowania baterii, a także o innych kluczowych informacjach.

DYSON V11 Absolute
DYSON V11 Absolute

Akumulatory są niezwykle duże, co w połączeniu z innowacyjnym systemem zarządzania ich energią, pozwala na pracę na jednym ładowaniu aż do dwóch godzin! W przypadku kiedy będziemy pragnąć pracować bez przerwy, możemy bez najmniejszych problemów wymienić akumulator.

Bardzo wysokie napięcie wynoszące 25,2 V oraz duża pojemność (prawie 0,8 litra) sprawia, że jest to jedno ze skuteczniejszych rozwiązań. Musimy natomiast pamiętać, że jest to bardzo głośna opcja, która kosztuje krocie.

DYSON V11 Absolute - wady i zalety

✅ Zalety
 • Urządzenie o wysokiej mocy
 • Posiada duży zbiornik na brud (0,8l)
 • Charakteryzuje się wysoką skutecznością pracy
 • Gwarantuje bardzo długi czas pracy - do dwóch godzin
 • Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy
 • Sprawdzi się jako bezprzewodowy odkurzacz samochodowy
❌ Wady
 • Bardzo drogi sprzęt
 • Niska kultura pracy

Gdzie kupić odkurzacz bezprzewodowy DYSON V11 Absolute?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 2849 złPolska
Media Expertod 2849 złPolska

Odkurzacz ręczny bezprzewodowy Proscenic P11 to kolejna alternatywa

Inne rozwiązanie, które zdecydowanie zainteresuje większość z was, bije na głowę konkurencję i oferuje nam niezwykle efektywny odkurzacz na akumulator. Czas pracy w tym przypadku wynosi 60 minut, co jest zdecydowanie gorszym wynikiem niż u przedstawionej powyżej konkurencji.

Jednakże, na tle innych produktów w tak atrakcyjnej cenie, jest to zdecydowanie więcej, niż moglibyśmy oczekiwać. Kolejną zaletą tego wyboru jest bardzo szybki czas ładowania. Jest on dwukrotnie krótszy niż zazwyczaj w przypadku tego typu produktów. A to wszystko dzięki zastosowaniu specjalnej technologii wzmacniającej akumulatorki. Gwarantuje ona ekspresowe ładowanie. Dzięki temu wystarczy tylko 2 godziny, aby cieszyć się pełną mocą odkurzacza.

Proscenic P11
Proscenic P11

Inną zaletą tego przedmiotu jest funkcjonalność. Otóż P11 pozwala nam nie tylko odkurzać, ale także myć podłogę. To wszystko dzięki możliwości montażu zbiornika na wodę. Co ciekawe, bardzo dobrze radzi sobie zarówno z podłogami, jak i dywanami, a także nie naraża drewno na uszkodzenie.

Sprawdź również smartwatch dla dzieci.

Sam ekran dotykowy także zasługuje na uwagę, bo mamy tutaj do dyspozycji ekran LED. Pozwala nam wybrać trzy różne tryby pracy. Co ciekawe, produkt wyposażony jest w różnorodne główki, a możliwość złożenia rurki pozwala na skuteczne czyszczenie w nawet bardzo ciasnych miejscach.

Niestety, musimy pamiętać o bardzo krótkiej gwarancji. Produkt nie gwarantuje nam także cichej pracy, co może być irytujące dla niektórych użytkowników.

Proscenic P11 - wady i zalety

✅ Zalety
 • Ekran LED z wieloma funkcjami oraz informacjami
 • Urządzenie 2w1 - do odkurzania i zmywania
 • Bardzo niska cena
 • Szybkie ładowanie - do 2-3 godzin
 • Dobry czas pracy na baterii - do 60 minut
 • Mały odkurzacz bezprzewodowy
❌ Wady
 • Krótki okres gwarancyjny - 1 rok
 • Niska kultura pracy

Gdzie kupić Proscenic P11?

SklepCenaWysyłka z
Aliexpressod 840 złChiny

Co ciekawe, odkurzacz bezprzewodowy ręczny PHILIPS SpeedPro Aqua FC6728/01 także się sprawdzi

Philips odkurzacz akumulatorowy charakteryzuje się zaawansowaną funkcjonalnością oraz bardzo dobrą ceną. Nie jest ona, co prawda, najniższa w rankingu, lecz zdecydowanie ciekawa z uwagi na renomę producenta oraz kilka dodatków, jakie możemy otrzymać po wykonaniu odpowiednich czynności.

Bezprzewodowe odkurzacze muszą przede wszystkim oferować lekkość oraz skuteczność, i to w tym właśnie przoduje model SpeedPro Aqua. Produkt jest w stanie świetnie sprzątać z każdej powierzchni dzięki zastosowaniu specjalnej technologii zbierania brudów zarówno z podłogi, jak i z dywanów.

PHILIPS SpeedPro Aqua FC6728/01
PHILIPS SpeedPro Aqua FC6728/01

Warto oczywiście wspomnieć o tym, że produkt świetnie sobie radzi w różnych przypadkach. Jest to tak naprawdę opcja 3w1, gdyż oprócz odkurzacza, możemy także cieszyć się funkcją mycia, a także dostosować urządzenie, aby służyło nam jako odkurzacz ręczny.

Skuteczność ssania poprawiona jest także specjalną nasadką zasysającą, która ściąga nieczystości pod kątem 180 stopni. Dodatkowe podświetlenia także są świetnym rozwiązaniem, które ma za zadanie poprawić widoczność pracy. Praca w trybie standardowym do 50 minut nie jest zachwycająca, ale to z pewnością dobry wynik. Musimy natomiast pamiętać, że czas ładowania wynosi nawet do 5 godzin, a sam pojemnik na brud jest bardzo mały, ma tylko 0,4 l.

PHILIPS SpeedPro Aqua FC6728/01 - wady i zalety

✅ Zalety
 • Bardzo niska waga
 • Dosyć niska cena
 • Urządzenie 3w1
 • Możliwość zbierania brudu 180 stopni wokół nasadki
 • Wysoka skuteczność ssąc
❌ Wady
 • Mały zbiornik na kurz
 • Długi czas ładowania

Gdzie kupić bezprzewodowy odkurzacz PHILIPS SpeedPro Aqua FC6728/01?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 1212 złPolska
Media Expertod 1399 złPolska

Warto również zwrócić uwagę na odkurzacz pionowy ELECTROLUX Ergorapido EER7ALLERGY

Odkurzacz bezprzewodowy Electrolux gwarantuje nam równie niską cenę co budżetowa opcja wcześniej przedstawiona w zestawieniu. Mamy tutaj jednak do dyspozycji dwuletnią gwarancję oraz pewność, że renomowany producent zagwarantuje wysoką jakość pracy. Co ciekawe, produkt charakteryzuje się dosyć wysoką kulturą pracy, gdyż poziom hałasu wynosi 79 dB.

ELECTROLUX Ergorapido EER7ALLERGY
ELECTROLUX Ergorapido EER7ALLERGY

Produkt wyposażony jest w średnią pojemność zbiornika na brud, która wynosi 0,5 l. Należy natomiast pamiętać, że na wyposażeniu odkurzacz gwarantuje nam lampę UV, która oświetla odkurzane miejsce, a także możliwość regulacji ssania. Z innych funkcjonalności warto wymienić wskaźnik naładowania akumulatora, a także technologię BrushRollClean. Problematyczna wydaje się natomiast waga urządzenia, która wynosi 3,5 kg.

Oprócz tego, napięcie 18 V wskazuje, że nie będzie to najmocniejsze urządzenie na rynku. Co więcej, czas pracy jest mocno przeciętny, bo wynosi tylko 45 minut. Jednakże, urządzenie w niecałe 4 godziny będzie gotowe do pracy.

Odkurzacz stojący ELECTROLUX Ergorapido EER7ALLERGY - wady i zalety

✅ Zalety
 • Wysoka jakość wykonania
 • Bardzo niska cena
 • Oświetlenie odkurzanego miejsca
 • Ciekawe funkcje dodatkowe
❌ Wady
 • Przeciętny czas pracy na jednym ładowaniu
 • Wysoka waga

Gdzie kupić ELECTROLUX Ergorapido EER7ALLERGY?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 949 złPolska
Media Expertod 999 złPolska

Odkurzacze pionowe - Podsumowanie

Wybór idealnego odkurzacza bezprzewodowego jest zdecydowanie trudny i nie można określić który produkt będzie najlepszy dla każdego użytkownika. Z uwagi na różne gabaryty, a także wydajność pracy i funkcjonalność, ostateczna decyzja może się różnić u poszczególnych osób.

Sprawdź również akcesoria do ćwiczeń.

Nie możemy przecież zapomnieć o tym, aby produkt mieścił się w wybranym przez nas zakresie cenowym i charakteryzował się właściwą kulturą pracy, co jest przecież tak ważne dla komfortu, a także aby docierał do trudno dostępnych miejsc. Ma to szczególne znaczenie podczas dłuższych prac. Gdy już weźmiemy pod uwagę wszystkie te aspekty, a dodatkowo wybrany przedmiot zagwarantuje długi czas pracy z ciekawymi funkcjami, będziemy z pewnością zadowoleni z wybranego odkurzacza.

🔌 Jaki odkurzacz bezprzewodowy kupić?

Najlepszym odkurzaczem bezprzewodowym jest urządzenie, które charakteryzuje się wysoką mocą, ale przy tym wysoką kulturą pracy. Warto również zwrócić uwagę na czas pracy urządzenia oraz pojemność zbiornika.

😊 Czy odkurzacze pionowe cieszą się dobrą opinią?

Tak, odkurzacze bezprzewodowe cieszą się dobrą opinią, gdyż są bardzo proste w obsłudze oraz wygodne. Nie wymagają one również ciągłego podłączenia do prądu w trakcie użytkowania.

Autor: AnnaZdjęcie główne: Freepikdysonphilipsproscenic