Czy warto kupić pralko-suszarkę? Sprawdź najciekawsze produkty

Czy warto kupić pralko-suszarkę? Sprawdź najciekawsze produkty

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 18.03.2022 | Kategoria RTV AGD
✕ UKRYJ
Samsung WD80T554DBX - Nasz wybór
Nasz wybórSamsung WD80T554DBX
Sprawdź cenę

Wprowadzenie

Żyjąc w mieszkaniu miejsca na pranie jest bardzo mało. W letnie i ciepłe dni, problem ten nie jest tak duży, bo wszystko szybko schnie, a dodatkowo możemy wykorzystać balkon. Problem pojawia się jednak zimą, kiedy to podwyższona wilgotność i, rzecz jasna, zimna aura, skutecznie wybija nam z głowy pomysł suszenia prania na zewnątrz.

Na szczęście w takiej sytuacji pojawia się pralko suszarka, która to może w ten sposób uratować nas przed nieprzyjemnym zapachem stęchlizny czy też wiecznej wilgoci. Jaka pralko-suszarka okaże się najlepsza i czy nie lepiej wybrać dwa osobne urządzenia?

Który zatem produkt okaże się najlepszy? Oto ranking pralko-suszarek!

LG Vivace V500 slim ThinQ F2DV5S8S0 to bardzo ciekawa opcja, która jednocześnie zajmuje mało miejsca

Wybierając pralko-suszarkę, zazwyczaj kierujemy się tym, że zajmuje ona o wiele mniej miejsca, niż klasyczne suszarki ręczne na pranie czy po prostu takie urządzenia, lecz kupowane osobno. W przypadku pralko-suszarki LG, otrzymujemy smukłe rozwiązanie, które nie różni się bardzo od standardowych pralek. Propozycja oferuje nam ładowność pralki na poziomie 7 kg, a w przypadku funkcji suszenia, jest to 5 kg.

LG Vivace V500 slim ThinQ F2DV5S8S0
LG Vivace V500 slim ThinQ F2DV5S8S0

Z innych istotnych elementów warto wspomnieć o zużyciu wody, które wynosi jedynie 49 litrów na cykl, co jest bardzo niskim wynikiem w tej klasie produktu. Ciekawą opcją jest natomiast technologia AI DD, która to analizuje zebrane dane podczas prania i oferuje lepszą ochronę tkanin przez zapewnienie optymalnych ruchów piorących. Pozwala to także wykryć miękkość i dostosować agresywność prania. Co ciekawe, LG oferuje też znacznie krótszy czas prania i suszenia niż konkurencja.

✅ Zalety

 • Szybki czas prania i suszenia
 • Nowoczesna technologia AI DD
 • Duża ładowność przy małych wymiarach

Gdzie kupić LG Vivace V500 slim ThinQ F2DV5S8S0?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 2 159 złPolska

Kolejna pralka od LG, to model F2DV5S7S1E

Mocno zbliżonym modelem do poprzednika jest F2DV5S7S1E, która to oferuje bardzo podobne parametry. Choć zużycie wody jest tutaj nieznacznie większe, to zastosowanie zmyślnych funkcji jak, na przykład, blokada rodzicielska czy też opóźnienie startu pracy pozwala na bezproblemowe i szybkie korzystanie ze sprzętu.

LG F2DV5S7S1E
LG F2DV5S7S1E

Podobnie jak i poprzednik, tak i ten model LG gwarantuje nam technologię AI DD, która to dba o tkaninę poprzez zastosowanie inteligentnego systemu wirowania. Oprócz tego, znajdziemy tu też funkcję Turbo Wash i Steam. Oprócz tego, produkt jest w stanie zmniejszyć zużycie energii o nawet 28%.

✅ Zalety

 • Bardzo niskie zużycie energii
 • Technologia AI DD ograniczająca zniszczenia tkanin
 • Opóźnienie startu pracy i wiele innych funkcji

Gdzie kupić LG F2DV5S7S1E?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 1 999 złPolska

A może wolimy pralko-suszarkę electrolux? W takiej sytuacji sprawdźmy też Electrolux EW7W4684WP PerfectCare 700

Większa maksymalna prędkość wirowania, szybsze pranie, a także spora ładowność pralki - to wszystko oferuje nam ten model pralko-suszarki. Opcja także wyposażona została w zabezpieczenie przed zalaniem i blokadę rodzicielską. Oprócz tego, zastosowano tutaj sensor załadunku bębna i też możliwość zwalczania alergenów przy użyciu funkcji STEAM, a więc i parowania.

Electrolux EW7W4684WP PerfectCare 700
Electrolux EW7W4684WP PerfectCare 700

Ładowność pralki Electrolux wynosi aż 8 kg, co w porównaniu z konkurencją jest zdecydowanie lepszym wynikiem. Niestety, ładowność suszarki jest za to niższa, bo ma tylko 4 kg. Nie zmienia to jednak faktu, że sprzęt zużywa bardzo mało wody na cykl prania, a klasa energetyczna jest tu na wysokim poziomie.

✅ Zalety

 • Bardzo duża pojemność pralki
 • Wiele opcji zabezpieczających sprzęt
 • Dodatkowe funkcje usprawniające korzystanie z pralki

Gdzie kupić Electrolux EW7W4684WP PerfectCare 700?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 1 935 złPolska

Samsung WD8NK52E0ZW to kolejna opcja, o jakiej warto powiedzieć parę słów

Tutaj mamy do czynienia już ze standardową ładownością suszarki, która wynosi 5 kg. Co ciekawe, model AddWash WD8NK52E0ZW oferuje nam ładowność pralki na równie wysokim poziomie, co poprzednik - 8 kg. Ponadto zastosowano tutaj funkcję szybkiego programu czy też opóźnienie startu pracy.

Samsung WD8NK52E0ZW
Samsung WD8NK52E0ZW

Pralko suszarka Samsunga oferuje nam także bardzo dobrą kulturę pracy. Emisja hałasu na poziomie 72 dB dała urządzeniu najwyższą klasę pod tym względem, co z pewnością okaże się przydatne w małych mieszkaniach lub gdy pralko suszarka umieszczona jest w innym niż standardowo miejscu. 

✅ Zalety

 • Bardzo niska emisja hałasu
 • Duży załadunek
 • Wiele funkcji użytkowych

Gdzie kupić Samsung WD8NK52E0ZW?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 2 206 złPolska

A może coś niekonwencjonalnego? Sprawdź Samsung WD80T554DBX!

Jeśli nie przeszkadza nam nieco ekstrawagancji w życiu i chcielibyśmy nieco odmienić stylistykę łazienki przez kupno nietuzinkowej pralki lub suszarki, to pralko-suszarka Samsunga w kolorze grafitowym z pewnością będzie takim rozwiązaniem. Nowoczesny i przy tym bardzo odważny design w połączeniu ze świetnymi funkcjami i ułatwieniami to coś, w czym ten model góruje.

Samsung WD80T554DBX
Samsung WD80T554DBX

Prędkość obrotowa wirowania na poziomie 1400 obr/min jest z pewnością bardzo dobra. Tak samo jak i ładowność pralki, która wynosi 8 kg. Z innych funkcji wartych uwagi jest też tryb Eco Bubble, autorski pomysł Samsunga, gdzie łączy się niską temperaturę z niespotykanym dotąd trybem pracy w celu skutecznego i energooszczędnego prania. Ponadto wyżej wspomniany już tryb AddWash pozwala nam dodać ubrania w trakcie prania, a AirWash zajmie się odświeżeniem i dezodoryzacją ubrań.

✅ Zalety

 • Nietuzinkowy wygląd
 • Wiele nowoczesnych funkcji
 • Duża ładowność

Gdzie kupić pralko-suszarkę Samsung WD80T554DBX?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 2 559 złPolska

Bosch WNA14400EU to jedna z najbardziej użytecznych opcji w zestawieniu

Prędkość obrotowa wirowania wynosi 1400 obr/min, co jest z pewnością bardzo dobrym wynikiem. To jednak nie ta specyfikacja jest tutaj zaskakująco dobra - chodzi tu o ładowność. Zarówno mając na względzie ładowność pralki jak i suszarki jest ona zachwycająca - 9 kg w przypadku pralki i 6 kg w przypadku suszarki. 

Bosch WNA14400EU
Bosch WNA14400EU

Propozycja wyposażona została w wiele ciekawych opcji, które pozwalają nam na bardzo bezpieczne i skuteczne mycie ubrań. Jedną z takich funkcji jest IronAssist, czyli specjalny program parowy, który odświeża suche ubrania, a ponadto eliminuje zagniecenia. Oprócz tego, w tej pralko suszarce Boscha znajdziemy też opcję AutoDry, która ma za zadanie mierzyć wilgotność w celu dostosowania mocy suszenia, aby nie zniszczyć ubrań.

✅ Zalety

 • Bardzo duża pojemność - suszarki i pralki
 • AutoDry i Iron Assist jako funkcje gwarantujące wysokie bezpieczeństwo tkanin
 • Wiele trybów pracy do wyboru

Gdzie kupić Bosch WNA14400EU?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 3 149 złPolska

Podsumowanie

Najlepsza pralko suszarka to ta, która sprawdzi się we wszystkich wymaganych przez nas sytuacjach i poradzi sobie z wypraniem i wysuszeniem każdej tkaniny - nieważne jak delikatna by ona nie była. Aby więc cieszyć się świetną opcją, musimy szukać najlepsze pralko-suszarki, a takie charakteryzują się dużą ładownością, niskim zużyciem wody, niską emisją hałasu, a przy okazji świetnymi funkcjami pozytywnie wpływającymi na komfort korzystania ze sprzętu.

Autor: AnnaZdjęcie główne: Pexels: Kampus Productionnajlepsza pralko-suszarkajaka kupic pralko suszarkejaką kupić pralko-suszarkępralko suszarkapralko-suszarkatania i dobra pralko-suszarka