Jaki soundbar wybrać? Ranking 2022

Jaki soundbar wybrać? Ranking 2022

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 15.03.2022 | Kategoria RTV AGD
✕ UKRYJ
Bose Soundbar 700 - Nasz wybór
Nasz wybórBose Soundbar 700
Sprawdź cenę

Wprowadzenie

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że odpowiednie nagłośnienie jest tak samo ważne jak właściwa jakość obrazu. Od tego zależy tak naprawdę odbiór seriali, filmów czy po prostu oglądanego TV show. Soundbar pod telewizor to także rozwiązanie bardzo inteligentne ze względu na brak problemów z podłączeniem sprzętu czy też jego późniejszym rozstawieniem. Niebagatelny wpływ ma też sam design i atrakcyjność, szczególnie dla osób ceniących sobie minimalizm i nowoczesność.

W jaki jednak sposób dobrać soundbar do telewizora, aby oferował on odpowiednie parametry i raczył nas pięknym brzmieniem nawet w przypadku bardziej wymagających utworów czy też widowisk? W dzisiejszym artykule omówimy najciekawsze oferty.

Który zatem produkt okaże się najlepszy? Oto ranking soundbarów!

Bose Soundbar 700 to jedna z ciekawszych ofert, którą warto przetestować

Ta listwa dźwiękowa gwarantuje nam przede wszystkim świetną funkcjonalność i wszystkie niezbędne dekodery dźwięku w tym rzecz jasna Dolby Digital i DTS. Co więcej, posiada ona złącza HDMI i AUX, a także USB. Listwa jest bezprzewodowa, a całość obsłużymy za pomocą pilota.

Bose Soundbar 700
Bose Soundbar 700

Jeśli chodzi o specyfikację, to głośnik oferuje nam świetną moc i wysoką głośność, a dodatkowo możliwość zachowania jakości zarówno przy niskich jak i wysokich tonach. Ponadto, opcja ta wyposażona jest w sterowanie głosowe i Apple Airplay 2.

✅ Zalety

 • Wiele funkcjonalnych rozwiązań
 • Bardzo wysoka jakość przy niskich i wysokich tonach
 • Obsługa bezprzewodowa, za pomocą pilota i Bluetooth

Gdzie kupić Bose Soundbar 700?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 3 899 złPolska

A może potrzebujemy subwoofer do telewizora? W takim razie zweryfikuj JBL Bar 9.1

Ten model JBLa gwarantuje nam niezwykle rozbudowany system dźwiękowy, który uznawany jest za jeden z najnowocześniejszych, najmocniejszych i najlepiej oddających wrażenia dźwiękowe 3D spośród tego co znajduje się na rynku. to właśnie dlatego przez wielu uważany jest za najlepszy soundbar.

JBL Bar 9.1
JBL Bar 9.1

Moc wynosząca 820 W, możliwość bezprzewodowego połączenia wszystkich głośniczków, a także dekoder dźwięku Dolby Atmos i DTS X - to wszystko plus subwoofer, aby dostarczyć najlepsze wrażenia przy słuchaniu muzyki i podczas maratonów filmowych. 

✅ Zalety

 • Bardzo duża moc
 • Subwoofer w zestawie
 • Świetnie oddaje wrażenia dźwiękowe 3D

Gdzie kupić subwoofer JBL Bar 9.1?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 3 999 złPolska

JBL BAR 2.1 Deep Bass to natomiast nieco mniej rozbudowana propozycja

Jeśli nie mamy parcia na to, aby wyposażyć się w 9 głośników do telewizora z soundbarem i wystarczy nam tylko podstawowy pakiet 2 + 1, to model BAR 2.1 będzie zdecydowanym faworytem. Wysoka moc zestawu, która wynosi nawet do 400 W, a także kompatybilność z najważniejszym dekoderem dźwięku, mianowicie Dolby Digital, gwarantuje bezproblemowe korzystanie ze sprzętu przez bardzo długi czas.

JBL BAR 2.1 Deep Bass
JBL BAR 2.1 Deep Bass

Warto zauważyć, że to dobry soundbar szczególnie kiedy oprócz listwy zależy nam też na subwooferze. Dba on więc o niskie tony i pozwala cieszyć się bardzo dobrym zakresem mając na uwadze przystępną cenę. Jeśli więc zastanawiasz się jaki soundbar do 1500 będzie idealny, to jest to bardzo dobra propozycja.

✅ Zalety

 • Bardzo duża moc
 • Dźwięk przestrzenny z Deep Bass
 • Moduł Bluetooth

Gdzie kupić soundbar JBL BAR 2.1 Deep Bass?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 1 279 złPolska

W rankingu soundbarów znalazło się też miejsce dla Samsunga HW-Q60T

Kolejna propozycja oferuje nam zestaw 5.1, a więc 5-cio kanałowe brzmienie. To oczywiście przekłada się na dźwięk przestrzenny na bardzo wysokim poziomie. Produkt cechuje się przede wszystkim ogromną liczbą funkcjonalności, które nie tak łatwo jest znaleźć. Mowa tutaj, chociażby, o Samsung Audio Lab czy Samsung Acoustic Beam.

Samsung HW-Q60T
Samsung HW-Q60T

Patrząc na specyfikację, to mamy tutaj do dyspozycji do 400 W mocy, a więc jest to z pewnością dobry wynik w tym zakresie cenowym. Warto też zauważyć, że propozycja może się też świetnie zsynchronizować z telewizorem marki Samsung, jeśli taki mamy, w celu wzmocnienia efektu dźwiękowego jeszcze bardziej.

✅ Zalety

 • Możliwość synchronizacji z telewizorami Samsung
 • Wiele funkcji usprawniających jakość dźwięku
 • Spora moc

Gdzie kupić soundbar Samsung HW-Q60T?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 1 197 złPolska

Samsung HW-Q70T to inny model od tego producenta - o nieco innej specyfikacji

Podobnie jak poprzednia propozycja, tak i ten model oferuje nam do 400 W mocy, a także szereg usprawnień, które mają na celu jeszcze bardziej poprawić jakość brzmienia, jakie wydobywać się będzie z zestawu. 

Samsung HW-Q70T
Samsung HW-Q70T

Mamy tu więc do czynienia z Q-Symphony, a więc synchronizacją sprzętu z telewizorem Samsung, funkcję adaptacji dźwięku, a także zastosowanie nowoczesnych kodeków w postaci Dolby Atmos i DTS:X. Jeśli chodzi o sterowanie, to możemy wykorzystać aplikację SmartThings, która to pozwala nam sterować wszystkimi urządzeniami Samsunga w mieszkaniu, w tym oczywiście soundbarem. 

✅ Zalety

 • Aplikacja SmartThings
 • Nowoczesne funkcje usprawniające jakość dźwięku
 • Dźwięk przestrzenny

Gdzie kupić soundbar Samsung HW-Q70T?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 1 799 złPolska

Kolejna propozycja od Samsunga to model HW-Q600A

Samsung HW-Q600A to zestaw podobny do poprzedniego, a mianowicie 3.1.2. To świetne rozwiązanie z uwagi na to, że mamy dostęp do Subwoofera bezprzewodowego, a także ogromną liczbę dekoderów dźwięku, w tym Dolby TrueHD, DTS X, Dolby Atmos, a także Dolby Digital Plus. Ponadto, tę listwę audio możemy podłączyć za pomocą HDMI, USB, czy też HDMI ARC.

Samsung HW-Q600A
Samsung HW-Q600A

W tym przypadku, łączna moc zestawu wynosi nawet do 400 W. A do tego musimy pamiętać o tym, że subwoofer gwarantuje nam dostęp do świetnych basów. Model ten, dzięki wszystkim swoim funkcjom, z pewnością zasługuje na uznanie.

✅ Zalety

 • Wysoka funkcjonalność
 • Bardzo duża liczba obsługiwanych dekoderów
 • Wiele udogodnień usprawniających korzystanie ze sprzętu

Gdzie kupić soundbar Samsung model HW-Q600A?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 1 309 złPolska

Sony HT-SF150 to natomiast budżetowa propozycja o ciekawej mocy

Łączna moc zestawu od Sony to od 101 W do nawet i 200 W. Jest to propozycja z dwoma kanałami, która wyposażona jest w Bluetooth i gwarantuje nam dekoder dźwięku Dolby Digital. Choć nie znajdziemy tutaj osobnego subwoofera, to głośnik wyposażony jest w funkcję Bass Reflex, która bardzo dobrze radzi sobie z niskimi tonami.

Sony HT-SF150
Sony HT-SF150

Oprócz tego, warto też wspomnieć o tym, że technologia S-Force Pro Front Surround świetnie rozprowadza brzmienie po pomieszczeniu, co imituje funkcję dźwięku przestrzennego. Mamy tu rzecz jasna połączenie USB, a także przewód HDMI, a także możliwość bezprzewodowego połączenia soundbara z telewizorem przez Bluetooth.

✅ Zalety

 • Bezprzewodowe połączenie z telewizorem
 • Funkcja S-Force Pro Front Surround i Bass Reflex
 • Bardzo prosty w obsłudze

Gdzie kupić soundbar Sony HT-SF150?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 448 złPolska

Podsumowanie

Listwy audio to urządzenia, które od pewnego czasu z powodzeniem wyparły standardowe głośniki. Służą one bardzo dobrze, zajmują mało miejsca, a ich smukły wygląd w połączeniu z bardzo wysoką jakością dźwięku daje idealne połączenie dla osób wymagających zarówno dobrego brzmienia, jak i estetycznego designu. Warto jednak mieć na uwadze wyżej wspomniane parametry, aby podjąć właściwą decyzję przy wyborze sprzętu.

Autor: AnnaZdjęcie główne: Unsplash; Jonas Leupesoundbarjaki soundbar do domujaki wybrac soundbar do domujaki soundbar jest najlepszyjaki wybrać soundbar do domunajlepszy soundbartani i dobry soundbar