Orbitrek, rower stacjonarny czy bieżnia - co lepiej wybrać?

Orbitrek, rower stacjonarny czy bieżnia - co lepiej wybrać?

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 6.08.2021 | Kategoria Sport i zdrowie
✕ UKRYJ
Zipro Hulk Rs - Nasz wybór
Nasz wybórZipro Hulk Rs
Sprawdź cenę

Wprowadzenie

Domowa siłownia to dobry sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale też utrzymanie ciała w odpowiedniej kondycji. Sprzęt do ćwiczeń wcale nie musi być skomplikowany i przeznaczony tylko dla zawodowych sportowców. W domu można korzystać z orbitreka, roweru stacjonarnego lub bieżni. Jednak który z tych sprzętów będzie najlepszym wyborem?

Sprawdź również najlepsza golarka.

Dobry orbitrek domowy, rower stacjonarny, bieżnia — różnice

Każdy z tych trzech sprzętów — orbitrek, dobry rower stacjonarny oraz bieżnia — pozwala wysmuklić i wytrenować określone partie mięśni. Sposób ich użycia jednak znacząco się różni. W zależności od tego, co chce się osiągnąć i na czym skupić podczas swoich treningów, inny rodzaj sprzętu będzie odpowiedniejszym wyborem.

Sprawdź również drukarka laserowa kolor.

Rower do ćwiczeń to sprzęt, którego zasady działania nie trzeba specjalnie tłumaczyć. Ćwiczy się na nim tak samo, jak na zwykłym rowerze. Różnica polega na tym, że można robić to w zamkniętym pomieszczeniu, ponieważ sprzęt stoi w miejscu. Na rowerze stacjonarnym można zmieniać intensywność obciążenia, a tym samym dopasowywać trening do swoich możliwości. Istnieje kilka rodzajów rowerów stacjonarnych: magnetyczne, mechaniczne i pneumatyczne (powietrzne). Każdy z nich inaczej stawia opór podczas pedałowania, więc sprawdza się dla osób na różnym poziomie. Rower stacjonarny do domu to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą ćwiczyć regularnie, niezależnie od pogody.

Bieżnia to równie klasyczny sprzęt, jak rower treningowy i podobnie jak on pozwala skupić się na dolnych partiach ciała. Służy przede wszystkim do trenowania biegania, ale nie jest przeznaczona tylko dla maratończyków. Bieżnia domowa ma kilka stopni intensywności treningu, od lekkiego truchtu po sprint. Dlatego nadaje się dla zaawansowanych biegaczy, jak i amatorów.

Sprawdź również opinie o pralkach.

Orbitrek to najmniej znany sprzęt z omawianych trzech, ale dający największe możliwości. W przeciwieństwie do bieżni czy rowerku, podczas ćwiczeń angażuje do 90% wszystkich mięśni w ciele. Sprawdza się więc idealnie dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Ćwiczenia na orbitreku mogą być różnorodne i angażować nie tylko nogi, ale też ręce. Ruchy podczas treningu naśladują ułożenie ciała w czasie jazdy na rowerze, spacerów górskich i na nartach biegowych.

Zipro Hulk Rs
Zipro Hulk Rs, Źródło: Ceneo

Orbitrek do ćwiczeń — czy warto?

Sprawdź również oczyszczacz powietrza mały.

W domowej siłowni orbitrek sprawdzi się bardzo dobrze. Jest to sprzęt, który ma wiele zalet. Przede wszystkim angażuje więcej partii mięśni niż inne przyrządy do ćwiczeń. W tym samym czasie można trenować nogi oraz górną część tułowia. W efekcie skraca się też czas poświęcony na ćwiczenia, bo nie trzeba przechodzić na inny sprzęt. Orbitrek do domu sprawdzi się dla każdego. Nie obciąża stawów, więc mogą na nim ćwiczyć nawet osoby, które borykają się z problemami z kolanami. Dla efektywniejszych treningów warto wybierać orbitrek z wbudowanym komputerem, na którym pojawiają się spalone kalorie i inne parametry. Przykładem takiego sprzętu jest model Zipro Burn.

Sprawdź również odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia ranking.

Polecane najlepsze orbitreki. Ranking orbitreków

CenaModelSklepWysyłka z
Sprawdź cenęZipro Hulk RsCeneoPolska
Sprawdź cenęZipro BurnCeneoPolska
Sprawdź cenęEnergetic Body E-NW1000CeneoPolska
Sprawdź cenęSpokey AlearCeneoPolska

Zalety roweru stacjonarnego

Wśród zalet roweru stacjonarnego trzeba wymienić przede wszystkim jego uniwersalność. Ze sprzętu mogą korzystać wszyscy, niezależnie od wieku czy kondycji. Dobrze nadaje się do spalania dodatkowych kalorii oraz wysmuklania dolnej partii ciała. Jaki jest najlepszy rower stacjonarny? Dopasowany do wzrostu i wagi użytkowników oraz do ich potrzeb. Przygotowując się do zawodów, warto wybierać profesjonalne modele, na przykład magnetyczne lub elektryczne, takie jak Zipro One S. Zaletą rowerów stacjonarnych jest możliwość trenowania na nich niezależnie od pogody, a nawet uprzyjemniania sobie treningu oglądaniem ulubionego serialu.

Sprawdź również tania kamerka internetowa.

Zipro One S
Zipro One S, Źródło: Ceneo

Jaki najlepszy rower stacjonarny wybrać? Polecane najlepsze rowery stacjonarne

CenaModelSklepWysyłka z
Sprawdź cenęRowerek treningowy Zipro One SCeneoPolska
Sprawdź cenęZipro Future X 4660CeneoPolska
Sprawdź cenęKlarfit X-Bike 700CeneoPolska
Sprawdź cenęZipro EasyCeneoPolska

Czy bieżnia do biegania w domu to dobry wybór? Jeżeli tak to jaką bieżnię kupić do domu?

Bieżnia do domu czy warto? Wiele osób zastanawia się, czy bieżnia do domu będzie dobrym wyborem. Sprzęt ten wydaje się mało uniwersalny, skupiony przede wszystkim na trenowaniu mięśni. Bieżnia ma jednak wiele zalet. Przede wszystkim pozwala spalić duże ilości kalorii, co dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy ma niemałe znaczenie. Specjalny komputer daje możliwość wyboru intensywności treningu, a nawet może odwzorowywać bieg w terenie. Dodatkowo pozwala kontrolować swój puls czy czas treningu. Warto wspomnieć, że bieżnia do biegania jest często lepszym wyborem niż jogging po ulicach. Jej taśma jest bowiem wykonana z odpowiednich materiałów, które nie narażają stopy i kostki na urazy.

Sprawdź również glosniki do komputera.

Zipro Tekno
Zipro Tekno, Źródło: Ceneo

Jaką bieżnie wybrać? Polecane najlepsze bieżnie {#polecane-bieżnie-sklepy}

CenaModelSklepWysyłka z
Sprawdź cenęXiaomi Kingsmith Walking Pad R1 ProCeneoPolska
Sprawdź cenęUrbogym V520CeneoPolska
Sprawdź cenęZipro NotusCeneoPolska
Sprawdź cenęZipro TeknoCeneoPolska

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego sprzętu spośród trzech opisanych powyżej zależy od wielu czynników. Trzeba wziąć pod uwagę swoje założenia treningowego i możliwości. Jeśli celem jest przygotowanie się do kolarskich zawodów sportowych czy maratonu oczywistym wyborem jest rowerek stacjonarny lub bieżnia elektryczna. Osoby, które chcą szybko zrzucić zbędne kilogramy będą wolały ćwiczenia na oribitreku. Każdy z tych sprzętów ma swoje zalety, warto jednak pamiętać, że w przypadku treningu na rowerku stacjonarnym lub bieżni do swojego planu trzeba włączyć także inne aktywności.

Sprawdź również klimatyzator pokojowy.

W ten sposób uda się wytrenować więcej partii ciała. Orbitrek eliminuje tę konieczność, ponieważ zapewnia ćwiczenia dla torsu, rąk i nóg.

Sprawdź również młynek do kawy elektryczny.

🚶 Cicha bieżnia do domu, czy taka istnieje?

Bieżnie są najgłośniejsze i nic tego nie zmieni. Są cichsze i głośniejsze bieżnie. Hałas można będzie zniwelować, podkładając maty wygłuszające, jednak w większości przypadków obniżenie hałasu będzie znikome.

🛵 Orbitrek jaki wybrać? Czy tani orbitrek się sprawdzi?

To wszystko zależy od Ciebie. Orbitrek tak jak każdy inny sprzęt wypada przetestować przed zakupem. W wielu przypadkach tańszy sprzęt sprawdzi się do domu.

Autor: AnnaZdjęcie główne: Pexels; Shotpotbieżnia do domućwiczenia w domuorbitrek do domurower stacjonarnyorbitrek do domu rankingfunkcjonalny orbitrekrowerek treningowy