Polecane materace w 2021 roku

Polecane materace w 2021 roku

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 4/16/2021 | Kategoria Sport i zdrowie

Wprowadzenie

Zakup materaca to z pozoru prosta rzecz. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że niemalże 30% życia spędzamy właśnie w łóżku. Warto byłoby zatem wybrać produkt, który będzie właściwy i zaoferuje nam najwyższy komfort. Oczywiście znalezienie właściwego materaca łóżkowego nie jest tak proste.

Aby przygotować nas do zakupu odpowiedniego materaca do spania, w dzisiejszym zestawieniu przygotowaliśmy pięć bardzo fajnych opcji. Są to nie tylko bardzo drogie materace do spania premium, ale także i nieco tańsze alternatywy. Choć do miana tanich materacy wciąż im brakuje, to pomogą nam w podjęciu ostatecznej decyzji.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru materaca?

Wiele osób zastanawia się jak wybrać materac, aby ten odpowiadał naszym preferencjom. Każdy ma inne oczekiwania co do takiego przedmiotu, więc nie ma czegoś takiego jak grupa najlepszych materacy do spania. Warto jednak pamiętać o ich twardości, o rozmiarze, a także o ich budowie.

Twardość materaca

Od wybranych przez producenta materiałów zależeć będzie twardość materaca. Ta przedstawiana jest za pomocą oznaczeń H1, H2, H3, a także H4. Każda z nich oznacza inną twardość, począwszy od miękkich (H1), a skończywszy na twardych (H4).

O ile wybranie twardości materaca powinno być kwestią indywidualną, tak należy pamiętać, że niezwykle istotnym aspektem wyboru tej twardości jest waga naszego ciała, a także wzrost. Twardość powinna być dobrana tak, aby podczas swobodnego leżenia, materac delikatnie podpierał najbardziej naciskające punkty ciała.

Materac kieszeniowy, piankowy czy inny?

W dzisiejszych czasach najczęściej wykorzystuje się materace piankowe bądź sprężynowo-kieszeniowe. Chodzi tutaj o rdzeń materaca. Materace kieszeniowe to rozwinięcie pomysłu klasycznych sprężyn. W tego typu konstrukcji są one jednak podzielone w odpowiednich kieszeniach, dzięki czemu każdy segment może pracować oddzielnie i nie ryzykujemy dotknięcia się sprężyn.

Piankowe materace oferują nieco lepsze podparcie ciała, co przekłada się na komfort użytkowania, a także na lepsze zdrowie. Jeśli chodzi o materiał obłożenia, to najdroższymi, aczkolwiek najwygodniejszymi i najlepszymi rozwiązaniami są lateks naturalny oraz pianka termoelastyczna typu VISCO. Nieco gorsze, aczkolwiek wysoko polecane są materace z pianką wysokoelastyczną.

Rozmiar, a cena za materac

Oczywiście bardzo istotną rolę podczas wyboru materaca odegrają dodatkowe właściwości jak na przykład antyalergiczność czy też możliwość prania w wysokiej temperaturze. Jednakże to rozmiar materaca będzie najistotniejszy. Im mamy większy stelaż, tym musimy się przygotować na większy wydatek, gdyż duże łóżko przekłada się na wyższą cenę za materace na łóżko.

Oto ranking materacy na rok 2021

Świetnym rozwiązaniem o bardzo dobrej charakterystyce jest Hilding Flamenco

Materac wysokoelastyczny, który składa się z siedmio-strefowej sprężyny typu multipocket, oferuje nam również dodatkowe uzupełnienie z dwóch pianek. Oznacza to, że z jednej strony mamy do czynienia z pianką lateksową, a z drugiej z pianką wysokoelastyczną typu HR.

Hilding Flamenco
Hilding Flamenco

Sam materac jest dwustronny, a ich stopień twardości jest inny i wynosi H2 oraz H3. Dzięki temu przedmiot można dopasować do indywidualnych preferencji. Produkt oferuje właściwości antyalergiczne, co jest niewątpliwie zaletą. Pamiętajmy jednak, że bardzo wysoka cena może ograniczyć zainteresowanych.

Dodatkowo warto zauważyć, że opcję tę można bez problemu prać w temperaturze wynoszącej nawet i 60 stopni Celsjusza. Model dostępny jest także w dwóch pokrowcach-Tencel oraz Velvet.

Hilding Flamenco - wady i zalety

✅ Zalety
 • Bardzo wysoka jakość wykonania
 • Dwa rodzaje twardości: H2 i H3
 • Możliwość prania w temperaturze do 60 stopni Celsjusza
 • Właściwości antyalergiczne

Gdzie kupić Hilding Flamenco?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 2299 złPolska

Jeszcze ciekawszą opcją jest Sleepmed Hybrid Premium

Gdy nadal nie wiemy jaki materac do sypialni będzie najlepszy, to warto przemyśleć zakup absolutnego topu, jeśli chodzi o tego typu produkty, a mianowicie modelu Hybrid Premium od Sleepmed. Oferta ta, podobnie jak i poprzednik, wyprodukowana została na bazie 7-strefowej sprężyny typu multipocket.

Sleepmed Hybrid Premium
Sleepmed Hybrid Premium

W przeciwieństwie jednak do poprzednika, mamy tutaj aż trzy różne rodzaje pianek, dzięki czemu producenci gwarantują nam odpowiednie wsparcie każdego miejsca na naszym ciele. Mamy tutaj do dyspozycji piankę wysokoelastyczną w dwóch rodzajach, a także piankę termoelastyczną VitaRest.

Niezwykle ważnym pozytywem pokazującym jakość wykonania jest certyfikat "Znak jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH". Nie mamy jednak informacji odnośnie właściwości antyalergicznych, a dodatkowo jego cena jest bardzo wysoka.

Sleepmed Hybrid Premium - wady i zalety

✅ Zalety
 • Aż trzy rodzaje twardości
 • Trzy rodzaje pianek
 • Szwajcarski certyfikat jakości
 • Bardzo duża wygoda
❌ Wady
 • Brak informacji o właściwościach antyalergicznych

Gdzie kupić Sleepmed Hybrid Premium?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 2580 złPolska

Przedmiotem stosunkowo budżetowym w materacach premium jest Hilding Fandango

Jaki materac wybrać, jeśli zależy nam na niższej cenie? Model Fandango od Hilding gwarantuje nam świetne wykonanie, w którym głównym elementem jest sprężyna kieszeniowa.

Hilding Fandango
Hilding Fandango

Co ciekawe, produkt charakteryzuje się podwyższoną twardością o oznaczeniach H3 i H4, a więc jest to idealne rozwiązanie dla osób o większej wadze. Materac został dodatkowo wypełniony warstwami filcu. Z obu stron zastosowano także piankę Flexifoam na zewnątrz.

Niestety, niższa cena oraz twardość na poziomie H3 i H4 oznacza, że nie jest to materac kieszeniowy przeznaczony dla wszystkich, a jedynie odpowiedni produkt dla cięższych osób oraz dla tych, które preferują twardą powierzchnię.

Hilding Fandango - wady i zalety

✅ Zalety
 • Stosunkowo niska cena
 • Bardzo dobre wykonanie
 • Dwustopniowa twardość
 • Dodatkowa warstwa filcu i kokosu na poszczególnych warstwach
❌ Wady
 • Bardzo twardy - H3 i H4

Gdzie kupić Hilding Fandango?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 1199 złPolska

Hilding Pasodoble to kolejna propozycja, którą warto rozważyć

Model Pasadoble to kolejna ciekawa opcja, która gwarantuje dwa poziomy twardości dzięki zastosowaniu dwustronnej konstrukcji. Warto przy tym zauważyć, że producent zastosował aż siedem stref twardości, które to różnią się, aby jeszcze lepiej dopasować wkład do naszego ciała. W ten sposób mamy pewność, że kręgosłup będzie odpowiednio podparty przez cały czas.

Hilding Pasodoble
Hilding Pasodoble

Niezwykle dobrym znakiem wskazującym nam najwyższą jakość produktu jest bardzo długa, bo wynosząca aż 15 lat gwarancja. Co ciekawe, w tej gwarancji wlicza się nie tylko standardowe uszkodzenie mechaniczne, ale także jakiekolwiek odkształcenia oraz nieprawidłowa praca.

Produkt gwarantuje także właściwości antyalergiczne. Niestety, poziom twardości na poziomie H3 i H4, a nawet i H5, oznacza, że mamy do czynienia z bardzo twardym materacem.

Hilding Pasodoble - wady i zalety

✅ Zalety
 • Bardzo dobre wykonanie
 • Aż 15 lat gwarancji
 • 7 stref wspierających ciało podczas snu
 • Dwa poziomy twardości
❌ Wady
 • Bardzo wysoka twardość - przeznaczony wyłącznie dla niektórych osób

Gdzie kupić Hilding Pasodoble?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 2099 złPolska

Nie możemy też zapomnieć o Hilding Salsa

Ten wyjątkowo dobrze oceniany model gwarantuje nam nieco mniejszą twardość niż w przypadku poprzednio opisywanych materacy. Jest to materac przygotowany przy użyciu pianki oraz pianki termoelastycznej typu Visco.

Hilding Salsa
Hilding Salsa

Podobnie jak i inne modele, tak i ten ma rozdzielone 7 stref twardości, które to odpowiedzialne są za właściwe wspieranie ciała podczas snu. Oprócz standardowej pianki warto także wspomnieć o zastosowaniu innowacyjnej pianki poliuretanowej autorstwa FlexiFoam. To właśnie jej struktura i gęstość gwarantują nam najlepsze dopasowania materaca do ciała.

Co ciekawe, jest to materac, którego działania zdrowotne zostały potwierdzone wielokrotnymi badaniami i testami - nawet tymi medycznymi.

Hilding Salsa - wady i zalety

✅ Zalety
 • Bardzo wygodny materac z 7 strefami twardości
 • Poziomy twardości do wyboru - H2 i H3
 • Jakość potwierdzona badaniami medycznymi

Gdzie kupić Hilding Salsa?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 2259 złPolska

Podsumowanie

Bardzo dobry materac do spania to ten, który idealnie będzie podpierał nasze ciało podczas spania. Nie powinno to zatem nikogo dziwić, że im większa twardość, tym lepsze rozwiązanie dla osób o większej wadze ciała. Jednakże, każdy materac powinien oferować właściwości antyalergiczne, a dodatkowo mieć wydzielone strefy o różnej twardości, co mogłoby wspierać nasze ciało.

Autor: Anna