Polecane materace w 2022 roku

Polecane materace w 2022 roku

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 16.04.2021 | Kategoria Sport i zdrowie

Najlepszy materac - Wprowadzenie

Zakup oraz wybór materaca to z pozoru prosta rzecz. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że niemalże 30% życia spędzamy właśnie w łóżku. Warto byłoby zatem, aby dobrany materac był właściwy i będzie nam mógł zaoferować najwyższy komfort. Oczywiście wybór odpowiedniego materaca łóżkowego nie jest taki prosty.

Aby przygotować nas do zakupu odpowiedniego materaca do spania, w dzisiejszym zestawieniu przygotowaliśmy pięć bardzo fajnych opcji. Są to nie tylko bardzo drogie materace do spania premium, ale także i nieco tańsze alternatywy. Choć tanie materace wciąż to nie są, to pomogą nam w podjęciu ostatecznej decyzji. Mamy nadzieję, że poniższe zestawienie i informacje pomogą nabyć idealny materac.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru materaca? Jak dobrać materac do łóżka?

Wiele osób zastanawia się jak wybrać materac, aby ten odpowiadał naszym preferencjom. Każdy ma inne oczekiwania co do takiego przedmiotu, więc nie ma czegoś takiego jak grupa najlepszych materacy do spania. Warto jednak pamiętać o twardości materaca, o rozmiarze, a także o ich budowie.

Twardość materaca

Od wybranych przez producenta materiałów zależeć będzie twardość materaca. Ta przedstawiana jest za pomocą oznaczeń H1, H2, H3, a także H4. Każda z nich oznacza inną twardość, począwszy od miękkich (H1), a skończywszy na twardych (H4).

Sprawdź również smartwatch dla dzieci z gps.

O ile wybranie twardości materaca powinno być kwestią indywidualną, tak należy pamiętać, że niezwykle istotnym aspektem wyboru tej twardości jest waga naszego ciała, a także wzrost. Twardość powinna być dobrana tak, aby podczas swobodnego leżenia, materac delikatnie podpierał najbardziej naciskające punkty ciała.

Materac kieszeniowy, materac piankowy czy inny?

W dzisiejszych czasach najczęściej wykorzystuje się materace piankowe bądź sprężynowo-kieszeniowe. Chodzi tutaj o rdzeń materaca. Materace kieszeniowe to rozwinięcie pomysłu klasycznych sprężyn. W tego typu konstrukcji są one jednak podzielone w odpowiednich kieszeniach, dzięki czemu każdy segment może pracować oddzielnie i nie ryzykujemy dotknięcia się sprężyn.

Piankowe materace oferują nieco lepsze podparcie ciała, co przekłada się na komfort użytkowania, a także na lepsze zdrowie. Jeśli chodzi o materiał obłożenia, to najdroższymi, aczkolwiek najwygodniejszymi i najlepszymi rozwiązaniami są lateks naturalny oraz pianka termoelastyczna typu VISCO. Nieco gorsze, aczkolwiek wysoko polecane są materace z pianką wysokoelastyczną.

Rozmiar, a cena za materace do spania

Oczywiście bardzo istotną rolę podczas wyboru materaca odegrają dodatkowe właściwości jak na przykład antyalergiczność czy też możliwość prania w wysokiej temperaturze. Jednakże to rozmiar materaca będzie najistotniejszy. Im mamy większy stelaż, tym musimy się przygotować na większy wydatek, gdyż duże łóżko przekłada się na wyższą cenę za materace na łóżko.

Oto ranking materacy na rok 2021. Sprawdź najlepiej oceniane materace!

Świetnym rozwiązaniem o bardzo dobrej charakterystyce jest Hilding Flamenco

Materac wysokoelastyczny, który składa się z siedmio-strefowej sprężyny typu multipocket, oferuje nam również dodatkowe uzupełnienie z dwóch pianek. Oznacza to, że z jednej strony mamy do czynienia z pianką lateksową, a z drugiej z pianką wysokoelastyczną typu HR.

Hilding Flamenco
Hilding Flamenco

Sam materac jest dwustronny, a ich stopień twardości jest inny i wynosi H2 oraz H3. Dzięki temu przedmiot można dopasować do indywidualnych preferencji. Produkt oferuje właściwości antyalergiczne, co jest niewątpliwie zaletą. Pamiętajmy jednak, że bardzo wysoka cena może ograniczyć zainteresowanych.

Sprawdź również automatyczny odkurzacz.

Dodatkowo warto zauważyć, że opcję tę można bez problemu prać w temperaturze wynoszącej nawet i 60 stopni Celsjusza. Model dostępny jest także w dwóch pokrowcach-Tencel oraz Velvet.

Hilding Flamenco - wady i zalety

✅ Zalety
 • Bardzo wysoka jakość wykonania
 • Dwa rodzaje twardości: H2 i H3
 • Możliwość prania w temperaturze do 60 stopni Celsjusza
 • Właściwości antyalergiczne

Gdzie kupić Hilding Flamenco?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 2299 złPolska

Jeszcze ciekawszą opcją jest Sleepmed Hybrid Premium

Gdy nadal nie wiemy jaki materac do sypialni będzie najlepszy, to warto przemyśleć zakup absolutnego topu, jeśli chodzi o tego typu produkty, a mianowicie modelu Hybrid Premium od Sleepmed. Oferta ta, podobnie jak i poprzednik, wyprodukowana została na bazie 7-strefowej sprężyny typu multipocket.

Sleepmed Hybrid Premium
Sleepmed Hybrid Premium

W przeciwieństwie jednak do poprzednika, mamy tutaj aż trzy różne rodzaje pianek, dzięki czemu producenci gwarantują nam odpowiednie wsparcie każdego miejsca na naszym ciele. Mamy tutaj do dyspozycji piankę wysokoelastyczną w dwóch rodzajach, a także piankę termoelastyczną VitaRest.

Sprawdź również najlepszy odkurzacz bezprzewodowy.

Niezwykle ważnym pozytywem pokazującym jakość wykonania jest certyfikat "Znak jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH". Nie mamy jednak informacji odnośnie właściwości antyalergicznych, a dodatkowo jego cena jest bardzo wysoka.

Sleepmed Hybrid Premium - wady i zalety

✅ Zalety
 • Aż trzy rodzaje twardości
 • Trzy rodzaje pianek
 • Szwajcarski certyfikat jakości
 • Bardzo duża wygoda
❌ Wady
 • Brak informacji o właściwościach antyalergicznych

Gdzie kupić Sleepmed Hybrid Premium?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 2580 złPolska

Przedmiotem stosunkowo budżetowym w materacach premium jest Hilding Fandango

Jaki materac wybrać, jeśli zależy nam na niższej cenie? Model Fandango od Hilding gwarantuje nam świetne wykonanie, w którym głównym elementem jest sprężyna kieszeniowa.

Hilding Fandango
Hilding Fandango

Co ciekawe, produkt charakteryzuje się podwyższoną twardością o oznaczeniach H3 i H4, a więc jest to idealne rozwiązanie dla osób o większej wadze. Materac został dodatkowo wypełniony warstwami filcu. Z obu stron zastosowano także piankę Flexifoam na zewnątrz.

Sprawdź również młynki do kawy.

Niestety, niższa cena oraz twardość na poziomie H3 i H4 oznacza, że nie jest to materac kieszeniowy przeznaczony dla wszystkich, a jedynie odpowiedni produkt dla cięższych osób oraz dla tych, które preferują twardą powierzchnię.

Hilding Fandango - wady i zalety

✅ Zalety
 • Stosunkowo niska cena
 • Bardzo dobre wykonanie
 • Dwustopniowa twardość
 • Dodatkowa warstwa filcu i kokosu na poszczególnych warstwach
❌ Wady
 • Bardzo twardy - H3 i H4

Gdzie kupić Hilding Fandango?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 1199 złPolska

Hilding Pasodoble to kolejna propozycja, którą warto rozważyć

Model Pasadoble to kolejna ciekawa opcja, która gwarantuje dwa poziomy twardości dzięki zastosowaniu dwustronnej konstrukcji. Warto przy tym zauważyć, że producent zastosował aż siedem stref twardości, które to różnią się, aby jeszcze lepiej dopasować wkład do naszego ciała. W ten sposób mamy pewność, że kręgosłup będzie odpowiednio podparty przez cały czas.

Hilding Pasodoble
Hilding Pasodoble

Niezwykle dobrym znakiem wskazującym nam najwyższą jakość produktu jest bardzo długa, bo wynosząca aż 15 lat gwarancja. Co ciekawe, w tej gwarancji wlicza się nie tylko standardowe uszkodzenie mechaniczne, ale także jakiekolwiek odkształcenia oraz nieprawidłowa praca.

Sprawdź również popularny antywirus.

Produkt gwarantuje także właściwości antyalergiczne. Niestety, poziom twardości na poziomie H3 i H4, a nawet i H5, oznacza, że mamy do czynienia z bardzo twardym materacem.

Hilding Pasodoble - wady i zalety

✅ Zalety
 • Bardzo dobre wykonanie
 • Aż 15 lat gwarancji
 • 7 stref wspierających ciało podczas snu
 • Dwa poziomy twardości
❌ Wady
 • Twardszy materac - przeznaczony wyłącznie dla niektórych osób

Gdzie kupić Hilding Pasodoble?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 2099 złPolska

Nie możemy też zapomnieć o Hilding Salsa

Ten wyjątkowo dobrze oceniany model gwarantuje nam nieco mniejszą twardość niż w przypadku poprzednio opisywanych materacy. Jest to materac przygotowany przy użyciu pianki oraz pianki termoelastycznej typu Visco.

Hilding Salsa
Hilding Salsa

Podobnie jak i inne modele, tak i ten ma rozdzielone 7 stref twardości, które to odpowiedzialne są za właściwe wspieranie ciała podczas snu. Oprócz standardowej pianki warto także wspomnieć o zastosowaniu innowacyjnej pianki poliuretanowej autorstwa FlexiFoam. To właśnie jej struktura i gęstość gwarantują nam najlepsze dopasowania materaca do ciała.

Sprawdź również gdzie najlepiej na wakacje.

Co ciekawe, jest to materac, którego działania zdrowotne zostały potwierdzone wielokrotnymi badaniami i testami - nawet tymi medycznymi.

Hilding Salsa - wady i zalety

✅ Zalety
 • Bardzo wygodny materac z 7 strefami twardości
 • Poziomy twardości do wyboru - H2 i H3
 • Jakość potwierdzona badaniami medycznymi
 • Wysokiej jakości materac

Gdzie kupić Hilding Salsa?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 2259 złPolska

Jaki materac będzie dla mnie odpowiedni?

Pytanie o to, jak wybrać materac, aby był idealnie dopasowany do potrzeb, pojawia się bardzo często. Chcąc na nie odpowiedzieć, trzeba przyjrzeć się wielu kwestiom. Najważniejsze informacje to te dotyczące parametrów danego produktu. To na ich podstawie można stwierdzić, które materace do łóżka są dobre, a które niekoniecznie. Co istotne, wygodny materac może oznaczać dla każdego coś innego. Jedni lubią twarde, inni miękkie posłania. Są osoby, które śpią w łóżku same i takie, które dzielą je z partnerem czy partnerką. To wszystko dowodzi temu, że preferencje i potrzeby są różne. Kluczem jest ich dokładne określenie. Dzięki temu łatwiej trafić na najlepsze materace i wybrać jeden, idealny dla siebie model.

Wolisz spać na miękkim łóżku czy twardym posłaniu? Odpowiedz sobie na to pytanie, zanim kupisz materac. Jaki wybrać stopień twardości? Dużo zależy też od Twojej wagi, więc nie pomijaj tego aspektu. Ani zbyt twardy, ani za miękki materac nie jest dobrym rozwiązaniem dla Twojego kręgosłupa. Osobom ważącym do 60 kg zaleca się materac z oznaczeniem H1. Z kolei model H2 polecany jest dla osób do 80 kg, H3 od 80 do 110 kg oraz H4 dla użytkowników powyżej 100 kg.

Niezależnie od tego, czy interesują Cię materace lateksowe czy inne modele, warto przed zakupem wykonać test z dłonią. Jeśli nabywasz produkt przez Internet, również możesz to zrobić już w domu, po jego otrzymaniu. W razie gdy materac nie spełni Twoich oczekiwań, masz prawo go zwrócić. O co chodzi ze wspomnianym testem? Kładziesz się na materacu i próbujesz wcisnąć dłoń pod plecy w okolicy lędźwi. Jeśli ręka napotka spory opór, materac jest za miękki. Jeśli wsuwasz ją bez problemu, to posłanie jest za twarde. Ręka powinna napotykać lekki opór. Wtedy masz pewność, że twardość materaca jest odpowiednia.

Dzielisz z kimś łóżko czy nie? Na to pytanie również musisz odpowiedzieć, kupując materac. Jaki wybrać produkt, aby był wygodny? Jeśli łóżko należy tylko do Ciebie, sprawa jest prosta, bo dopasowujesz materac jedynie do swoich preferencji. Śpiąc z inną osobą, musisz wziąć pod uwagę także jej wygodę. Do wyboru w takiej sytuacji masz dwa osobne materace do łóżka albo jeden uniwersalny. Wybierając pierwszą opcję, musisz liczyć się z tym, że w części łączenia może być mało wygodnie. Jeśli jednak preferencje Twoje i Twojego partnera lub partnerki znacznie się różnią, takie rozwiązanie jest najlepsze. W sklepach możesz też znaleźć specjalne modele dla par z podzieloną strefą spania. Po jednej stronie taki produkt jest twardszy, po drugiej zaś miększy. Zawsze warto stawiać na najlepiej oceniane materace.

Podsumowanie - jaki materac wybrac?

Bardzo dobre materace do spania to te, które idealnie będą podpierały nasze ciało podczas spania. Nie powinno to zatem nikogo dziwić, że im większa twardość, tym lepsze rozwiązanie dla osób o większej wadze ciała. Jednakże, każdy materac powinien oferować właściwości antyalergiczne, a dodatkowo mieć wydzielone strefy o różnej twardości, co mogłoby wspierać nasze ciało.

Sprawdź również słuchawki douszne bluetooth.

🛏️ Jaki materac do spania wybrać?

Materace do sypialni powinno wybierać się na podstawie własnych preferencji. W zależności czy materac na łóżko ma być bardzo twardy lub mniej wybór zawsze będzie inny. Przed zakupem zawsze warto zrobić rozeznanie i najlepiej przetestować (o ile to możliwe) materac przed zakupem.

Autor: Annałóżkosenspanie