Jaką bieżnie wybrać do domu? Oto ranking!

Jaką bieżnie wybrać do domu? Oto ranking!

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 6.08.2021 | Kategoria Sport i zdrowie
✕ UKRYJ
Zipro Tekno - Nasz wybór
Nasz wybórZipro Tekno
Sprawdź cenę

Wprowadzenie

Bieżnia to dobry zakup do domowej siłowni, nie tylko dla osób, które przygotowują się do maratonu lub zawodów sportowych. Ćwiczenia na tym sprzęcie pozwalają spalić kalorię oraz wysmuklić sylwetkę. Aby jednak bieżnia dobrze spełniała swoje zadanie, musi być odpowiednio dobrana. O tym, jaki model sprawdzi się w domu, przeczytasz w naszym artykule.

Czy warto kupić bieżnię?

Do domowej siłowni można wybrać wiele różnych sprzętów, ale nie bez powodu bieżnia jest jednym z najpopularniejszych. Umożliwia trenowanie o każdej porze roku, niezależnie od pogody. Jej konstrukcja jest bezpieczna dla stawów, ponieważ amortyzuje stopę, dzięki czemu pozwala uniknąć zwichnięć i kontuzji.

Nowoczesne bieżnie mają wbudowane komputery, które pozwalają ułożyć i śledzić swój plan treningowy. Mogą także mierzyć puls czy ilość spalanych kalorii. Są więc dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, zadbać o formę czy przygotować się do zawodów. Bieżnia elektryczna, ani żadna inna, nie wymaga specjalnych umiejętności, może z niej korzystać każdy.

Jaka powinna być dobra bieżnia?

Szukając bieżni do domu, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Dobór sprzętu jest istotny, aby korzystanie z niego było bezpieczne i komfortowe. Przede wszystkim trzeba zdecydować, jaki rodzaj bieżni będzie najlepszy. Wyróżnia się głównie modele:

  • Mechaniczne — bardzo podstawowe, napędzane siłą nóg osoby ćwiczącej. Bieżnie mechaniczne są tanie, ale nie mają żadnych dodatkowych funkcji.
  • Elektryczne — najpopularniejszy rodzaj bieżni, stosowany zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Tego typu sprzęty są napędzane silnikiem, dlatego można dowolnie ustawiać intensywność treningu czy stopnia nachylenia.

Co jeszcze powinna mieć bieżnia i jaką wybrać, żeby okazała się skuteczna? Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej moc. Minimum to 2 KM, co jednak nie wystarcza do intensywnego biegu, a raczej spokojnego truchtu. Do bardziej wymagających treningów niezbędny będzie mocniejszy sprzęt.

Istotne znaczenie ma też obciążenie bieżni, czyli inaczej jej nośność. Dopasuj ten parametr do swoich potrzeb — profesjonalne sprzęty mogą wytrzymać nacisk nawet 250 kg. Oprócz tego dobierz do siebie rozmiar pasa bieżni, aby można było zagwarantować sobie wygodny trening.

Bieżnia do biegania to też nowoczesny sprzęt z komputerem. Przed zakupem sprawdź, co zapewnia Ci to urządzenie, czy daje możliwość planowania treningu lub sprawdzenia poszczególnych parametrów. Dzięki temu możesz bez przeszkód kontrolować swoje postępy.

Bieżnia do domu — ranking

W wyborze odpowiedniej bieżni do domowych treningów może okazać się pomocne zestawienie najpopularniejszych modeli. Znajdują się w nim sprzęty najchętniej wybierane, które sprawdzą się dla każdego.

Zipro Tekno
Zipro Tekno, Źródło: Ceneo

Zipro Tekno

Niezależnie, jakimi kryteriami kierowałby się ranking, bieżnia elektryczna Zipro Tekno znalazłaby się na jednym z czołowych miejsc. Jest bowiem odpowiednia do domowego użytku. Umożliwia dowolną zmianę intensywności treningu lub wybór jednego z 12 dostępnych programów. Na komputerze możesz tworzyć własne cele i śledzić swoje postępy.

Maksymalna nośność sprzętu to 120 kg. Bieżnia umożliwia zmianę kąta nachylenia, co pozwala zwiększyć wysiłek. Jest łatwa w obsłudze, mierzy czas ćwiczeń, puls czy spalaną tkankę tłuszczową.

Xiaomi Kingsmith Walking Pad R1 Pro

Bieżnia Xiaomi Kingsmith Walking Pad R1 Pro to dobre rozwiązanie do domowej siłowni, ponieważ jest niewielka, lekka i łatwa w przechowywaniu (również w pozycji pionowej). To model napędzany silnikiem, który pozwala dowolnie ustawiać prędkość i dopasowywać ją do swoich potrzeb. Bieżnia pracuje cicho i płynnie.

Ustawienia można zmieniać za pomocą pilota, co jest bardzo wygodne w czasie treningu. Prędkością da się także sterować własnym ciałem i jego ułożeniem na taśmie sprzętu.

Hertz Prestige

Mocna, funkcjonalna bieżnia Hertz Prestige sprawdzi się dla zawodowych biegaczy, jak również dla amatorów. Ma silnik o mocy 3 KM, co umożliwia przeprowadzanie intensywnego treningu. Komputer mierzy puls, czas ćwiczeń, przebyty dystans oraz ilość spalonych kalorii.

Bieżnia umożliwia także odtwarzanie muzyki czy dostosowywanie intensywności wysiłku do pulsu biegacza. Jest łatwa w obsłudze, a po skończonym treningu można ją złożyć i przechowywać w pozycji pionowej, jeśli jest taka potrzeba.

York Fitness T700

Składana bieżnia elektryczna York Fitness T700 nada się nawet do małej, domowej siłowni. Jej maksymalne obciążenie wynosi 110 kg. Komputer podczas treningu kontroluje puls biegacza, przebyty dystans, czas ćwiczeń oraz wydatek energetyczny, co przydaje się podczas zrzucania wagi.

Bieżnia umożliwia dobór parametrów treningu, takich jak kąt nachylenia oraz intensywność biegu. Do wyboru jest 12 programów. Komputer ma wejście USB, do którego można podłączyć głośniki lub telefon.

Polecane najlepsze bieżnie do domu

CenaModelSklepWysyłka z
Sprawdź cenęZipro TeknoCeneoPolska
Sprawdź cenęXiaomi Kingsmith Walking Pad R1 ProCeneoPolska
Sprawdź cenęHertz PrestigeCeneoPolska
Sprawdź cenęYork Fitness T700CeneoPolska

Podsumowanie

Dobra bieżnia pomoże Ci poprawić kondycję oraz spalić zbędną tkankę tłuszczową. Aby jednak trening był skuteczny i przede wszystkim bezpieczny, niezbędne jest dobre dopasowanie sprzętu. Pod uwagę weź kilka wymienionych wyżej kwestii, a także cenę, rozmiar czy możliwość transportowania sprzętu.

Autor: AnnaZdjęcie główne: Unsplash; RidhwanNordinbieżnia do domunajlepsza bieżnia do domusportbieżniatrening w domu