Akcesoria do ćwiczeń w domu - krótki poradnik

Akcesoria do ćwiczeń w domu - krótki poradnik

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 21.01.2021 | Kategoria Sport i zdrowie

Wprowadzenie

Utrzymanie dobrej kondycji fizycznej dla wielu z nas jest bardzo istotne. Do osiągnięcia tego celu nie jest jednak konieczny wykupiony karnet na siłownię. O aktywność fizyczną można zadbać również w swoim zaciszu domowym. W „zrobieniu” formy, oprócz motywacji i systematyczności, mogą nam pomóc różne akcesoria do ćwiczeń w domu, których zestawienie znajdziesz poniżej.

Strój i obuwie do domowego treningu

Niezależnie od tego, czy ćwiczymy na siłowni, czy w domu, jedno jest pewne – odpowiedni ubiór powinien cechować się przede wszystkim wygodą. Co należy przez to rozumieć? Wygodny strój to zestaw do ćwiczeń, który podczas aktywności fizycznej nie krępuje naszych ruchów, jest dopasowany do ciała i wykonany z przepuszczalnego materiału.

Sprawdź również smartwatch dla dziecka.

Kobiety powinny także zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego biustonosza sportowego, który będzie w trakcie treningu stabilizować i chronić przed wstrząsami biust.

Buty sportowe Adidas
Buty sportowe Adidas

Wygodne powinny być również buty z antypoślizgową podeszwą, dzięki którym minimalizujemy ryzyko powstawania kontuzji. Wiele z nich dostępnych jest m.in. w Decathlon, gdzie aktualnie trwa promocja na niektóre modele.

Gdzie kupić obuwie sportowe?

SklepCenaWysyłka z
Decathlonod 49 złPolska
Allegrood 95 złPolska
Ceneood 165 złPolska

Mata do ćwiczeń w domu

Na rynku obecnych jest wiele rodzajów i modeli mat. Najczęściej wybieraną jest mata treningowa, którą można wykorzystywać do różnych rodzajów aktywności fizycznej – od jogi po intensywniejsze ćwiczenia. Często zastanawiamy się jakie akcesoria do ćwiczeń w domu są najważniejsze i uważamy, że mata jest jednym z ważniejszych akcesoriów. Możemy wykonywać na niej różne zestawy do ćwiczeń w domu np. warto skorzystać z darmowych ćwiczeń dostępnych na platformie Youtube. Do takiej aktywności warto również dokupić piłkę gimnastyczną, która w warunkach domowych pozwoli nam świetnie wzmocnić mięśnie brzucha.

Mata fitness
Mata fitness

Warto rozważyć takie cechy jak: grubość, wymiary, cena i przyczepność maty do podłoża. Ponadto przy wyborze przyszłej maty powinniśmy zwrócić uwagę, czy jest ona wygodna w użytkowaniu oraz łatwa w czyszczeniu.

Gdzie kupić matę do ćwiczeń?

SklepCenaWysyłka z
Decathlonod 39 złPolska
Allegrood 29 złPolska
Ceneood 27 złPolska

Hantle - Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu?

Ćwiczenia z obciążeniem w domowych warunkach to dobry sposób na poprawę sprawności fizycznej oraz wzmocnienie mięśni różnych partii ciała. Jest to świetne wielofunkcyjne urządzenie do ćwiczeń w domu. Dzięki hantom możesz ćwiczyć mięśnie brzucha, mięśnie ramion, oraz nóg. To dobry sprzęt do zbudowania domowej siłowni.

Sprawdź również odkurzacz mopujący.

W dodatku ten sprzęt do ćwiczeń w domu nie ogranicza nas, co czyni je uniwersalnym sprzętem pomocnym w dbaniu o sylwetkę. Hantle dostępne na rynku występują w różnych wariantach wagowych, kolorach, kształtach oraz cenach.

Hantle
Hantle

Wybór odpowiednich hantli zależy od przyszłego użytkownika – jego doświadczenia w ćwiczeniach z obciążeniem oraz efektem, jaki chce osiągnąć (trening partii mięśniowych w celu rozbudowy lub ich wzmocnienia). Znaczenie ma jakość wykonania hantli wpływająca na jakość treningu oraz czas, przez jaki sprzęt nam posłuży. Dlatego zakupu warto dokonywać w sklepach sportowych, gdzie znajdziemy modele od sprawdzonych marek, m.in. HMS, InSPORTline, Marbo, Gorilla Sports czy Spokey.

Gdzie kupić hantle?

SklepCenaWysyłka z
Decathlonod 39 złPolska
Allegrood 55 złPolska
Ceneood 99 złPolska

Gumy oporowe - przyrządy do ćwiczeń w domu

Podobnie jak hantle umożliwiają ćwiczenie różnych partii ciała, co korzystnie wpływać może na wytrzymałość mięśni oraz ogólną kondycję fizyczną w warunkach domowych. Gumy znajdują wiele zastosowań – od treningów ogólnorozwojowych czy siłowych (to świetny sprzęt do ćwiczeń nóg w domu), po rehabilitację kończyn po wszelkich urazach. Ponadto są one niedrogie, a wybór wśród modeli jest duży. Przy kupnie należy jednak przyjrzeć się uważniej takim cechom jak:

opór taśmy – uzależniony od jej grubości, szerokości i długości (szersza i grubsza guma charakteryzuje się większym oporem). Często spotykana jest różnorodność kolorystyczna wydawanych taśm, która odzwierciedla różnice w oporze.

Sprawdź również nauka angielskiego książka.

rodzaj tworzywa - czyli z jakiego materiału jest taśma wykonana – solidnie wykonane gumy to te w całości z lateksu.

Gumy oporowe
Gumy oporowe

Aby zwiększyć efektywność naszych ćwiczeń, warto wyposażyć się w taśmy o różnym stopniu oporu. Dzięki takiej różnorodności jesteśmy w stanie wymyślić różne zestawy do ćwiczeń w domu. Dobrą opinią cieszą się gumy oporowe od takich producentów jak m.in. Zipro, 4fizjo, One Fitness czy Spokey.

Gdzie kupić gumy oporowe?

SklepCenaWysyłka z
Decathlonod 19 złPolska
Allegrood 54 złPolska
Ceneood 27 złPolska

Drążek do podciągania jako świetny sprzęt do ćwiczeń

Stanowi idealne narzędzie do pracy nad mięśniami ramion. W zależności od miejsca montażu istnieje kilka rodzajów drążków (ścienny, sufitowy, na futrynę oraz rozporowy). Drążki różnią się między sobą również kształtem – wyróżniamy te o prostej konstrukcji (z nakładkami lub bez) oraz wygięte.

Sprawdź również smartwatch ranking.

W przypadku zarówno prostych, jak i wygiętych modeli możemy spotkać drążki z dodatkowymi uchwytami. Oprócz tego istotną kwestią mającą wpływ na nasz wybór powinno być maksymalne obciążenie drążka oraz ilość miejsca, jaką zajmuje po montażu. Ceny nie odstraszają – nie są one w przypadku tego rodzaju sprzętu wygórowane.

Drążek do podciągania
Drążek do podciągania

Należy jednak pamiętać, że często cena idzie w parze z jakością wykonania produktu, pod którą należy rozumieć wytrzymałość i funkcjonalność drążka. Dlatego warto postawić na model od sprawdzonej marki, by mógł on posłużyć przez długi czas w domowej siłowni.

Gdzie kupić drążek do podciągania?

SklepCenaWysyłka z
Decathlonod 79 złPolska
Allegrood 25 złPolska
Ceneood 32 złPolska

Orbitrek - fitness w domu

Jest to bez wątpienia większa inwestycja wymagająca zagospodarowania miejsca w domu, jednak stanowi ciekawą formę budowania kondycji fizycznej. Ćwicząc na orbitreku jesteśmy w stanie nie tylko spalać kalorie, ale również kształtować swoją sylwetkę (zwłaszcza ramiona, nogi i brzuch).

Orbitrek
Orbitrek

Trening przy zastosowaniu tego urządzenia w małym stopniu obciąża stawy i ścięgna. W dodatku poprawia pracę układów krążenia i oddechowego. Wybór orbitreka powinien być podyktowany nie tylko ceną, ale też rodzajem sprzętu (orbitrek mechaniczny, magnetyczny lub elektromagnetyczny), nośnością urządzenia oraz jego maksymalnym oporem.

Sprawdź również oczyszczacz powietrza z nawilżaczem ranking.

Dobrą jakością cechują się urządzenia od firm takich jak HMS, Kettler czy Body Sculpture.

Gdzie kupić orbitrek?

SklepCenaWysyłka z
Decathlonod 899 złPolska
Allegrood 883 złPolska
Ceneood 899 złPolska

Podsumowanie

Wszystkie te i inne urządzenia do ćwiczeń w domu pozwalają na utrzymanie dobrej formy. Wybór zależy od użytkownika i tego, na jakim konkretnie efekcie mu będzie zależeć. Jednak tym najważniejszym czynnikiem pomagającym nam w regularnych ćwiczeniach pozostaje motywacja – bez niej najlepszy sprzęt fitness i silownia w domu nic nie dadzą. Zatem pamiętajmy, że kluczowe są nasze nastawienie, silna wola oraz sprecyzowanie celu, do jakiego dążymy.

🏋 Jaki jest najlepszy zestaw do ćwiczeń w domu?

Najlepszy zestaw do ćwiczeń w domu to hantle, mata do ćwiczeń oraz gumy oporowe.

🏡 Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu wybrać?

W zależności od naszych celów, będą to różne sprzęty. Jeżeli zależy nam na wzmocnieniu mięśni to najlepszym wyborem będą hantle oraz gumy oporowe, natomiast jeśli zależy nam na zbudowaniu kondycji to warto wybrać orbitrek, rower stacjonarny lub bieżnię.

Autor: Annasportfitnesszdrowiećwiczyć