Wybieramy wagę łazienkową. Na co zwrócić uwagę?

Wybieramy wagę łazienkową. Na co zwrócić uwagę?

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 14.03.2022 | Kategoria RTV AGD
✕ UKRYJ
Xiaomi Mi Smart Scale 2 - Nasz wybór
Nasz wybórXiaomi Mi Smart Scale 2
Sprawdź cenę

Wprowadzenie

Kontrolowanie naszej wagi ciała jest bardzo istotne z wielu powodów. Ta problematyczna kwestia bardzo często prowadzi do pogorszenia zdrowia z uwagi na otyłość i nadwagę, która coraz częściej wymieniana jest jako jedna z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Oczywiście korzystanie z wagi łazienkowej jest niezbędne przy próbie odchudzania lub po prostu chęci utrzymania stałej wagi.

W jaki jednak sposób wybrać ten idealny produkt? Na co zwrócić uwagę? Aby pomóc wam wybrać bardzo dobrą wagę łazienkową, która spełni nasze oczekiwania i, co ważniejsze, będzie właściwie pokazywać naszą obecną masę, przygotowaliśmy krótkie zestawienie porównawcze najciekawszych ofert dostępnych na rynku.

Który zatem produkt okaże się najlepszy? Oto ranking wag łazienkowych!

Waga łazienkowa Xiaomi Mi Smart model Body Scale 2 to pierwsza propozycja warta rozważenia

Pierwsza propozycja polecana na rynku to Smart Scale 2, która charakteryzuje się niezwykle smukłym designem. Jest to kompaktowa i cienka opcja, która z uwagi na swój futurystyczny wygląd wpadnie w oko niejednemu użytkownikowi. Oferuje ona ekran LED, a także elektrodę wykonaną ze stali nierdzewnej. To, co jest istotne, to możliwość połączenia wagi z aplikacją, dzięki czemu możemy zapisywać informacje o naszym ciele na smartfonie.

Xiaomi Mi Smart model Body Scale 2
Xiaomi Mi Smart model Body Scale 2

Produkt charakteryzuje się maksymalnym obciążeniem na poziomie 150 kg, a więc wystarczająco dla zdecydowanej większości użytkowników. Co ciekawe, sam ekran został wkomponowany w obudowę tak, aby jak najmniej było go widać i dopiero po aktywowaniu wagi ciężarem jest on wybudzany.

✅ Zalety

 • Bardzo smukły, futurystyczny design
 • Spore maksymalne obciążenie
 • Możliwość zsynchronizowania wagi z aplikacją

Gdzie kupić Xiaomi Mi Smart model Body Scale 2?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 95 złPolska

Inna waga łazienkowa Xiaomi warta rozważenia to Xiaomi Mi Smart Scale 2

Kolejna propozycja przygotowana przez chińskiego giganta produkującego najróżniejszą elektronikę, zaskakuje nas ciekawymi rozwiązaniami, a także ponadprzeciętnym wyglądem i wieloma atrakcyjnymi dodatkami. Produkt ten oferuje nam niezwykle wysoki poziom precyzji, bo jest w stanie wykryć zmiany w naszej masie z dokładnością do 50 g.

Xiaomi Mi Smart Scale 2
Xiaomi Mi Smart Scale 2

Ponadto, warto też wspomnieć o tym, że całość wykonana jest ze szkła hartowanego, które to oferuje maksymalną nośność na poziomie 150 kg. Design jest równie nowoczesny, co u poprzednio recenzowanej oferty, a wykorzystanie Bluetooth 5.0 do transmisji zebranych danych pozwala wydłużyć pracę urządzenia.

✅ Zalety

 • Bardzo wysoka precyzja
 • Łączność za pomocą Bluetooth w wersji 5.0
 • Nowoczesny design

Gdzie kupić wagę łazienkową Xiaomi Mi Smart Scale 2?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 54 złPolska

Waga elektroniczna łazienkowa innej firmy? Sprawdź też Huawei!

HUAWEI SMART SCALE 3 idzie w ślady Xiaomi, jeśli chodzi o wygląd. Jest to więc bardzo smukła, nowoczesna i lekka opcja, która pozwala na ważenie osób do wagi wynoszącej nawet i 150 kg. Scale 3 to jednak niezwykle zaawansowane urządzenie, gdyż możemy wykorzystać dwie różne metody łączności - Wi-Fi i Bluetooth. 

Huawei Smart Scale 3
Huawei Smart Scale 3

W ten sposób jesteśmy w stałym połączeniu ze smartfonem i wszystkie pomiary zapisywane są bezpośrednio w aplikacji. Istnieje też możliwość skorzystania z aplikacji Huawei Zdrowie. Oczywiście produkt wyposażono w nóżki z antypoślizgowymi podkładkami, które pozytywnie wpływają na stabilność sprzętu.

✅ Zalety

 • Łączność za pomocą Wi-Fi i Bluetooth
 • Dedykowana aplikacja Huawei Zdrowie
 • Wysoka maksymalna nośność

Gdzie kupić wagę Huawei Smart Scale 3?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 93 złPolska

Inna waga Huawei, którą powinniśmy uwzględnić w poszukiwaniach, to Huawei Smart Scale AH100

Ten konkretny przedmiot pozwala nam zweryfikować ogromną liczbę dodatkowych danych, co jest niezwykle istotne w przypadku osób pragnących zrzucić parę kilo lub po prostu sportowców, dla których nawet niewielkie zmiany w zawartości białka w organizmie lub procentowej zawartości tłuszczu mają duże znaczenie.

Huawei Smart Scale AH100
Huawei Smart Scale AH100

Sprzęt jest w stanie poddać analizie szereg istotnych elementów, które ewentualnie dają nam aż 9 różnych informacji odnośnie naszego ciała. Mowa tutaj, oczywiście, o wadze, ale także o wyżej wspomnianej zawartości tłuszczu w organizmie, o całkowitej masie mięśniowej, masie kości i wielu innych dodatków. Ponadto, produkt wyposażono w moduł Bluetooth 4.1, który pozwala nam notować masę naszego ciała na telefonie. Wyświetlacz LED jest tu wbudowany, dzięki czemu prezentuje się wyśmienicie.

✅ Zalety

 • Niezwykle rozbudowany system analizy ciała
 • Moduł Bluetooth 4.1 gwarantujący bezproblemowe i stałe połączenie z aplikacją
 • Wbudowany wyświetlacz LED

Gdzie kupić Huawei Smart Scale AH100?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 118 złPolska

Jeśli waga od Huawei nam nie przypadła do gustu, to czas sprawdzić model ŁUCZNIK BS-973W1

Model BS-973 firmy Łucznik charakteryzuje się przede wszystkim świetnym wykonaniem i niespotykanym dotąd designem. Na jego środku znajduje się białe serce, które z pewnością wyróżni ten produkt od innych. 

ŁUCZNIK BS-973W1
ŁUCZNIK BS-973W1

Oprócz tego, waga łazienkowa wyposażona została w system kalibrujący, a także wskaźniki przeciążenia czy stanu baterii, a to wszystko po to, aby gwarantować użytkownikowi jak najwyższy komfort użytkowania. Choć nie jest to inteligentna waga łazienkowa i nie oferuje połączenia ze smartfonem, to jej precyzja i prostota działania, a także bardzo niskie zapotrzebowanie na energię sprawia, że model ten zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie.

✅ Zalety

 • Dokładność pomiarów
 • Estetyczny wygląd

Gdzie kupić wagę łazienkową ŁUCZNIK BS-973W1?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 30 złPolska

Podsumowanie

Trudno jest wskazać jednoznacznie czy najlepsza waga łazienkowa to ta oferująca połączenie ze smartfonem czy może ta z najmodniejszym designem. Pewne natomiast jest to, że kupując tego typu sprzęt powinniśmy kierować się precyzją podawania wyników, a także maksymalną nośnością i ewentualnymi funkcjonalnościami. To wszystko po to, aby zwiększyć komfort użytkowania sprzętu i, rzecz jasna, cieszyć się nietuzinkowym wyglądem.

Autor: AnnaZdjęcie główne: Unsplash; @yunmaiwaga łazienkowawaga lazienkowanajlepsza waga łazienkowajaką wagę wybraćpomiar ciała profesjonalna waga łazienkowadokładna waga łazienkowa