Ranking najlepszych zmywarek do zabudowy

Ranking najlepszych zmywarek do zabudowy

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 11.06.2021 | Kategoria RTV AGD
✕ UKRYJ
SIEMENS SN636X03NE - Nasz wybór
Nasz wybórSIEMENS SN636X03NE
Sprawdź cenę

Wprowadzenie - zmywarka do zabudowy ranking (zmywarki ranking)

Brudne naczynia po obiedzie to zmora każdego. Nic więc dziwnego, że od wielu lat sprzęt do zmywania naczyń, sztućców oraz innych przyrządów kuchennych coraz częściej pojawia się jako standard w naszych domach. Posiadanie zmywarki to dla wielu osób standard w domu. Zakup zmywarki nie jest zawsze taki prosty, dlatego też przygotowaliśmy ten ranking.

Sprawdź również jaki nawilżacz powietrza.

W dzisiejszym zestawieniu przedstawimy dwie najpopularniejsze opcje, a mianowicie zmywarki do zabudowy 45 i 60 cm. Na liście pojawiło się, aż sześć produktów. Zanim jednak je opiszemy, to zachęcamy do sprawdzenia najistotniejszych parametrów związanych z zakupem.

Zanim jednak sprawdzicie ranking zmywarek do zabudowy, warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami

Pierwszą istotną rzeczą są wymiary zmywarki do zabudowy

Rynek wypełniony jest zarówno węższymi i szerszymi propozycjami. Ich największa różnica to, oczywiście, pojemność. Mniejszą opcję poleca się w przypadku małych kuchni i mieszkań. Prócz tego rozmiar odegra istotną rolę w przypadku ilości osób w mieszkaniu. Wpłynie również na zużycie prądu oraz na zużycie wody. 

Warto sprawdzić kulturę pracy zmywarki

Hałas, jaki tworzy zmywarka podczas pracy, to jedna z ważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o wybór zmywarki. Musimy przede wszystkim pamiętać o tym, aby nasza propozycja była wystarczająco cicha i nie drażniła nas podczas pracy. W zależności od wybranego modelu hałas wynosić może jedynie 40 dB, lecz zakres ten kończy się w okolicach 50 dB. Jest to różnica jak między normalną rozmową a szumem tłumu ludzi. Warto więc mieć na uwadze natężenie dźwięku.

Wydajność urządzenia, a jego funkcjonalność

Klasa zmywania, suszenia, a także klasa energetyczna i zużycie wody, wszystkie te elementy mają kluczowe znaczenie podczas wyboru zmywarki. To od tego zależą przyszłe koszta związane z korzystaniem z produktu. Warto oczywiście pamiętać, że oprócz tego na wydajność wypływ mają specjalistyczne funkcje, które producenci wykorzystują w swoich opcjach. Mowa tutaj, na przykład, o zastosowaniu programów ekspresowych czy opóźnionego startu, specjalne funkcje dezynfekujące czy też pozwalające regulować poziom koszy.

Jaka zmywarka do zabudowy jest najciekawszym wyborem? Oto ranking zmywarek!

Sprawdź przede wszystkim zmywarkę Samsung DW50R4050BB

Urządzenie charakteryzuje się przede wszystkim świetną wydajnością oraz bardzo dobrymi uzyskanymi klasami zmywania i suszenia - boie wynoszą A. Jeśli chodzi o starą klasę energetyczną, to opcja ta oferowała nam znacznik A+, co w dzisiejszych czasach nie stanowi świetnego rezultatu. Przełożyło się to na całkiem spore zużycie na poziomie 0,83 kWh na cykl, a więc średnio 240 kWh na rok. 

Samsung DW50R4050BB
Samsung DW50R4050BB, Źródło: Ceneo

Główną zaletą propozycji jest ogromna liczba funkcjonalności. Znajdziemy tutaj program ekspresowy, a także możliwość wyregulowania górnego kosza. Co ciekawe, producent oferuje też niezwykle przydatną funkcję znaną jako opóźniony start.

W przypadku połowy załadunku, zmywarka wykryje to i zużyje mniejszą ilość prądu i wody do mycia. Z innych przydatnych atrakcji pamiętajmy o funkcji dezynfekcji, a także o blokadzie dziecięcej czy opcji Aqua stop.

Jest to zmywarka do zabudowy 45 cm.

✅ Zalety

 • Bardzo dobra klasa zmywania i suszenia
 • Wiele funkcji dodatkowych
 • Blokada dziecięca
 • Według niektórych opinii Samsung posiada najlepsze zmywarki do zabudowy

❌ Wady

 • Spore zużycie prądu na cykl

Gdzie kupić Samsung DW50R4050BB?

CenaSklepWysyłka z
Sprawdź cenęCeneoPolska

Na kolejnym miejscu znajduje się zmywarka Bosch Serie4 Home Connect SPV4XMX16E

Producent oferuje nam niezwykle zaawansowaną możliwość, która wyróżnia się bardzo zaawansowanymi opcjami sterowania, a także świetnymi asystentami wspierającymi korzystanie z produktu. Wysoki hałas generowany przez Serie4 jest z pewnością wadą, lecz o której możemy łatwo zapomnieć.

Sprawdź również słuchawki douszne sony.

Przede wszystkim należy pamiętać, że tak jak i w poprzedniej ofercie, tak i tutaj mamy system AquaStop. Jest to specjalna ochrona gwarantująca nam dożywotnie bezpieczeństwo przed zalaniem. Oprócz tego twórca oferuje 10 lat gwarancji przed rdzą, co tylko potwierdza wysokie wykonanie. 

Bosch Serie4 Home Connect SPV4XMX16E
Bosch Serie4 Home Connect SPV4XMX16E, Źródło: Ceneo

Z funkcji poprawiających działanie zmywarki, zastosowano tutaj specjalnie obmyślone systemy uchwytów i koszy - Vario 3. Oprócz tego, mamy do dyspozycji opcję Extra Dry, która to o wiele lepiej radzi sobie z wysuszeniem naczyń czy ActiveWater. Ta ostatnia opcja odpowiada za poprawioną wydajność przy zachowaniu tej samej skuteczności pracy.

Problemem zmywarki marki Bosch jest z pewnością bardzo wysoka głośność pracy. Natężenie dźwięku sięga nawet i 48 dB, co jest jednym z wyższych wyników. Warto jednak zauważyć, że producent przewidział rozwiązanie na tę kwestię i w zmywarce pojawiła się funkcja Silence on Demand, czyli czasowe wstrzymanie działania sprzętu.

Jest to zmywarka do zabudowy 45 cm.

✅ Zalety

 • Silence on Demand
 • Bardzo dobre wykonanie potwierdzone długą, czy nawet dożywotnią gwarancją
 • Specjalnie zaprojektowane kosze Vario 3
 • Szereg funkcjonalności poprawiających skuteczność czyszczenia

❌ Wady

 • Bardzo niska kultura pracy - głośność na poziomie 48 dB

Gdzie kupić Bosch Serie4 Home Connect SPV4XMX16E?

CenaSklepWysyłka z
Sprawdź cenęCeneoPolska

A może szukamy zmywarki do zabudowy 60 cm? Warto wtedy sprawdzić zmywarkę Whirlpool WCIO 3T341 PES

Powyższe oferty dotyczyły smukłych, bo 45-centymetrowych zmywarek. Tym razem marka Whirlpool oferuje większą, bo 60-centymetrową opcję. Prócz większej pojemności produkt ten charakteryzuje się także bardzo niskim poziomem hałasu, który jest na poziomie 41 dB. Jest to zatem jedna z najcichszych ofert w rankingu. Oprócz tego klasa zmywania i suszenia jest na bardzo wysokim poziomie - w obu przypadkach to klasa A. 

Whirlpool WCIO 3T341 PES
Whirlpool WCIO 3T341 PES, Źródło: Ceneo

Inną zaletą modelu WCIO 3T341 PES jest niskie zużycie energii w cyklu, które wynosi jedynie 0,74 kWh. Dodatkowo pamiętajmy o funkcjach dodatkowych, a mianowicie opóźnionym starcie czy też możliwości zmywania strefowego dzięki zastosowaniu opcji Multizone. Produkt oferuje też specjalną opcję dezynfekcji czy możliwość regulacji górnego kosza. Niestety, nie znajdziemy tutaj tak długiej gwarancji, jak u konkurencji.

Sprawdź również planszówki ranking.

Jest to zmywarka do zabudowy 60 cm.

✅ Zalety

 • Bardzo wysoka klasa suszenia i zmywania
 • Niskie zużycie energii
 • Wiele funkcji dodatkowych, w tym Multizone oraz opóźnienie zmywania
 • Regulacja górnego kosza
 • Zmywarka w zabudowie
 • Najlepsza zmywarka 60 cm

❌ Wady

 • Brak wydłużonej gwarancji na poszczególne komponenty

Gdzie kupić Whirlpool WCIO 3T341 PES?

CenaSklepWysyłka z
Sprawdź cenęCeneoPolska

Zmywarka Whirlpool WCIP4O41PFE to kolejna propozycja od Whirlpool i kolejna 60-tka

Propozycja o zbliżonej klasie energetycznej i pozostałych parametrach. Model WCIP4O41PFE charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami, które to odpowiadają za skuteczne czyszczenie naczyń po każdym posiłku. Urządzenie wyposażone w system Power Clean Pro, czyli specjalne dysze zajmujące się usuwaniem bardzo trudnych do usunięcia zabrudzeń.

Whirlpool WCIP4O41PFE
Whirlpool WCIP4O41PFE, Źródło: Ceneo

Oprócz tego, mamy do czynienia z wieloma innymi ciekawymi funkcjami, jak na przykład zmywanie strefowe ograniczające zużycie prądu i wody podczas mycia jedynie połowy miejsc w zmywarce czy też wykorzystanie sygnału świetlnego informującego nas o zakończeniu zmywania.

Sprawdź również książki do angielskiego liceum.

Musimy jednak pamiętać o tym, że produkt ten ma nieco ograniczoną kontrolę temperatury zmywania - do wyboru mamy tylko trzy różne parametry.

Jest to zmywarka do zabudowy 60 cm.

✅ Zalety

 • Bardzo wysoka skuteczność czyszczenia - klasa zmywania i suszenia A
 • Niskie zużycie prądu - na poziomie 0,74 kWh na cykl
 • Niski poziom hałasu - 41 dB
 • Wiele funkcji, w tym mycie strefowe bądź opóźnienie startu

❌ Wady

 • Ograniczona kontrola temperatury zmywania

Gdzie kupić Whirlpool WCIP4O41PFE?

CenaSklepWysyłka z
Sprawdź cenęCeneoPolska

Co więcej, zmywarka SIEMENS SN636X03NE jest również warta sprawdzenia

W sytuacji, gdy zmywarka Whirlpool nie przypadła nam do gustu, to opcja od Siemensa może okazać się nieco lepsza z uwagi na świetną funkcjonalność. Opisywany produkt jest wręcz naszpikowany najróżniejszymi technologiami, które pomagają nam w jeszcze skuteczniejszy i szybszy sposób umyć naczynia po obiedzie.

SIEMENS SN636X03NE
SIEMENS SN636X03NE, Źródło: Ceneo

Przede wszystkim zastosowano tutaj Aqua Sensor uniemożliwiający zalanie czy InfoLight. Druga opcja gwarantuje wskaźnik świetlny informujący o stanie mycia. Ponadto znajdziemy tutaj również VarioFlex oraz VarioSpeed Plus, które pozwalają dostosować zmywarkę do naszych wymagań. Nie inaczej jest ze specjalnym designem szuflad, tak zwany Vario 3 Pro.

Sprawdź również antywirus ranking.

Produkt nie jest jednak tak oszczędny jak poprzednia propozycja. Zużycie prądu wynosi tutaj aż 0,93 kWh, co jest wynikiem o prawie 20% gorszym od propozycji zmywarki do zabudowy od Whirlpoola. Pamiętajmy jednak, że ta Zmywarka SIEMENS jest o wiele bardziej funkcjonalna i oferuje aż 7 różnych stopni regulacji temperatury.

Jest to zmywarka do zabudowy 60 cm.

✅ Zalety

 • Ogromne funkcje regulacyjne
 • Szereg udogodnień poprawiających komfort użytkowania
 • 7 stopni regulacji temperatury

❌ Wady

 • Bardzo duże zużycie prądu

Gdzie kupić SIEMENS SN636X03NE?

CenaSklepWysyłka z
Sprawdź cenęCeneoPolska

Warto również sprawdzić model zmywarki do zabudowy Bosch Serie4 SMV46MX04E

Urządzenie to charakteryzuje się bardzo dużą pojemnością oraz świetną konstrukcją, co potwierdzają równie długie lata gwarancji na konkretne wydarzenia czy też ochrona przed zalaniem. Propozycja ta jest co prawda nieco głośna, lecz warto sprawdzić wszystkie funkcjonalności.

Bosch Serie4 SMV46MX04E
Bosch Serie4 SMV46MX04E, Źródło: Ceneo

Jedną z ważniejszych rzeczy jest zastosowanie w proponowanej produkcji opóźnionego startu zmywania. Prócz tego, urządzenie wykorzystuje bardzo wydajny wymiennik ciepła, dzięki czemu suszenie jest nie tylko higieniczne, ale o wiele skuteczniejsze. Pamiętajmy też o ActiveWater, funkcji zapewniającej niskie zużycie wody i energii, jak i EcoSilence Drive, specjalnym designie systemu napędzającego zmywarkę.

Sprawdź również przyrządy do ćwiczeń.

Produkt ten, w przeciwieństwie do mniejszej wersji, ma specjalny program nocny obniżający głośność pracy do nawet 41 dB! Jest to więc jedna z najcichszych ofert na rynku! Niestety, pomimo całkiem dużej ilości temperatury do wybrania, ilość programów ograniczono do sześciu. Samo zużycie energii też jest bardzo duże.

✅ Zalety

 • Wiele funkcji usprawniających czyszczenie
 • Bardzo zaawansowana technologia - ActiveWater i EcoSilence Drive
 • Program nocny gwarantujący bardzo niskie natężenie dźwięku
 • Szybkie i higieniczne suszenie

❌ Wady

 • Mała ilość programów
 • Duży pobór prądu

Gdzie kupić Bosch Serie4 SMV46MX04E?

CenaSklepWysyłka z
Sprawdź cenęCeneoPolska

Podsumowanie - zmywarki do zabudowy

Wolimy zmywarkę Samsunga, a może Boscha? Renomowanych producentów także jest bardzo dużo. Ostateczna decyzja zależy przede wszystkim od tego jak bardzo ważne są dla nas udogodnienia i komfort w użytkowaniu, a jak bardzo wydajność i funkcjonalność. Musimy natomiast pamiętać o tym, aby produkt spełniał nasze oczekiwania, bo tylko wtedy będziemy w pełni zadowoleni z zakupu zmywarki. Mamy nadzieję, że nasz ranking zmywarek okazał się dla Państwa pomocny, a polecane zmywarki przypadły Państwu do gustu.

Sprawdź również smartwatch amazfit.

🧺 Czy najtańsze zmywarki, to dobre zmywarki?

Niekoniecznie. Zdarzają się wyjątki, jednak szukając zmywarki pod zabudowę, warto zastanowić się, chociaż nad średnią półką cenową (np. te prezentowane w naszym rankingu). W przypadku zmywarki wolnostojącej ewentualna awaria nie powinna stanowić większego problemu. W przypadku zabudowy zmywarki, ewentualna awaria może być problematyczna.

📏 Czy zmywarka 40 cm zmieści się w mojej kuchni?

Przed zakupem warto dokonać pomiarów, aby ustalić jaki rozmiar zmywarki będzie odpowiedni.

Autor: AnnaZdjęcie główne: Pixaby, Castorly Stockzmywarki do zabudowyzmywarkazmywarka do zabudowydomurządzanie wnętrzakuchnia