Ranking najlepszych pralek w 2022 roku

Ranking najlepszych pralek w 2022 roku

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 25.05.2021 | Kategoria RTV AGD

Pralki automatyczne ranking - Wprowadzenie

Zakup pralki to nie lada wyzwanie. W tym właśnie urządzeniu zamierzamy czyścić naszą odzież. Tania pralka to przeważnie brak zaawansowanych technologii odpowiadających za utrzymanie tkaniny odzieży w świetnej kondycji, a same parametry mogą pozostawać wiele do życzenia. To właśnie dlatego nie wszyscy są aż tak zainteresowani pośpiesznym zakupem pralki z Media Expert czy z innego sklepu, gdzie nie będziemy pewni co do konkurencyjnych propozycji czy też do parametrów lub danych atrybutów.

Sprawdź również najlepiej oceniane materace.

To właśnie dlatego warto sprawdzić ranking pralek, gdzie umieściliśmy kilka atrakcyjnych gadżetów. Chodzi tutaj, między innymi o pralkę Bosch, Electrolux, czy LG lub Samsung. Podczas kompletowania listy przygotowaliśmy także i budżetowe rozwiązanie. Zanim jednak przejdziemy do tej listy, sprawdź, na co zwrócić uwagę przeglądając pralki automatyczne, do zabudowy lub wolnostojące.

Najlepsza pralka - jakie funkcje powinna mieć, jaką pralkę kupić?

Najlepsze pralki - Pamiętaj o klasie wydajności

Pierwszym i jednym z najważniejszych elementów podczas wyboru pralki jest oczywiście sprawdzenie klasy danej pralki. Chodzi tutaj nie tylko o klasę efektywności energetycznej, ale też o klasę efektywności wirowania oraz o klasę emisji hałasu. O ile ten ostatni punkt zasługuje na oddzielny podpunkt, tak powyższe parametry mają kluczowy wpływ na jakość czyszczenia oraz na jeden z istotniejszych elementów, a mianowicie oszczędności. Sprawdź zatem jakie jest przeciętne zużycie wody na cykl, a także ile wynosi pobór mocy.

Parametry są kluczowe

Sprawdź również odkurzacz bezprzewodowy.

Każdy zakup pralki automatycznej powinien być również uprzedzony weryfikacją wymiarów interesującego nas urządzenia, a także głębokością. Co istotne, w parametrach warto uwzględnić też maksymalny wsad, czyli pojemność pralki. Kluczowa okaże się też liczba programów. Miejmy na uwadze prędkość wirowania czy też regulację obrotów.

Sprawdź także kulturę pracy

Wyżej wspomniana klasa emisji hałasu określana jest podczas wirowania i tak jak w przypadku innych klas, zakres ten określony jest literami od A do F. Głośność wyrażana jest w decybelach i warto pamiętać o tym, aby nasz produkt charakteryzował się stosunkowo niską emisją hałasu. Aby nie przekraczał 80 dB podczas wirowania. Pranie natomiast charakteryzuje się lepszą kulturą pracy i hałas jest niższy. Nie powinien przekraczać 60-65 dB.

Jaka pralka będzie najlepsza? Oto ranking pralek automatycznych!

Ranking pralek otwiera produkt o kompaktowym rozmiarze, a mianowicie pralka elektrolux EW6S426BP PerfectCare 600

Ładowana od frontu pralka Electrolux charakteryzuje się bardzo małą głębokością. Wynosi jedynie 38 centymetrów, dzięki czemu sprawdzi się jako idealne rozwiązanie w przypadku bardzo małych łazienek. Co ciekawe, pomimo smukłej budowy, producentowi udało się przygotować wsad na 6 kg, a jest to bardzo całkiem spora wielkość.

Sprawdź również zmywarki do zabudowy.

Opcja ta wyposażona została również w szereg funkcji dodatkowych takich jak, na przykład, opóźniony start, aqua stop, kontrola piany, czy też specjalne zabezpieczenie przed otwarciem pralki przez dzieci.

ELECTROLUX EW6S426BP PerfectCare 600
ELECTROLUX EW6S426BP PerfectCare 600

Klasa efektywności wirowania na poziomie B to z pewnością zaleta. Jeśli chodzi o hałas, to podczas wirowania wynosi 77 dB, a podczas prania 58 dB. Jest to więc wynik powyżej przeciętnej. Problematyczna wydaje się tutaj jednak klasa wydajności energetycznej. Pralka firmy Electrolux jest w stanie zużywać do 0.82 kWh na jeden cykl, co w przeliczeniu na roczne zużycie (220 cykli) daje nam mniej więcej 182 kWh.

✅ Zalety

 • Bardzo wysoka klasa efektywności wirowania
 • Szereg dodatkowych funkcji
 • Niska emisja hałasu podczas prania
 • Efektywność prania

❌ Wady

 • Wysokie zużycie na cykl

Gdzie kupić ELECTROLUX EW6S426BP PerfectCare 600?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 1 249 złPolska

Pralka Samsung Eco Bubble WF70F5E0W2W to kolejna ciekawa propozycja, którą warto rozważyć

Oferowana przez markę Samsung pralka gwarantuje nam o wiele lepszą klasę energetyczną. To natomiast przełoży się na zmniejszone koszty użytkowania urządzenia. Model Eco Bubble WF70F5E0W2W charakteryzuje się również nieco większą ładownością, a także lepszą klasą wirowania i prania. To wszystko gwarantuje nam niezwykle wysoką jakość prania i bezpieczeństwo odzieży wewnątrz maszyny.

Samsung Eco Bubble WF70F5E0W2W
Samsung Eco Bubble WF70F5E0W2W

Model ten oferuje nam nieco większy wsad, którego maksymalna pojemność określona została na 7 kg. Oprócz tego warto zauważyć, że producent przygotował dla nas 12 różnych programów prania, co pozwoli na spersonalizowanie każdego prania i dostosowanie go do rodzaju tkaniny. Z innych funkcjonalności warto wymienić opóźnienie startu pracy czy też specjalną blokadę rodzicielską.

Sprawdź również kamera internetowa.

Niezwykle istotnym dodatkiem, jeśli chodzi o ten model marki Samsung, jest wprowadzenie istotnych zabezpieczeń jak, na przykład, sensoru załadunku bębna czy też zabezpieczenia przed zalaniem. Niestety, poziom hałasu podczas prania jest dosyć wysoki, a sama pralka ma o wiele większe wymiary.

✅ Zalety

 • Bardzo wiele funkcjonalności i obsługa Smart Check
 • Wysoka klasa wydajności
 • Niskie zużycie prądu
 • Skuteczność prania

❌ Wady

 • Spore wymiary w porównaniu do ładowności

Gdzie kupić Samsung Eco Bubble WF70F5E0W2W?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 1 165 złPolska

Opcjonalnie warto zapoznać się z inną propozycją, a mianowicie pralką Bosch VarioPerfect WAS28743PL

Kolejna propozycja należy do pralek z większą ładownością, ale także i z o wiele większą głębokością. Jest to pralka 60x60, a więc wymagane jest nieco więcej miejsca niż u konkurencji. To jednak pozwala nam na osiągnięcie ładowności na poziomie 8 kg.

Sprawdź również hulajnoga elektryczna.

Model WAS28743 znany jest potocznie jako VarioPerfect i jest to funkcja, która gwarantuje oszczędność energii lub, w przypadku wybrania innego wariantu, oszczędność czasu. Opcja ta wyróżnia się na tle konkurencji dzięki specjalnym funkcjom, które dbają o delikatne tkaniny. Chodzi tutaj przede wszystkim o VarioSoft, czyli specjalnie zaprojektowaną konstrukcję bębna.

Bosch VarioPerfect WAS28743PL
Bosch VarioPerfect WAS28743PL

Oczywiście warto też pamiętać o tym, że producent zastosował szereg zabezpieczeń, w tym AquaStop. Jest to specjalny system, który zapewnia ochronę przed zalaniem. Bosch jest tak pewny skuteczności systemu, że dają nam gwarancję dożywotnią. Co ciekawe, produkt charakteryzuje się bardzo dobrą kulturą pracy - hałas przy wirowaniu to jedynie 72 dB, a przy praniu 51 dB. Według starego nazewnictwa energooszczędność ma klasę A+++. Niestety, zużycie na poziomie 189 kWh na cykl jest zdecydowanie za wysokie.

✅ Zalety

 • Bardzo duża pojemność
 • Świetna kultura pracy
 • Dożywotnia gwarancja przed zalaniem
 • Nowoczesna konstrukcja
 • wydajna pralka

❌ Wady

 • Bardzo duże zużycie prądu
 • Droższa pralka

Gdzie kupić Bosch VarioPerfect WAS28743PL?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 2 452 złPolska

Pralka LG Vivace V900 Steam+ ThinQ F4WV910P2A to kolejna propozycja, którą warto wziąć pod uwagę

Jeśli zależy nam na absolutnie ogromnym rozwiązaniu, to marka LG zdecydowanie przypadnie nam do gustu. Wysoce funkcjonalna opcja z bardzo niskim poziomem hałasu podczas prania - to główne zalety modelu Vivace V900 Steam ThinQ.

Sprawdź również głośniki do komputera.

Urządzenie charakteryzuje się bardzo wieloma funkcjami dodatkowymi. Jedną z nich jest funkcja TurboWash, która to odpowiedzialna jest za bardzo szybkie i niezwykle dokładne wypranie tkaniny przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności.

LG Vivace V900 Steam+ ThinQ F4WV910P2A
LG Vivace V900 Steam+ ThinQ F4WV910P2A

Z funkcjonalności warto też wymienić regulację obrotową, a także dostęp do wielu programów - jest ich aż 14. Naszą uwagę przykuła także opcja opóźniony start, którą ustawić można do 19 godzin, czy też automatyka wagowa. Z uwagi na swoją pojemność, opcja ta pobiera spore ilości wody. Dodatkową niedogodnością wydaje się duży poziom hałasu w przypadku wirowania.

✅ Zalety

 • TurboWash i pozostałe funkcje usprawniające korzystanie z pralki
 • Możliwość regulacji obrotów
 • Niskie zużycie energii
 • Wysoka kultura pracy w przypadku prania

❌ Wady

 • Spore zapotrzebowanie na wodę
 • Wysoki poziom hałasu w przypadku wirowania

Gdzie kupić LG Vivace V900 Steam+ ThinQ F4WV910P2A?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 3 999 złPolska

Pralka Indesit BWSA61253WEU wydaje się równie ciekawą alternatywą

Choć nie jest to tak renomowana oferta, jak poprzednio wymienione pralki, to urządzenie to charakteryzuje się nadzwyczaj dobrą klasą prania, a także ciekawymi funkcjami dodatkowymi. Nie inaczej jest ze zużyciem prądu, które jest bardzo niskie.

Sprawdź również oczyszczacz powietrza xiaomi.

Oferta wyposażona została w bardzo wiele programów prania, jest ich ponad 10. Prócz tego znajdziemy tutaj też opóźnienie startu pracy, regulację temperatury, czy też wskaźnik danego programu. Nie ma tutaj jednak blokady rodzicielskiej, a więc nie jest to tak dobrze dostosowany sprzęt do naszych pociech.

Indesit BWSA61253WEU
Indesit BWSA61253WEU

Na uwagę zasługuje natomiast bardzo dobra klasa energetyczna - stare oznaczenie AAA+. Tutaj jednak wynosi ono 0,79 kWh, co przekłada się na mniej więcej 150 kWh w ciągu roku. Nie najlepiej wygląda jednak kultura pracy, poziom hałasu w przypadku prania wynosi 61 dB, a w przypadku wirowania to aż 84 dB.

Jest to niemniej jednak bardzo ciekawa alternatywa dla osób poszukujących bardzo małych urządzeń o dobrej ekonomii oraz niskim zużyciu wody.

✅ Zalety

 • Niskie zużycie wody i prądu
 • Dobra klasa wydajności
 • Funkcja opóźnienia startu pracy

❌ Wady

 • Niska kultura pracy

Gdzie kupić Indesit BWSA61253WEU?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 999 złPolska

Ranking pralek - Podsumowanie

Przygotowane zestawienie prezentuje przede wszystkim pięć różnych produktów. Dopasowane one zostały do wymagań różnych osób - począwszy od małych i oszczędnych jednostek, a skończywszy na bardzo dużych i komfortowych rozwiązaniach ze świetnymi funkcjami dodatkowymi. Co prawda w zestawieniu nie pojawiły się pralki do zabudowy, lecz jeśli skorzystacie z poradnika zakupowego, to z pewnością znajdziecie opcję idealną dla siebie.

🛀 Czy ważne są programy do prania w pralce?

Tak, programy prania są istotne ze względu na to, że dają nam duże pole do różnorodności rzeczy, które chcemy wyprać. Im więcej programów do prania tym lepiej dla użytkownika.

Autor: Annapralkipranianajmniej awaryjne pralkielektrolux pralkijaka pralka najlepszaopinie o pralkachdobra pralkanowoczesne pralkiniezawodne pralkitania dobra pralkanajbardziej wytrzymałe pralkiniezawodne pralkipralki rankingprogramy praniapralki ładowanepralka ładowana