Jakie żelazko warto kupić? Oto nasze najciekawsze propozycje

Jakie żelazko warto kupić? Oto nasze najciekawsze propozycje

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 2.11.2021 | Kategoria RTV AGD
✕ UKRYJ
TEFAL Ultimate Pure FV9845 - Nasz wybór
Nasz wybórTEFAL Ultimate Pure FV9845
Sprawdź cenę

Wprowadzenie

W każdym domu musi być pralka, suszarka w tradycyjnej lub nowoczesnej formie (lub ewentualnie pralko-suszarka), a także deska do prasowania i urządzenie do właśnie tego celu. Żelazka pozwalają nam utrzymać nasze ubrania w bardzo ładnym, niepogiętym stanie. To oczywiście dodaje im wdzięku i sprawia, że wyglądamy schludnie, zadbanie. Jednakże, jakie żelazko kupić, aby cieszyć się trwałością i wydajną pracą?

Trudno jest określić która opcja będzie najlepsza, szczególnie kiedy nasza wiedza jest mocno ograniczona. To właśnie dlatego warto przed zakupem zapoznać się z poradnikami zakupowymi i sprawdzić co tak naprawdę wyróżnia te dobre modele od pozostałych. W celu pomocy stworzyliśmy też ranking żelazek, gdzie omówiliśmy pięć bardzo ciekawych ofert.

Który zatem produkt okaże się najlepszy? Oto ranking żelazek!

Pierwszą z nich jest Braun TexStyle3 SI3054GY

Braun oferuje nam model o mocy 2400 W, który to dostarcza nam szereg parametrów wskazujących na ponadprzeciętne właściwości i prawidłową pracę. Przede wszystkim mamy tutaj do czynienia ze stopą ceramiczną, która to wyróżnia się bardzo dobrym posuwem po tkaninie, a także jest w miarę odporna na zarysowania i nie wymaga takiej pielęgnacji, jak na przykład stopa stalowa.

Braun TexStyle3 SI3054GY
Braun TexStyle3 SI3054GY, Źródło: Ceneo

Ponadto warto też wspomnieć o wytwarzaniu pary, które wynosi 45 gram na minutę. Oczywiście uwzględnić musimy też samo rozmieszczenie dziurek wyrzucających parę. W tym przypadku specjalny system umieszczony został na czubku żelazka, co ułatwia pracę przy mniejszych ubrankach lub kołnierzykach, guzikach czy kieszeniach.

✅ Zalety

 • Dosyć dobry wyrzut pary na minutę
 • Stopa ceramiczna
 • Specjalny system ułatwiający prasowanie przy brzegach

Gdzie kupić żelazko Braun TexStyle3 SI3054GY?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 179 złPolska

Jakie żelazko może posłużyć nam za alternatywę? TEFAL Ultimate Pure FV9845 to inna propozycja warta uwagi

Model ten oferuje nam o wiele większą moc, a co za tym idzie nieco lepsze parametry. Bardzo dużą różnicę widać też po stylistyce, gdzie model Ultimate Pure FV9845 zaskakuje nas przepięknym, modernistycznym wyglądem. Oczywiście nie samym designem żyje człowiek, a w przypadku tej propozycji produkt oferuje nam wytwarzanie pary na poziomie 60 gramów na minutę.

TEFAL Ultimate Pure FV9845
TEFAL Ultimate Pure FV9845, Źródło: Ceneo

Rozwiązanie oferowane przez markę Tefal gwarantuje nam także bardzo wysoką czystość pary dzięki zastosowaniu specjalnego systemu filtracyjnego, który wyłapuje zanieczyszczenia większe niż 0,2 mm. Inną zaletą jest ceramiczna powłoka, która pokonuje rywali pod względem płynności pracy na tkaninie.

✅ Zalety

 • Bardzo duża moc
 • Wysoki poziom wytwarzania pary na minutę
 • Specjalny system filtrujący gwarantujący bardzo czystą parę

Gdzie kupić żelazko TEFAL Ultimate Pure FV9845?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 487 złPolska

Tefal Ultimate Pure FV9865E0 to natomiast opcja alternatywna o podobnej charakterystyce

Kolejna propozycja od Tefala oferuje nam zbliżone parametry do poprzednio recenzowanego produktu. Żelazko ma także bardzo dużą moc, bo wynosi ona 3000 W. Oprócz tego, model Ultimate Pure FV9865E0 charakteryzuje się kilkoma zmianami, w tym nieco innym wyglądem.

Tefal Ultimate Pure FV9865E0
Tefal Ultimate Pure FV9865E0, Źródło: Ceneo

To, co jednak najbardziej zaskakuje, to funkcja prasowania w pionie, co z pewnością przyda się niejednej osobie gdy będziemy zmuszeni szybko wyprasować koszulę i opuścić dom. Propozycja ta, podobnie jak i poprzedni model Tefal, oferuje nam wytwarzanie pary na poziomie 60 gramów na minutę. To oczywiście pozwala na szybką i skuteczną, a co ważniejsze bezpieczną pracę z ubraniami.

✅ Zalety

 • Aż 60 gramów pary na minutę
 • Możliwość prasowania w pionie
 • Bardzo duża moc

Gdzie kupić żelazko Tefal Ultimate Pure FV9865E0?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 495 złPolska

Żelazka ranking roku 2021/2022 uzupełnia także model PHILIPS GC4901/10

Propozycja ta ma nieco mniej mocy od konkurencyjnego Tefala, gdyż 2800 W. Oprócz tego, wytwarzanie pary ma na nieco mniejszym poziomie (50 gram na minutę). Nie zmienia to jednak faktu, że samoczyszcząca się powierzchnia, prasowanie w pionie, a także szereg innych funkcji i niezawodność na najwyższych poziomie sprawia, że model ten jest jednym z najlepszych w danym zakresie cenowym.

PHILIPS GC4901/10
PHILIPS GC4901/10, Źródło: Ceneo

Podobnie jak poprzednicy, tak i w tym modelu mamy do czynienia ze stopą ceramiczną, która dodatkowo została wykonana w technologii SteamGlide Elite, co przekłada się na lepszy poślizg i poprawioną trwałość urządzenia. Co więcej, wykonanie poprawia skuteczność prasowania, a ma to szczególne znaczenie w przypadku głębszych zagnieceń czy tkaniny trudniejszej do prasowania. 

✅ Zalety

 • Bardzo wiele funkcji ułatwiających prasowanie
 • Wysokiej jakości stopa gwarantująca skuteczne prasowanie
 • Możliwość prasowania w pionie

Gdzie kupić żelazko PHILIPS GC4901/10?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 299 złPolska

Jakie żelazko wybrać? Można też skorzystać z PHILIPS GC4564/20

Tym razem marka Philips oferuje nam produkt o niższej mocy. Jednakże, propozycja ta wciąż wyróżnia się na tle konkurencji świetnym wykonaniem, bardzo dobrymi parametrami, a także funkcjami takimi jak, na przykład, prasowanie w pionie, regulacja strumienia pary, czy też funkcja automatycznego wyłączenia - po 8 minutach leżąc na podstawie, po 30 sekundach leżąc na płasko w bezruchu.

PHILIPS GC4564/20
PHILIPS GC4564/20, Źródło: Ceneo

Oczywiście propozycja ma o wiele więcej ciekawych funkcji i technologii. Zastosowano tutaj stopę StreamGlide Advanced, która nie jest tak zaawansowana jak wariant Elite, lecz wciąż oferuje podwyższony komfort pracy. Ponadto w produkcie zastosowano też system antywapienny. 

✅ Zalety

 • Technologia StreamGlide Advanced
 • Funkcja automatycznego wyłączenia
 • Prasowanie w pionie

Gdzie kupić żelazko PHILIPS GC4564/20?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 279 złPolska

Dobre żelazko, jakie wybrać? Teraz już wiesz! - Podsumowanie

Prasowanie wymaga od nas przede wszystkim dobrej techniki, która pozwoli nam skutecznie lawirować pomiędzy kołnierzykami, guzikami lub innymi mniej wygodnymi elementami odzieży. Warto więc ułatwić sobie pracę urządzeniem wysoce funkcjonalnym, które dodatkowo gwarantuje świetną jakość pracy i niezawodność.

Oczywiście wielu z was może pytać jakie żelazko polecamy, co wybrać, aby było dobre i jaki budżet na to przeznaczyć. Najważniejsze jednak jest znaleźć propozycję, która idealnie sprawdzi się w naszych rękach i spełni wszystkie nasze oczekiwania i wymagania.

Autor: AnnaZdjęcie główne: Freepik; lookstudiożelazko do prasowaniaprasowanie ubrańnajlepsze żelazko