Ranking najlepszych przenośnych klimatyzatorów

Ranking najlepszych przenośnych klimatyzatorów

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 9.06.2021 | Kategoria RTV AGD
✕ UKRYJ
Welltec ACH1414 - Nasz wybór
Nasz wybórWelltec ACH1414
Sprawdź cenę

Wprowadzenie - ranking klimatyzatorów przenośnych

W upalne dni każdy z nas marzy, tylko aby znaleźć się w klimatyzowanym pomieszczeniu. Montaż pełnego systemu klimatyzacyjnego i wentylacyjnego jest zazwyczaj całkiem kosztowny. To właśnie dlatego bardzo często wykorzystuje się klimatyzatory przenośne charakteryzujące o wiele bardziej kompaktowym rozwiązaniem oraz możliwością włączenia w każdej chwili.

Sprawdź również gdzie warto jechać na wakacje.

W jaki jednak sposób upewnić się, że wybrany przez nas produkt spełnia wszystkie niezbędne wymagania? Przede wszystkim trzeba zweryfikować najistotniejsze parametry jak na przykład moc chłodzenia czy też przepływ powietrza. Ważne okażą się również funkcje dodatkowe, sposób sterowania, a także wymiary czy też waga. Aby jednak pomóc wybrać odpowiedni klimatyzator pokojowy, przygotowaliśmy dla was ranking klimatyzatorów przenośnych. 

Jak wybrać klimatyzator przenośny? Zanim jednak sprawdzicie listę, warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami

Pamiętaj o mocy chłodzenia oraz innych kluczowych parametrach

Moc chłodzenia wyrażana jest w kilowatach i to właśnie ten parametr jest najważniejszy w przypadku zakupu klimatyzacji przenośnej. Im większa moc chłodzenia, tym większa wydajność urządzenia i możliwość schłodzenia większych pomieszczeń, a także możliwość doprowadzenia do temperatury docelowej w nawet ekstremalnych upałach.

Jakie funkcje dodatkowe znajdziemy w wybranym klimatyzatorze przenośnym?

Możliwość wydajnego osuszania powietrza lub też wiele zróżnicowanych funkcji pozwalających na dostosowanie prędkości wentylatora czy też temperatury docelowej - to podstawowe założenia, jeśli chodzi o funkcjonalność naszego wyboru. Warto oczywiście upewnić się, że nasza opcja jest wyposażona w sterowanie zdalne, co pozytywnie wpłynie na komfort korzystania z przenośnego klimatyzatora.

Sprawdź również smartwach dla dziecka.

Istotne jest też sprawdzenie wymiarów

Kompaktowość zakupionego produktu może okazać się kluczowe, szczególnie jeśli zastanawiamy się nad tym, jakie klimatyzatory domowe będą najskuteczniejsze w swoim działaniu. Urządzenie musi charakteryzować się przede wszystkim smukłą budową, co pozwoli na bezproblemowe przenoszenie w razie potrzeby. Niska waga to kolejny atrybut, o którym musimy pamiętać. 

Jaki klimatyzator do mieszkania wybrać? Wybrane modele klimatyzatorów przenośnych

Sprawdź przede wszystkim klimatyzator przenośny Torell Skyled Fga 27

Jedną z ciekawszych propozycji jest klimatyzator przenośny przygotowany przez markę Torell. Model Skyled FGA 27 charakteryzuje się mocą chłodzenia na poziomie 2,6 kW. Jest to co prawda stosunkowo niski poziom, lecz w porównaniu z innymi kompaktowymi rozwiązaniami, jest to zdecydowanie jedna z ciekawszych propozycji. 

Torell Skyled Fga 27
Torell Skyled Fga 27, Źródło: Ceneo

Produkt jest bardzo prosty i oferuje podstawowe funkcje takie jak możliwość osuszania czy regulację prędkości wentylatora. Oprócz tego możemy też liczyć na timer 1-12. Bardzo ciekawym atrybutem dodatkowym jest możliwość zdalnego sterowania za pomocą pilota.

Sprawdź również jak pozbyć się cellulitu.

Oprócz tego, na wyposażeniu znalazł się też filtr z węglem aktywnym. Niestety, niska kultura pracy może być problematyczna w tym przypadku.

✅ Zalety

 • Bardzo mały rozmiar - kompaktowy
 • Niska waga - łatwy w przenoszeniu
 • Pilot do zdalnego sterowania - łatwa obsługa
 • Stosunkowo spory przepływ powietrza
 • Klima przenośna

❌ Wady

 • Niska moc chłodzenia
 • Wysoki poziom hałasu

Gdzie kupić przenośny klimatyzator Torell Skyled Fga 27?

CenaSklepWysyłka z
Sprawdź cenęCeneoPolska

Fersk Vind Biały to natomiast rozwiązanie nieco mocniejsze

Jeśli zależy nam na większej mocy chłodzenia, to warto przemyśleć zakup modelu Vind. Jest to propozycja z nieco wyższej półki cenowej, lecz gwarantuje o wiele więcej funkcjonalności. Moc chłodzenia wynosi około 3,52 kW, co przekłada się na przepływ powietrza na poziomie 400 metrów sześciennych na godzinę. Największą jednak zaletą tej opcji jest możliwość wyboru jednego z aż czterech trybów pracy, a mianowicie chłodzenie, wentylowanie, osuszanie czy nawet grzanie.

Fersk Vind
Fersk Vind, Źródło: Ceneo

Z funkcji warto wymienić 24-godzinny timer, a także pilot zdalnego sterowania. Dodatkowo pamiętajmy o mniejszej głośności urządzenia - wynosić może nawet i 56 dB przy mniej wymagającej pracy, oraz małej prędkości wentylacji. 

✅ Zalety

 • Wysoki przepływ powietrza
 • Aż 4 tryby pracy do wyboru, w tym funkcja grzania
 • Niski poziom hałasu - 56 dB
 • Pilot do zdalnego sterowania
 • Klimator przenośny

❌ Wady

 • Duża waga i wymiary

Gdzie kupić Fersk Vind?

CenaSklepWysyłka z
Sprawdź cenęCeneoPolska

Ponadto warto sprawdzić Blaupunkt Moby Blue S 1111E

Kolejna propozycja w swoim zanadrzu oferuje nam podobną moc chłodzenia. Wynosi ona 3,2 kW. To także uniwersalne, wielofunkcyjne rozwiązanie przygotowane z myślą o nie tylko chłodzeniu, ale także grzaniu, wentylacji, czy osuszaniu. Produkt cechuje się przede wszystkim bardzo kompaktowymi wymiarami.

Sprawdź również najlepszy młynek do kawy.

Blaupunkt Moby Blue S 1111E
Blaupunkt Moby Blue S 1111E, Źródło: Ceneo

Blaupunkt Moby Blue to rozwiązanie, które charakteryzuje się bardzo niskim poziomem hałasu. Natężenie dźwięku wynosi jedynie 45 dB, a więc jest to jedna z najcichszych ofert na rynku. Pamiętać należy o tym, że pomimo tego mamy tutaj do czynienia ze stosunkowo sporą mocą chłodzenia na poziomie 3,2 kW. Moc grzania jest już mniejsza i wynosi 2,9 kW. Jednakże 4 funkcje to wynagradzają z pewnością.

✅ Zalety

 • Funkcja chłodzenia, grzania, wentylacji i osuszania
 • Bardzo niski poziom hałasu
 • Kompaktowy rozmiar i niska waga
 • Wiele funkcji usprawniających rozprowadzanie schłodzonego powietrza
 • Doskonały klimatyzator do domu

❌ Wady

 • Niska moc grzania
 • Niski przepływ powietrza

Gdzie kupić klimatyzator domowy Bosch Blaupunkt Moby Blue S 1111E?

CenaSklepWysyłka z
Sprawdź cenęCeneoPolska

Warmtec KP35W to kolejne rozwiązanie charakteryzujące się sporą mocą

Klimatyzator przenośny marki Warmtec wyposażony został w motor gwarantujący nam moc chłodzenia na poziomie 3,5 kW. Co więcej, propozycja ta może pracować w aż 4 trybach, a mianowicie może chłodzić, osuszać, wentylować, czy też grzać. Co prawda moc grzania nie jest tak satysfakcjonująca, bo wynosi jedynie 2,9 kW.

Warmtec KP35W
Warmtec KP35W, Źródło: Ceneo

Z innych funkcji warto wymienić oczywiście sterowanie pilotem czy też możliwość ustawienia temperatury pracy od 18 do 32 stopni Celsjusza w przypadku chłodzenia, a w przypadku grzania od 13 do 27 stopni Celsjusza. Przepływ powietrza na poziomie 350 m3/h jest całkiem spory i pozwoli na skuteczną pracę w powierzchni do 40 metrów kwadratowych. Inną zaletą będzie niski poziom głośności na poziomie 54 dB. 

Sprawdź również smart opaska.

✅ Zalety

 • Spora moc chłodzenia
 • Niska produkcja hałasu
 • 4 tryby pracy
 • Idealny jako klimatyzator pokojowy

❌ Wady

 • Niska moc grzania

Gdzie kupić Warmtec KP35W?

CenaSklepWysyłka z
Sprawdź cenęCeneoPolska

Oprócz powyższej oferty, klimatyzator przenośny Fral SuperCool FSC14 będzie również ciekawą alternatywą

Rozwiązanie to z pewnością przewidziane jest dla osób pragnących osiągnąć niezwykle dobre wyniki. Produkt cechuje się jedną z największych mocy chłodzenia, bo wynosi ona aż 4 kW. Jest to więc najskuteczniejsze rozwiązanie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę ogromny zakres temperatury pracy oraz bardzo duży przepływ powietrza na poziomie 450 metrów sześciennych na godzinę.

Fral SuperCool FSC14
Fral SuperCool FSC14, Źródło: Ceneo

Urządzenie charakteryzuje się trzema trybami pracy i przewidziane jest do pomieszczeń o wielkości wynoszącej maksymalnie 40 metrów kwadratowych. Co ciekawe, bardzo dużą zaletą tego rozwiązania jest głośność. Natężenie dźwięku wynosi jedynie 48-54 dB w zależności od włączonego trybu pracy. Nie znajdziemy tutaj jednak czterech trybów pracy jak u konkurencji, lecz trzy. Brakuje funkcji wentylacji.

✅ Zalety

 • Bardzo duża moc chłodzenia i grzania
 • Ogromny zakres temperatury pracy
 • Bardzo duży przepływ powietrza
 • Niskie natężenie dźwięku

❌ Wady

 • Brak funkcji wentylacji

Gdzie kupić Fral SuperCool FSC14?

CenaSklepWysyłka z
Sprawdź cenęCeneoPolska

Jeszcze inną propozycją o sporej mocy jest Welltec ACH1414

Opisywany schładzacz powietrza to zdecydowanie jedna z mocniejszych propozycji, gdyż oferuje nam aż 4 kW mocy chłodzenia. Co ciekawe, urządzenie osiąga także taką samą moc w przypadku grzania, a więc jest idealnym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Kolejną zaletą tego urządzenia jest zastosowanie bardzo wydajnego osuszania, które pozwala na osiągnięcie wydajności na poziomie 70 litrów na dobę. 

Sprawdź również odkurzacz automatyczny.

Welltec ACH1414
Welltec ACH1414, Źródło: Ceneo

Opcja ta charakteryzuje się także wieloma funkcjami dodatkowymi, w tym sterowaniem za pomocą pilota czy też możliwość podłączenia urządzenia przez WiFi i kontroli zdalnej za pomocą na przykład, telefonu. Kluczowe są także tryby automatyczny i sleep. Problemem jest jednak brak funkcji wentylacji - mamy do czynienia tylko chłodzenie, grzanie i osuszanie. 

✅ Zalety

 • Bardzo duża moc chłodzenia i grzania
 • Możliwość kontroli za pomocą pilota i WiFi
 • Automatyczny tryb pracy i tryb uśpienia
 • Niski poziom hałasu
 • Bardzo wysoka wydajność osuszania

❌ Wady

 • Brak funkcji wentylacji
 • Brak uchwytów do przenoszenia i spora waga

Gdzie kupić klimatyzator przenośny Welltec ACH1414?

CenaSklepWysyłka z
Sprawdź cenęCeneoPolska

Podsumowanie - klimatyzator przenośny ranking

Wybór idealnej klimatyzacji do mieszkania wymaga od nas przede wszystkim wiedzy na temat tego typu urządzeń. Istnieje wiele parametrów, które mają istotny wpływ na ostateczną jakość w chłodzeniu pomieszczenia. Nie bez znaczenia są też atrybuty poprawiające komfort czy też kultura pracy. Oczywiście opinie klimatyzatorów przenośnych też mogą okazać się dobrym sposobem na ocenę rzeczywistej jakości sprzętu.

Sprawdź również ekspres do kawy ciśnieniowy.

❄️ Jaka klimatyzacja do mieszkania?

To wszystko zależy od tego, jakie duże mieszkanie posiadasz. Mocniejsze klimatyzatory domowe sprawdzą się zarówno w mniejszych jak i większych mieszkaniach, jednak zbyt mały klimatyzator stojący może okazać się niezbyt wydajny.

Autor: AnnaZdjęcie główne: Pixabayklimatyzatorranking klimatyzatorówdomowa klimatyzacjaklimaklimatyzacja przenośnaklimatyzatory przenośne