Waga kuchenna - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Waga kuchenna - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 11.07.2021 | Kategoria RTV AGD
✕ UKRYJ
Soehnle Food Control Easy - Nasz wybór
Nasz wybórSoehnle Food Control Easy
Sprawdź cenę

Wagi kuchenne ranking - Wprowadzenie

Wagi kuchenne, kojarzone zazwyczaj z dokładnym odmierzaniem produktów do gotowania, mają także dodatkowe funkcje. Urządzenie wykorzystasz nie tylko w trakcie kulinarnych eksperymentów, ale także podczas zmiany diety, kiedy to bardzo istotna okazuje się ilość kalorii poszczególnych produktów. Jaką zatem wagę kuchenną kupić oraz na co zwrócić uwagę, aby dokonać najlepszego wyboru?

Sprawdź również dobry antywirus.

Podstawowym zadaniem tego urządzenia jest dokładne odmierzenie porcji produktu spożywczego. Waga kuchenna jest nie tylko pomocna w przypadku określenia gramów lub mililitrów żywności, ale czasem również dokładnie precyzuje liczbę kalorii. Dlatego też stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które postanowiły zmienić sposób odżywiania się i przejść na dietę.

Rodzaje wag kuchennych - Wagi kuchenne elektroniczne ranking

Wyróżniamy dwa rodzaje wag – mechaniczne oraz elektroniczne. Budowa oraz obsługa pierwszego typu są bardzo proste. Taka waga składa się z odważników oraz wskazówki określającej pomiar danego produktu. I choć jej użytkowanie oraz samo ważenie nie są skomplikowane, to odczytanie bardzo dokładnego wyniku może stanowić problem.

Sprawdź również suszarka z dyfuzorem.

Kolejny rodzaj to waga kuchenna elektroniczna. Jej budowa znacznie różni się od klasycznego modelu. Zamiast wskazówki i dwóch odważników ma prosty kształt i wyświetlacz, na którym pojawia się precyzyjny wynik. Dokładność wagi elektronicznej najczęściej wynosi od 1 do 2 gramów. W sklepach dostępne są podstawowe wersje, jak i również nieco rozbudowane, które określają np. ilość kalorii lub podają wartość odżywczą danego produktu.

Sprawdź również klimatyzacja do mieszkania.

W wagę wyposażone są również profesjonalne roboty kuchenne , dlatego decydując się na takie rozwiązanie, masz kilka udogodnień naraz. Oczywiście modele te są znacznie droższe od podstawowych, dlatego możemy zdecydować się na kupno wagi jako osobnego urządzenia.

Mechaniczna czy elektroniczna? Jaką wagę kuchenną wybrać? Dobre wagi elektroniczne kuchenne

Klasyczne, mechaniczne sprzęty wyróżnia przede wszystkim ciekawa budowa, niekiedy przypominają one modele z czasów, w których królowało retro. Niska cena to kolejny powód, aby w kuchni pojawiła się waga kuchenna. Allegro jako jeden ze sklepów internetowych oferuje taki sprzęt, dlatego dany model możesz nabyć bez konieczności wychodzenia z domu. Nieco kłopotliwe może być odczytanie poszczególnego pomiaru, dlatego urządzenie mechaniczne nie sprawdzi się u osób będących na diecie, dla których dokładne odmierzenie produktu jest kluczowe.

Sprawdź również nawilżacz ultradźwiękowy.

Waga elektroniczna co prawda ma mniej ciekawą budowę, ale za to może pochwalić się dokładnym pomiarem składników. Nowoczesne funkcje zapewniają wysoki komfort użytkowania, dlatego dobre kuchenne wagi elektroniczne są najczęściej wybierane przez osoby dbające o zdrowy tryb życia i spożywające posiłki w określonych porcjach. Będąc posiadaczem takiego modelu, trzeba koniecznie pamiętać o wymianie baterii, ponieważ bez niej nie uda się nic odczytać.

Dodatkowe funkcje wagi kuchennej

Jakie najczęściej wybierane są wagi kuchenne? Ranking pokazuje, że są to modele z dodatkowymi funkcjami. Co do nich należy i na które warto zwrócić uwagę?

Soehnle Food Control Easy
Soehnle Food Control Easy, Źródło: Ceneo

Przelicznik jednostek - waga domowa

Za jego sprawą w szybki sposób możesz zamienić gramy na mililitry lub odwrotnie. Waga sprawdza się szczególnie podczas przygotowania dania z przepisu, w którym zamiast gramów masz do czynienia z inną jednostką.

Sprawdź również buty biegowe.

Możliwość dodania dodatkowych składników

Funkcja umożliwia dokładanie, dosypywanie i dolewanie innych produktów do tych, których waga znajduje się już na wyświetlaczu.

Tarowanie

Sprawdź również smartwatch dla dziewczynki.

Umożliwia ono postawienie naczynia, do którego dodasz poszczególny składnik i sprawdzisz jego wagę, ale bez ciężaru miski.

Pomiar wartości odżywczych - waga spożywcza

W pamięci wagi znajdują się dane dotyczące poszczególnego produktu. Wystarczy jedynie podać odpowiedni kod, aby dowiedzieć się, ile cukru lub tłuszczu ma poszczególny składnik.

Sprawdź również ranking hulajnog elektrycznych.

Licznik kalorii - dokładna waga kuchenna

W trakcie diety z konkretną liczbą kalorii masz możliwość wpisania kodu wybranego produktu spożywczego i sprawdzenia jego kaloryczności.

Zalety wagi kuchennej

Choć wydaje się, że to mało znaczący sprzęt, to jednak często okazuje się niezastąpiony. Waga kuchenna ułatwia i jednocześnie usprawnia eksperymentowanie w kuchni. Urządzenie okazuje się szczególnie istotne dla cukrzyków i osób przebywających na diecie, dla których dokładne odmierzenie kalorii ma kluczowe znaczenie.

Sprawdź również jaką golarkę kupić.

Warto wiedzieć, że szklanka mąki nie jest równa szklance oleju, dlatego w odmierzeniu dokładniej porcji niezbędna jest waga. Stosuje się ją nie tylko podczas konkretnej diety, ale także na co dzień, chociażby w trakcie przygotowania ciasta lub robienia konfitur. Przy wyborze może okazać się pomocny ranking. Wagi elektroniczne różnią się między sobą parametrami, dlatego porównanie poszczególnych modeli pomoże w podjęciu decyzji.

Polecane wagi kuchenne elektroniczne

CenaModelSklepWysyłka z
Sprawdź cenęSoehnle Food Control EasyCeneoPolska
Sprawdź cenęEldom Rena WK320SCeneoPolska
Sprawdź cenęBeurer KS34XlCeneoPolska
Sprawdź cenęMESKO MS 3152CeneoPolska
Sprawdź cenęSencor SKS 5400CeneoPolska
Sprawdź cenęWMF 0608736040CeneoPolska
Sprawdź cenęTech-Med HW-FIT022CeneoPolska

Inteligentna waga kuchenna - Podsumowanie

Sprawdź również robot kuchenny z funkcją gotowania.

Korzystanie z wagi kuchennej podczas przyrządzania posiłku znacznie ułatwia odmierzenie konkretnej porcji. Duże znaczenie ma to w przypadku diabetyków oraz sportowców, którzy w swojej diecie muszą przestrzegać określonych zasad. Z kolei wyposażenie urządzenia w dodatkowe funkcje zwiększa komfort użytkowania oraz skraca czas przygotowania posiłku.

💛 Jaka jest najlepsza elektroniczna waga kuchenna?

Najlepsza waga, to taka która posiada największą ilość funkcji takich jak: liczenie kalorii, pomiar wartości odżywczych oraz posiada dużą dokładność pomiaru.

🍎 Czy waga cyfrowa jest lepsza od tradycyjnej wagi?

Waga elektroniczna jest zdecydowanie dokładniejsza i taką również polecamy.

Autor: AnnaZdjęcie główne: Pixaby; Hanswaga kuchennawaga do kuchnigotowaniewaga kuchenna allegrowaga kuchenna retrowaga kuchenna czarnawaga kuchenna z misą