Ciekawe propozycje ekspresów ciśnieniowych do kawy

Ciekawe propozycje ekspresów ciśnieniowych do kawy

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 4.01.2021 | Kategoria RTV AGD

Ekspresy do kawy - wprowadzenie

Przygotowanie odpowiedniego napoju kawowego to zdecydowanie jedna z najistotniejszych rzeczy dla fanów tego cudownego aromatu. Każdy kawosz musi mieć na wyposażeniu swojej kuchni express do kawy ciśnieniowy, który zagwarantuje dostęp do najróżniejszych smaków i rodzajów tych napoi.

Sprawdź również odkurzacz samojezdny.

W dzisiejszym rankingu automatów do kawy przedstawimy cztery najpopularniejsze obecnie dostępne produkty, które należą do absolutnej czołówki - zarówno pod względem funkcjonalności, jak i sprawności i niezawodności. Zanim jednak to zrobimy, należy zwrócić uwagę na to jak wybrać najlepszy ekspres ciśnieniowy do kawy.

Jak wybrać dobry ekspres ciśnieniowy?

Istnieje kilka aspektów, o których zawsze musimy pamiętać, a mianowicie moc urządzenia oraz ciśnienie. Dodatkowo miejmy na uwadze pojemność zbiornika na wodę, a także rodzaj ekspresu. Należy także upewnić się, że program wyposażony został w szereg udogodnień wpływających na komfort użytkowania ekspresu ciśnieniowego. Chodzi tutaj o oszczędzanie energii, automatyczne czyszczenie, czy możliwość wyjęcia poszczególnych komponentów w celu ich szybkiego umycia.

Oto ranking ekspresów do kawy na rok 2021

Ekspres do kawy ciśnieniowy De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B

Pierwszą atrakcyjną opcją jest model Magnifica S ECAM 22.110.B. Jest to produkt przygotowany przez jednego z najpopularniejszych producentów expresów do kawy na rynku, a mianowicie De’Longhi. Produkt charakteryzuje się całkiem wysokim ciśnieniem, a także odpowiednią mocą i wielofunkcyjnością.

Ten konkretny model De’Longhi to rodzaj ekspresu, który jest jednym z tańszych produktów producenta, a więc jeśli zależy nam na renomowanym produkcie w przystępnej cenie, warto przemyśleć ten zakup. W cenie możemy liczyć na kompaktowy rozmiar, dzięki czemu znajdziemy na niego miejsce w każdej kuchni. Warto również pamiętać o tym, że produkt wyposażono w nowoczesny system grzewczy. Termoblok dostępny jest w każdym ekspresie automatycznym, jaki przygotowała dla nas włoska firma.

Sprawdź również smartwatch dziecięcy.

System ten odpowiedzialny jest za bardzo wysoki komfort użytkowania. Co więcej, warto pamiętać, że dzięki temu systemowi możemy liczyć na idealną temperaturę przygotowania kawy. Produkt wyposażony został w młynek, który pozwala nam wybrać jedną z trzynastu opcji mielenia. Jeśli zatem szukasz ekspresu do kawy z młynkiem w całkiem atrakcyjnej cenie, to będzie to jedno z lepszych rozwiązań.

De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B
De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B

Produkt wyposażono również w system spieniania, a dzięki konstrukcji umożliwiającej przygotowanie dwóch espresso jednocześnie, możemy razem z partnerem cieszyć się idealną kawą. Inną funkcjonalnością jest możliwość dostosowania wysokości adaptera do kawy, dzięki czemu znajdziemy miejsce na filiżanki o wysokości do 14 cm.

Produkt wyposażono oczywiście w szereg ciekawych funkcji dbających o stan urządzenia, jak na przykład filtr do wody czy automatyczną opcję pozwalającą płukać i odkamieniać urządzenie. Ponadto w celu zaoszczędzenia energii, De'Longhi gwarantuje automatyczne wyłączanie, a także program do oszczędzania energii. Niestety, zbiornik na wodę jest nieco mały, a dodatkowo nie znajdziemy tutaj zbiornika na mleko, przez co ograniczono nieco możliwości ekspresu.

De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B - wady i zalety

✅ Zalety
 • Atrakcyjna cena
 • Bardzo trwałe wykonanie
 • Szereg opcji ułatwiających korzystanie z ekspresu
 • Młynek ze sporą regulacją poziomu mielenia
❌ Wady
 • Brak pojemnika na mleko
 • Nieco ograniczona ilość kaw, jakie można przygotowywać

Gdzie kupić ekspress do kawy De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 1159 złPolska
Media Expertod 1299 złPolska
Media Marktod 1349 złPolska

De'Longhi ECAM 350.55.B

Kolejna oferta De’Longhi jest nieco droższa od poprzednika, lecz włoska marka postanowiła wprowadzić bardzo dużą ilość udogodnień oraz unowocześnień. Przekłada się to oczywiście na bardzo dużą funkcjonalność oraz gwarancję, że ten typ ekspresu przyrządzi niemalże każdą kawę, jaką sobie zażyczymy.

De'Longhi ECAM 350.55.B
De'Longhi ECAM 350.55.B

Przede wszystkim należy zauważyć, że autorski system grzewczy Termoblok został tutaj wzmocniony poprzez dodanie drugiego. O ile pierwszy Termoblok odgrywa kluczową rolę w przygotowaniu kawy poprzez utrzymanie odpowiedniej temperatury wody, tak drugi ma za zadanie podgrzać mleko do właściwej temperatury, dzięki czemu automatyczny system spieniania będzie mógł bez najmniejszych problemów przygotować nam Latte, Cappuccino, Flat White, czy jakikolwiek inny rodzaj kawy.

Warto oczywiście pamiętać o tym, że młynek pozwala nam regulować stopień mielenia w aż 13 poziomach, co jest całkiem istotne w przypadku przygotowania kawy o zróżnicowanej intensywności i aromacie.

Urządzenie charakteryzuje się bardzo rozbudowanymi funkcjami, dzięki czemu możemy sobie dostosować preferencje dotyczące wielkości napoju oraz jego mocy. Jest to tak zwana funkcja Moja Kawa, którą nie sposób znaleźć w poprzednio opisywanym produkcie. Co ciekawe, komputer zainstalowany w ekspresie gwarantuje także możliwość sprawdzenia statystyk przyrządzonych kaw oraz to jak często przeprowadzaliśmy odkamienianie i jak wiele filtrów wody zużyliśmy.

Sprawdź również sprzęt do ćwiczeń.

Produkt jest natomiast całkiem drogi, a dodatkowo opcja przygotowania dwóch kaw jednocześnie dotyczy wyłącznie bardzo małych filiżanek i espresso.

De'Longhi ECAM 350.55.B - wady i zalety

✅ Zalety
 • Ogromna funkcjonalność
 • Dodatkowy pojemnik na mleko
 • Możliwość przygotowania do 10 różnych napojów kawowych
 • 2 termobloki poprawiające sprawność urządzenia
❌ Wady
 • Dosyć drogi
 • Opcja do przygotowania dwóch kaw jednocześnie dostępna wyłącznie w przypadku espresso

Gdzie kupić De'Longhi ECAM 350.55.B?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 2299 złPolska
Media Marktod 2299 złPolska

Ciśnieniowy ekspres do kawy SIEMENS EQ.500 INTEGRAL TQ505R09

Kolejnym bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup automatu do kawy przygotowanego przez firmę Siemens. Model EQ.500 charakteryzuje się niezwykle wysoką wydajnością oraz możliwością przygotowania dwóch dużych kaw jednocześnie.

Produkt jest co prawda nieco droższy niż poprzednia zaawansowana maszyna od firmy De’Longhi, jednak jest to niewielka różnica. Należy natomiast zwrócić uwagę na najważniejsze cechy urządzenia, począwszy od samego wyświetlacza. CoffeSelect pozwala nam na skorzystanie z ogromnej ilości funkcji oraz opcji, a także umożliwia przygotowanie ogromnej liczby napojów - zarówno kawowych, jak i mlecznych. Należy przede wszystkim pamiętać o tym, że ten model wyposażony został w inteligentny system sensoFlow. Jest to rozwiązanie, które dostosowuje temperaturę wody podczas przygotowania kawy w przedziale 90 do 95 stopni Celsjusza. Jest to równocześnie jeden z najszybszych systemów, jaki znajdziemy na rynku.

SIEMENS EQ.500 INTEGRAL TQ505R09
SIEMENS EQ.500 INTEGRAL TQ505R09

Z funkcji warto oczywiście wymienić możliwość dostosowania wielkości napoju do własnych potrzeb, a także możliwość przyrządzenia dwóch napojów w tym samym czasie. Jest to kolejny expres ciśnieniowy do kawy, który oferuje nam młynek. Ten natomiast jest ceramiczny, co pozytywnie wpływa na wytrzymałość i nie zmienia aromatu kawy. Oczywiście produkt umożliwia nam dostosowanie intensywności kawy dzięki opcji aromaDouble Shot, a pojemnik z mlekiem oferuje napoje kawowe i mleczne, a także niesamowitą piankę na naszej kawie.

Sprawdź również książki do nauki angielskiego b2.

Pamiętajmy także o udogodnieniach w postaci automatycznego systemu czyszczącego i odkamieniającego w jednym calc'n Clean oraz funkcja zero Energy Auto-off, która automatycznie wyłącza urządzenie po czasie i pozwala nam wybór energooszczędnych opcji. Niestety, w takiej cenie oczekiwać moglibyśmy jeszcze lepszych funkcji do ustawienia preferowanej kawy. Nie możemy także zapisać ulubionej kawy w celu jeszcze szybszego przygotowania napoju.

Automat do kawy SIEMENS EQ.500 INTEGRAL TQ505R09 - wady i zalety

✅ Zalety
 • Niezwykle szybki czas przyrządzania kawy
 • Bardzo dużo opcji dbających o prawidłową temperaturę wody podczas przygotowania kawy
 • Energooszczędny
 • Wiele funkcji usprawniających czyszczenie ekspresu
❌ Wady
 • Brak opcji "ulubiona kawa"
 • Wysoka cena

Gdzie kupić SIEMENS EQ.500 INTEGRAL TQ505R09?

SklepCenaWysyłka z
Media Marktod 2299 złPolska
Ceneood 2399 złPolska

Automatyczny ekspres Saeco Xelsis SM7683/00

Jeśli pragniesz zakupić najlepszy expres do kawy z młynkiem, to musisz przygotować się na bardzo duży wydatek. Saeco to marka, która współpracuje z Philipsem. Model SM7683 gwarantuje nam najlepsza funkcjonalność i najwięcej opcji dostosowujących rodzaj kawy i jej smak spośród wszystkich dostępnych domowych ekspresów do kawy.

Saeco Xelsis wyposażony został w ceramiczny młynek oraz w tak zwany Coffee Equalizer. Jest to najnowocześniejsza i najbardziej zaawansowana opcja do personalizowania napojów. Oprócz tego, produkt gwarantuje nam możliwość przygotowania aż 15 różnych rodzajów napojów, w tym kawy, napoje kawowo-mleczne i napoje mleczne.

Saeco Xelsis SM7683/00
Saeco Xelsis SM7683/00

Z innych funkcji warto wymienić kolorowy, dotykowy ekran z ogromną liczbą opcji i funkcji, a także system automatycznego czyszczenia, dzięki czemu nie musimy martwić się o przedwczesne uszkodzenie urządzenia przez kamień bądź zabrudzenia spowodowane mlekiem.

Sprawdź również najlepszy smartwach.

Bardzo ważnym elementem, który znacząco ogranicza obsługę tego gadżetu, jest autorski filtr do oczyszczania wody zwany AquaClean. Przygotowany przez producenta, filtr ten gwarantuje krystalicznie czystą wodę, dzięki czemu smak kawy jest nieskazitelny i jedyny w swoim rodzaju. Ponadto warto wspomnieć o tym, że usuwa wapń z wody, zanim ta trafi do ekspresu, co przekłada się na dużą żywotność. Jest to niestety horrendalnie droga oferta, która przypadnie do gustu jedynie garstce kawoszy.

Saeco Xelsis SM7683/00 - wady i zalety

✅ Zalety
 • Coffee Equalizer
 • Jeden z najbardziej zaawansowanych ekspresów
 • Bardzo prosty w obsłudze
 • Kolorowy, dotykowy wyświetlacz
 • Autorski, wysoce skuteczny filtr AquaClean
 • System automatycznego czyszczenia parowego
❌ Wady
 • Niezwykle wysoka cena

Gdzie kupić automatyczny ekspres Saeco Xelsis SM7683/00?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 4999 złPolska
Media Expertod 5299 złPolska

Podsumowanie

Wybór właściwego urządzenia do parzenia idealnego napoju kawowego jest niezwykle istotne. Dobry sprzęt zagwarantować może unikalny aromat, a także szereg atrakcyjnych funkcjonalności, które pozwolą dostosować rodzaj kawy do naszych własnych upodobań.

Oprócz kluczowych parametrów jak moc urządzenia czy ciśnienie, ważne jest także sprawdzenie pojemności zbiornika na wodę, czy urządzenie oferuje pojemnik na mleko z odpowiednim systemem spieniającym oraz, czy wprowadzono opcje, które dbają o czystość i użyteczność sprzętu.

🌱 Jakie ciśnieniowe ekspresy do kawy są najlepsze?

Zdecydowanie jednym z najlepszych ekspresów do kawy jest De'Longhi ECAM 350.55.B. Posiada on szereg funkcjonalności, które są istotne w codziennym parzeniu kawy.

🚿 Czym można czyścić expresy do kawy?

Dbać o czystość możemy na wiele sposobów, natomiast najlepiej zaopatrzyć się w gotowy produkt do czyszczenia ekspresu, jest ich wiele na rynku.

Autor: AnnaZdjęcie główne: Unsplashkawkakawaexpresskofeina