Najlepszy antywirusowy program w 2022 roku

Najlepszy antywirusowy program w 2022 roku

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 4.03.2021 | Kategoria Bezpieczeństwo

Najlepsze programy antywirusowe - Wprowadzenie

Znalezienie właściwego zabezpieczenia przed niebezpieczeństwami w Internecie nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Musimy przecież pamiętać o tym, aby oprócz właściwego bezpieczeństwa, wybrany produkt charakteryzował się prostą obsługą oraz zautomatyzowanym działaniem.

Sprawdź również opaska sportowa męska.

Na rynku mamy antywirusy na androida, na iOSa, na komputery z Windowsem bądź MAC OSem. Takie zróżnicowanie gwarantuje właściwą kompatybilność i optymalizację. Należy jednak wciąż mieć na uwadze wiele innych aspektów.

Jaki antywirus na komputer będzie najlepszy? Ranking antywirusów

Aby cieszyć się ze sprawdzonego programu antywirusowego, musimy przede wszystkim upewnić się, że mamy do czynienia z opcją dostępną darmowo. Oprócz tego, warto sprawdzić, co znajduje się w zestawie ochrony. Innym kluczowym elementem to kompatybilność z systemem oraz szybkość działania.

Dobre antywirusy to darmowe programy antywirusowe

Wielu producentów decyduje się na zaprezentowanie swojego produktu w wersji darmowej. Jest ona co prawda okrojona, lecz gwarantuje wgląd w działanie. Oprócz tego, antywirusy za darmo są zazwyczaj bardzo proste do pobrania i zainstalowania, dzięki czemu nie musimy martwić się o złożoność operacji.

Ochrona podczas przeglądania oraz prywatność

Pewność, że podczas przeglądania stron internetowych żadna aplikacja nie śledzi naszych poczynań czy, co gorsza, nie rejestruje wpisywanych danych, to podstawa każdego antywirusa. Warto zatem upewnić się, że oprogramowanie zabezpieczające zawiera pakiet ochrony antywirusowej.

Programy antywirusowe i kompatybilność

Gwarancja, że zainstalowany program antywirusowy będzie kompatybilny z komputerem i nie spowoduje znaczącego spadku w wydajności. O tym elemencie zdajemy się jednak zapominać, przez co bardzo często spowalniamy sprzęt i bardziej go zanieczyszczamy. Co zatem należy wybrać?

Który zatem program antywirusowy na komputer okaże się najlepszy? Oto ranking!

Najlepszy program antywirusowy na Windowsa jest avg antywirus, a mianowicie AVG Ultimate Multidevice

Możliwość instalacji jednego oprogramowania na aż 10 różnych urządzeniach - w tym smartfony, laptopy, tablety i komputery PC to jedna z najważniejszych zalet tego rozwiązania.

AVG Ultimate Multidevice
AVG Ultimate Multidevice

Co ciekawe, decydując się na Multidevice, mamy tak naprawdę dostęp do ogromnej liczby narzędzi, które mają za zadanie nie tylko chronić, ale też przyspieszyć sprzęt poprzez wydajne jego skaner antywirusowy i czyszczenie.

Sprawdź również dobry nawilżacz powietrza.

Sieć Wi-Fi możemy także dodatkowo zabezpieczyć korzystając z AVG VPN. Jest to jednak bardzo droga opcja, o czym musimy pamiętać. Warto jednak wypróbować darmową wersję oprogramowania.

✅ Zalety

 • Możliwość korzystania z aplikacji na 10 różnych urządzeniach w tym samym czasie
 • Wiele narzędzi w zestawie
 • AVG VPN
 • Darmowa wersja
 • Dobry program antywirusowy

Gdzie kupić popularny antywirus AVG Ultimate Multidevice?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 139 złPolska

Na kolejnym miejscu znalazł się program antywirusowy na komputer Bitdefender Internet Security

Opcja ta, podobnie jak i poprzednik, oferuje nam zabezpieczenie sieci poprzez skorzystanie z VPN. Gwarantuje ona pełną prywatność podczas przeglądania stron, a limit dzienny na jedno urządzenie to 200 mb.

Bitdefender Internet Security
Bitdefender Internet Security

Oprócz tego Bitdefender oferuje w swojej funkcjonalności ochronę wideo i audio, czyli w skrócie zapobieganie podsłuchowi. Co więcej, pełna ochrona prywatności w czasie teraźniejszym oraz bezkonkurencyjne wykrywanie wszystkich zagrożeń - to wszystko przygotowane wraz ze stosunkowo niską ceną!

Sprawdź również kamera online.

Niestety, istotne jest to, że darmowa wersja produktu jest bardzo przeciętna. Prócz tego, nie znajdziemy tutaj żadnych dodatkowych narzędzi w zestawie.

✅ Zalety

 • Niska cena
 • Sieć VPN
 • Ochrona audio i wideo
 • Wysoka skuteczność wykrywania zagrożeń

❌ Wady

 • Bardzo słaba wersja darmowa oprogramowania
 • Brak dodatkowych narzędzi

Gdzie kupić Bitdefender Internet Security?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 152 złPolska

G DATA Total Security, także przypadnie nam do gustu

Antywirus g data gwarantuje nam najwyższy poziom szyfrowania, co w połączeniu z wielofunkcyjnością przekłada się na wysokie bezpieczeństwo. Zastosowano tutaj specjalną opcję, tak zwany anti-ransomware. Jest to funkcja, która pozwala na wyeliminowanie potencjalnych zagrożeń ze strony trojanów.

G DATA Total Security
G DATA Total Security

Dodatkowo mamy tutaj dostęp do możliwości zrobienia kopii zapasowej czy zapisania wszystkich haseł i danych kontaktowych w bardzo bezpiecznym miejscu dzięki Password managerowi.

Sprawdź również jakie słuchawki bezprzewodowe douszne.

Ciekawymi akcesoriami są natomiast Browser Cleaner do poprawy wydajności przeglądania sieci, a także tuner wydajnościowy, który pozbywa się zbędnych wpisów w pamięci podręcznej. Jest to jednak bardzo drogie rozwiązanie. Inną wadą tej opcji jest ograniczona ilość stanowisk, które mogą korzystać ze sprzętu.

✅ Zalety

 • Niezwykle duża funkcjonalność
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa
 • Innowacyjne opcje zabezpieczające
 • Kompatybilność z systemami Windows, Mac oraz ze smartfonami
 • Najlepsze oprogramowanie antywirusowe

❌ Wady

 • Ograniczona ilość stanowisk, które mogą wykorzystać antywirusa

Gdzie kupić G DATA Total Security?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 114 złPolska

Dla marki Apple, sprawdzi się również oprogramowanie antywirusowe AVG Ultimate Multidevice

AVG Ultimate Multidevice w formie na komputery MAC to funkcjonalność, ochrona oraz możliwość przyspieszenia wszystkich dziesięciu urządzeń, na jakie otrzymujemy tutaj licencję. Jest to jeden z najlepszych antywirusów na świecie z uwagi na swoją kompatybilność oraz możliwość blokowania nie tylko standardowych wirusów, ale także programów szpiegujących oraz innych złośliwych plików.

AVG Ultimate Multidevice
AVG Ultimate Multidevice

Nie można też zapomnieć o tym, że decydując się na wersję AVG, otrzymujemy ochronę linków, które to pojawiają się zazwyczaj na portalach społecznościowych, a także tarczę ochronną gwarantującą bezpieczeństwo przed złośliwym oprogramowaniem.

Sprawdź również soniczne szczoteczki.

Zapora powstrzymująca hackerów od dostępu do komputera to kolejna zaleta tego rozwiązania. Pamiętajmy także o tym, że wraz z najnowszą wersją AVG otrzymujemy trzy nowości, a mianowicie ochronę kamery internetowej, ochronę VPN, a także ochronę przed ransomware.

Jest to jednak nieco kosztowne rozwiązanie, lecz w porównaniu z konkurencją, to plasuje się na środku stawki z uwagi na ogromną funkcjonalność.

✅ Zalety

 • Bardzo wiele funkcji zabezpieczających
 • Licencja do aż 10 stanowisk jednocześnie
 • Najnowocześniejsza ochrona pod każdym względem
 • Bardzo dobra kompatybilność
 • Świetny stosunek jakości do ceny

Gdzie kupić AVG Ultimate Multidevice?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 139 złPolska

Inną alternatywą programów antywirusowych dla Maca będzie G DATA Antivirus Mac

Podobnie jak i wersja dla Windows, przygotowany przez niemieckiego producenta antywirus G Data oferuje nam niezwykle rozwiniętą ochronę, która nie tylko zabezpieczy nasz komputer, ale także zapewni ochronę na przyszłość podczas przeglądania stron internetowych.

G DATA Antivirus Mac
G DATA Antivirus Mac

Produkt, podobnie jak i poprzednik, ma na wyposażeniu ochronę przed niebezpiecznymi linkami, a także wiele opcji wspierających bezpieczeństwo jak na przykład ochronę przed phishingiem, ochronę przed szkodnikami Mac i Windows, a także możliwość ochrony na żądane.

Sprawdź również ksiazka do angielskiego.

Wymagania sprzętowe także są bardzo niskie, co ma istotne znaczenie dla starszych i mniej wydajnych komputerów. Jest to jednak bardzo droga oferta, która dodatkowo ma ograniczoną liczbę stanowisk, jakie może obsłużyć.

✅ Zalety

 • Bardzo wysoka skuteczność ochrony
 • Wiele funkcjonalności
 • Możliwość zakupienia aż trzyletniej ochrony
 • Niskie wymagania sprzętowe

❌ Wady

 • Za dodatkowe stanowiska przyjdzie nam zapłacić

Gdzie kupić G DATA Antivirus Mac?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 82 złPolska

Czy każdy antywirus jest skuteczny?

Jeśli nie wiesz, jakie są polecane antywirusy, ranking na naszej stronie to coś dla Ciebie. Znajdują się w nim polecenia docenianych przez użytkowników programów. Dowiesz się z niego, czym charakteryzują się poszczególne programy antywirusowe. Ranking bez wątpienia jest pomocny, ale czytelnicy szukają nie tylko poleceń produktów. Chcą też poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Jedno z nich dotyczy skuteczności programów. Czy każdy antywirus dobrze zabezpiecza komputer? Od czego zależy jego skuteczność?

Oczywiste jest, że nie wszystkie dostępne na rynku programy do ochrony komputera to najlepsze antywirusy. Bywają lepsze i gorsze produkty. Aby znaleźć niezawodny program, należy przede wszystkim przyjrzeć się różnym dostępnym opcjom, a także sprawdzić opinie innych użytkowników, którzy zdecydowali się na dany antywirus. Ranking i poleganie na znajdujących się w nim rekomendacjach to dobry wybór.

Skuteczność programu antywirusowego zależy m.in. od tego, jak często jest aktualizowany. Hakerzy bez przerwy wynajdują nowe sposoby na to, aby włamywać się do komputerów i kraść z nich dane. Wobec tego dobry antywirus musi być stale udoskonalany, bo w innym wypadku nie zapewni odpowiednio wysokiej ochrony. Zastanawiając się, jaki najlepszy antywirus wybrać, postaw na program, w którym na bieżąco aktualizowana jest baza wirusów, a także niebezpiecznych aplikacji.

Czym jeszcze wyróżnia się skuteczny antywirus? Taki program stale analizuje podejmowane na komputerze działania, sprawdza pobierane pliki, odwiedzane strony oraz uruchamiane aplikacje. W razie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia natychmiast je blokuje. Skutecznie działający antywirus ma dobrze skonstruowaną zaporę ogniową (firewall). W efekcie odpowiednio filtruje ruch sieciowy i w razie potrzeby neutralizuje zagrożenia.

Sprawdź przygotowany przez nas ranking programów antywirusowych i zobacz, jaki warto zainstalować na swoim komputerze. Należy pamiętać, że nawet najbardziej skuteczny antywirus nie chroni w 100%. Poza doborem odpowiedniego oprogramowania ważne jest także rozsądne korzystanie z komputera. Dotyczy ono przede wszystkim pobierania plików. Muszą one pochodzić ze sprawdzonego, legalnego źródła.

Podsumowanie

Znalezienie tego idealnego gadżetu mającego chronić nasz komputer to dosyć zamotana i skomplikowana sprawa. Korzystanie z darmowych bądź próbnych wersji nie jest polecane z uwagi na ich ograniczone możliwości, a także krótki czas pracy. Dlatego należy pomyśleć o jednym z wydajniejszych sposobów na ochronę.

Sprawdź również ciekawe gry planszowe.

Powyższy ranking programów antywirusowych to jedynie ciekawe przykłady. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki jest najlepszy antywirus na świecie, to przede wszystkim musisz określić swoje wymagania i oczekiwania, bo wtedy będzie możliwy odpowiedni wybór.

🖥 Czy najlepsze antywirusy ochronią mój komputer?

W zależności jaki program antywirusowy wybierzesz, Twoja ochrona może być większa lub mniejsza. Antywirusy ochronią Twoje urządzenie w większości przypadków, jednak trzeba pamiętać, że zawsze istnieje ryzyko złapania wirusa mimo posiadania ochrony.

Autor: Annazabezpiecznie komputeraav