Najlepsza kamera do samochodu - jaki wideorejestrator wybrać?

Najlepsza kamera do samochodu - jaki wideorejestrator wybrać?

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 8.07.2021 | Kategoria Bezpieczeństwo
✕ UKRYJ
Mio Mivue C320 - Nasz wybór
Nasz wybórMio Mivue C320
Sprawdź cenę

Kamera do samochodu jaka najlepsza? Wprowadzenie

Kamery do samochodów są coraz popularniejsze, a z roku na ich wybór jest coraz większy. Wideorejestrator jest dobrym rozwiązaniem nie tylko dla zawodowych kierowców, ale też dla osób jeżdżących okazyjnie. Jeśli szukasz takiego sprzętu dla siebie, sprawdź, co jest ważne podczas zakupu.

Czym jest kamera do samochodu?

W ostatnich latach można zauważyć wzrost popularności wideorejestratorów montowanych w samochodach. Kamery do auta to pewnego rodzaju zabezpieczenie dla kierującego samochodem. Dlaczego? Wiele zdarzeń drogowych pozostaje niejasnych i nawet wezwana na miejsce policja nie jest w stanie jednoznacznie rozstrzygnąć kwestii winy. W takiej sytuacji przydaje się właśnie kamera samochodowa. Policja może bez przeszkód zweryfikować całe zdarzenie, oglądając nagranie i tym samym jasno stwierdzić, jak naprawdę wyglądała cała sytuacja.

Sprawdź również smartwatch dziecięcy.

Kamerka samochodowa - Zalety

Kamery do samochodu okazują się niezbędne w wielu sytuacjach i to nie tylko w przypadku zderzeń. Nagrywają one wszystko, co dzieje się przed pojazdem, dlatego okazują się bardzo przydatne przy domniemaniu winy lub właśnie jej obaleniu.

Oprócz jasnego rozeznania w zdarzeniu drogowym kamera daje też podgląd na inne zachowania na drodze. Oznacza to, że jeśli inny uczestnik ruchu złamie przepisy, a mandat trafi do Ciebie, możesz łatwo udowodnić, jak dana sytuacja wyglądała naprawdę. Dotyczy to na przykład mandatów z fotoradarów czy za przejazd na czerwonym świetle.

Sprawdź również zmywarki ranking.

Nagrania z kamer samochodowych często okazują się też dowodem przeciwko osobie notorycznie łamiącej prawo. Czasem takie nagranie może pomóc w odnalezieniu sprawcy wypadku, który uciekł z miejsca zdarzenia.

Wideorejestrator służy przede wszystkim użytkownikowi sprzętu. Właściciel pojazdu z kamerą może na przykład odwoływać się od niesłusznie wystawionego mandatu, za dowód przedstawiając właśnie nagranie.

Sprawdź również słuchawki bezprzewodowe douszne ranking.

Kamera do samochodu jaką wybrać? Kamerki samochodowe ranking

Pierwsze pytanie, które pojawia się, podczas wyboru takiego sprzętu brzmi: Jaką kamerę do samochodu kupić? Jakie powinna mieć cechy, na co zwrócić uwagę i co jest istotne w tego typu rejestratorze? W ofercie producentów są różne urządzenia, a poniżej znajdziesz listę ważnych kwestii, które warto przemyśleć przed zakupem sprzętu.

Sprawdź również buty do biegania w terenie.

Mio Mivue C320
Mio Mivue C320, Źródło: Ceneo

Jakość nagrywania

Rozdzielczość obrazu jest najważniejsza. Dobre kamery do samochodu nie tylko nagrywają, ale też robią to w taki sposób, żeby dało się na przykład rozpoznać daną osobę czy odczytać numer tablicy rejestracyjnej. Aby było to możliwe, wideorejestrator musi mieć dobrą rozdzielczość obrazu. Jakość nagrywania może być różna, ale warto zdecydować się na najwyższą dostępną - HD, czyli 1080 p (lub przynajmniej 720 p). Taką rozdzielczość ma np. model Mio MiVue 733 Wi-Fi.

Sprawdź również tani robot planetarny.

Oprócz jakości nagrywania istotna jest także płynność. Określa się ją w klatkach na sekundę. Im wyższa, tym lepsza, a dobra kamerka nie powinna mieć tego parametru niższego niż 30 kl./s. Dlaczego? Wysoka płynność umożliwia odtworzenie obrazu w zwolnionym tempie z zachowaniem dobrej jakości każdej klatki.

Zapisywanie nagrań

Jaka jest najlepsza kamerka do samochodu? Taka, która pozwala szybko i łatwo odtworzyć potrzebne nagranie. Będzie to możliwe tylko, jeśli film zostanie faktycznie zapisany. Czasem może się zdarzyć, że pamięć sprzętu będzie zapełniona, i dane zdarzenie się nie nagra. Dlatego warto wybierać kamerę, która obsługuje karty pamięci SD. Niektóre rejestratory jazdy nadpisują stare nagrania nowymi. Oznacza to, że użytkownik nie musi martwić się, czy coś zostało nagrane. Jednak, jeśli trzeba będzie wrócić do zdarzenia sprzed kilku tygodni, może go już nie być w pamięci kamery. Dlatego warto szukać modeli z kartą SD lub co jakiś czas przenosić pliki na dysk zewnętrzny.

Sprawdź również książki do nauki angielskiego b2.

Ładowanie

Kamery do samochodu mogą być ładowane przez zapalniczkę samochodową lub mieć wbudowany akumulator. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Podłączenie do sieci gwarantuje, że kamera się nie rozładuje, ale ogranicza jej umiejscowienie. Dlatego dobieraj rodzaj zasilania sprzętu do swoich potrzeb i miejsca, w którym będzie się on znajdował.

Sprawdź również depilator do nóg.

Dodatkowe funkcje

Wiadomo już, że dobrym rozwiązaniem jest efektywnie działająca kamera do samochodu. Jaką wybrać, żeby jak najlepiej spełniała swoje zadanie? Najlepiej taką z dodatkowymi funkcjami. Wśród nich można wyróżnić: nagrywanie nocne (z odpowiednią diodą podczerwieni, dzięki czemu dobra jakość obrazu jest zachowana nawet po zmroku), tryb parkingowy czy możliwość robienia zdjęć. Ciekawa jest też kamera do samochodu posiadająca moduł gps. Przykładem takiego sprzętu jest model Viofo A119 V3 GPS. Inne wideorejestratory z GPS nagrywają trasę, wykrywają prędkość, a w niektórych przypadkach zastępują nawigację. Takie sprzęty to idealne rozwiązanie dla osób lubiących podróżować samochodem.

Sprawdź również głośniki creative.

Polecane kamery samochodowe ranking

CenaModelSklepWysyłka z
Sprawdź cenęMio Mivue C320CeneoPolska
Sprawdź cenęMIO MiVue C330CeneoPolska
Sprawdź cenę70mai Smart Dash Cam ProCeneoPolska
Sprawdź cenęMIO MiVue 846CeneoPolska
Sprawdź cenęPrido i7 PROCeneoPolska
Sprawdź cenęViofo A119 V3 GPSCeneoPolska
Sprawdź cenęMio MiVue 733 Wi-FiCeneoPolska

Wideorejestratory samochodowe - Podsumowanie

Sprawdź również antywirus.

Kamera do samochodu to sprzęt, który warto mieć w swoim aucie. Dzięki niej masz pewność, że podczas każdego zdarzenia drogowego policja potraktuje Cię sprawiedliwe, daje to również duże poczucie bezpieczeństwa. Jasne, niepozostawiające wątpliwości nagrania są nieocenione podczas nierozstrzygniętych sytuacji, czy sporów. Dobra kamera jakości full hd do samochodu zwiększy Twój komfort i bezpieczeństwo podróżowania.

🚔 Czy nagranie z kamerki stanowi dowód?

Tak, kamera samochodowa może ocalić Cię przed wszelkimi konsekwencjami wymuszeń i spowodowanych kolizji z winy innego kierowcy.

🎥 Czy warto dopłacić do lepszej klasy kamerki 4K?

Zdecydowanie tak! Lepsza jakość, to więcej szczegółów - które są często bardzo ważne. W ciągu dnia różnica w porównaniu z kamerą 1080p może nie być znacząca, jednak po zmroku obraz jest zdecydowanie lepszy.

Autor: AnnaZdjęcie główne: Freepik; Toptp26wideorejestrator do samochodukamerka do samochodukamera do samochodubezpieczeństworejestrator do autakamerka do autakamery samochodowekamerki samochodowekamera samochodowa rankingrejestratory samochodowerejestrator jazdykamera cofaniakamerą samochodowąjakości full hdpoczucie bezpieczeństwakamery do auta ranking