Jak ochronić rower przed złodziejem? Oto propozycje zabezpieczeń

Jak ochronić rower przed złodziejem? Oto propozycje zabezpieczeń

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 29.11.2021 | Kategoria Bezpieczeństwo
✕ UKRYJ
U-Lock New York Fahgettaboudit - Nasz wybór
Nasz wybórU-Lock New York Fahgettaboudit
Sprawdź cenę

Wprowadzenie

Jednoślady pozwalające na szybkie dostanie się z punktu A do punktu B, co ma szczególne znaczenie w przypadku bardzo zaludnionych miast, to świetny sposób, aby bez korków i, co ważniejsze, w zdrowy sposób podróżować do szkoły, na uczelnię, do pracy czy po prostu na zakupy lub wycieczkę. Oczywiście jeśli pragniemy kupić rower o wysokim komforcie i świetnym wykonaniu, to niekiedy wydać musimy więcej niż za niejeden samochód używany. Z uwagi jednak na to, że bardzo łatwo jest taki sprzęt ukraść, równie istotnym elementem jest zabezpieczenie roweru.

Kwestia ta jest stosunkowo problematyczna, bo istnieje wiele różnych sposobów. Zabezpieczenia rowerowe różnią się ze względu na sposób zapięcia, jakość wykonania i ich trwałość, a także szereg innych znaczących parametrów, w tym oczywiście rodzaj zabezpieczenia i kształt, sposób otwierania zabezpieczenia do roweru czy też poziom bezpieczeństwa. A to wszystko sprawdzimy i zweryfikujemy przyglądając się poniższej liście rekomendowanych opcji.

Który zatem produkt okaże się najlepszy? Oto ranking zabezpieczeń do roweru!

Rozpoczynamy ranking zabezpieczeń od firmy ABUS Lite Mini

Pierwsza propozycja zapięcia do rowerów pochodzi z Niemiec. ABUS oferuje nam bardzo lekką propozycję, której stopień bezpieczeństwa w popularnej i często wykorzystywanych skali wynosi 6 z 15. Jest to więc standardowa propozycja dla osób szukających zabezpieczenia w średnio bezpiecznych miejscach lub w przypadku rowerów o średniej wartości.

ABUS Lite Mini
ABUS Lite Mini

Model ten wykonano ze skali sprężynowej, a jej segmenty zostały złączone za pomocą dosyć wytrzymałych nit. Oprócz tego, w celu poprawy wyglądu i zabezpieczenia lakieru na naszym jednośladzie, producent pokrył model Lite Mini tworzywem sztucznym, dzięki czemu powłoka poprawia wygląd sprzętu. Co ciekawe, propozycja jest składana i bez najmniejszych problemów zmieści się w kieszeni.

✅ Zalety

 • Bardzo niska waga
 • Dosyć dobry poziom bezpieczeństwa
 • Klasyczny, minimalistyczny design
 • Powłoka z tworzywa bezpieczna dla lakieru jednośladu

Gdzie kupić zabezpieczenie do roweru firmy ABUS Lite Mini?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 182 złPolska

Kolejne zabezpieczenie ulock roweru to także oferta ABUS, lecz tym razem jest to model Ultimate 420

Kolejna propozycja jest zdecydowanie mocniejsza i gwarantuje nam o wiele większe bezpieczeństwo, na co wpływ ma przede wszystkim jakość materiału użytego do produkcji zabezpieczenie roweru przed kradzieżą, jak i sama technologia użyta do zaprojektowania zarówno samego u-locka, jak i zamka.

ABUS Ultimate 420
ABUS Ultimate 420

Propozycja oferuje nam poziom bezpieczeństwa 12 z 15, co jest już znaczącą poprawą w stosunku do poprzedniej opcji. To oczywiście przekłada się na większą wagę z uwagi na wykorzystanie hartowanej stali o grubości wynoszącej aż 13 mm. Ponadto, wkładka zaprojektowana została przy użyciu systemu bębenkowego, co przekłada się na poprawione bezpieczeństwo w przypadku próby kradzieży przy użyciu wytrycha. 

✅ Zalety

 • Bardzo gruba stal hartowana użyta do produkcji
 • Bębenkowa wkładka poprawiająca bezpieczeństwo przed kradzieżą z wytrychem
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa

Gdzie kupić zabezpieczenie Ultimate 420?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 199 złPolska

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą w najlepszy możliwy sposób? Wypróbuj Abus U-Lock Granit X-Plus

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się jakie zapięcie do roweru będzie najlepsze lub jedno z najlepszych, to model Granit X-Plus powinien znaleźć się wysoko w czołówce. Produkt ten również wykonany został z grubej na 13 mm stali hartowanej, lecz oferuje nam on inny, bezpieczniejszy typ mocowania i większą wagę, co jest spowodowane najnowocześniejszą technologią wykorzystaną do produkcji tego typu sprzętu.

Abus U-Lock Granit X-Plus
Abus U-Lock Granit X-Plus

Produkt wykorzystuje kwadratowy przekrój, co w połączeniu ze specjalnym jarzmem przekłada się na niezwykle wysoką odporność na przecięcie. Oprócz tego, stosuje się tu dwustronny system ryglowania rolkowego, a także automatyczną zaślepkę, co chroni zamek przed kurzem lub wilgocią. Wszystko to przekłada się na najwyższy w skali poziom bezpieczeństwa - 15/15.

✅ Zalety

 • Najwyższy poziom bezpieczeństwa
 • Niezwykle trwała i odporna na przecięcia konstrukcja
 • Kwadratowy przekrój, automatyczna zaślepka i szereg innych systemów gwarantujących topowe bezpieczeństwo

Gdzie kupić Abus U-Lock Granit X-Plus?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 365 złPolska

Zabezpieczenie na rower od innego producenta? Sprawdź U-Lock rodzaj Kryptonite Evolution Lite!

Kryptonite to marka, która podobnie jak i ABUS znana jest z produkcji trwałych i odpornych zabezpieczeń rowerowych. Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli, tak i ten ma typ zamka na klucz. Tutaj mamy co prawda nieco mniejszą grubość łańcucha, lecz produkt oferuje nam szereg innych ciekawych rozwiązań.

U-Lock Kryptonite Evolution Lite
U-Lock Kryptonite Evolution Lite

Przede wszystkim musimy pamiętać, że oferta objęta jest specjalnym programem ATPO, a mianowicie Anti-Theft Protection Offer. Produkt wykonany został z trwałych materiałów. Sam pałąk z pręta o średnicy 11 mm. Wyposażono go dodatkowo w końcówkę Bent Foot. Produkt oferuje też specjalne rygle zabezpieczające sprzęt przed rozwierceniem lub podważeniem. Ciekawą funkcjonalnością jest wyposażenie klucza w diodę LED, co poprawia widoczność podczas otwierania zamka nocą.

✅ Zalety

 • Objęty programami Key Safe i ATPO
 • Klucz wyposażony w diodę LED
 • Stosunkowo trwałe zabezpieczenie przy niskiej wadze

Gdzie kupić U-Lock Kryptonite Evolution Lite?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 193 złPolska

Jeśli zależy nam na topowej propozycji, to tylko i wyłącznie Kryptonite New York

Model New York Lock oferuje nam pałąk o wiele większej średnicy, który korzysta z wielu sprawdzonych rozwiązań poprzednio opisanego modelu. Tutaj jednak poziom bezpieczeństwa jest na o wiele wyższym poziomie, co wskazuje nam oczywiście na trwałość sprzętu, na jego bezawaryjność, a także na idealne wykonanie i świetną użytkowość.

Kryptonite New York
Kryptonite New York

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że opcja ta wykonana została ze stali utwardzonej. Co więcej, średnica pałąka wynosi tutaj aż 16 mm, a więc jest to jeden z najgrubszych zamków stworzonych w celu ochrony naszego jednośladu. Jeśli chodzi o pozostałą specyfikację, to mamy tutaj do dyspozycji zamek krążkowy z 2 ryglami, a także konstrukcję, która ma za zadanie uchronić nas przed próbą podważenia i wyłamania.

✅ Zalety

 • Bardzo duża średnica pałąka
 • Szereg dodatkowych zabezpieczeń poprawiających ogólny poziom zabezpieczeń
 • Dodatkowy klucz ze światłem LED

Gdzie kupić zabezpieczenie do roweru Kryptonite New York?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 413 złPolska

U-Lock New York Fahgettaboudit to natomiast wariacja wyżej opisanego rozwiązania

Grubość na poziomie 18 mm, 3 klucze ze stali nierdzewnej, z czego jeden z diodą LED, a także najwyższy poziom bezpieczeństwa potwierdzony przez wewnętrzne testy i szereg innych certyfikatów. To oferuje nam właśnie wariacja modelu New York, a mianowicie New york Fahbettaboudit.

U-Lock New York Fahgettaboudit
U-Lock New York Fahgettaboudit

Propozycja ta, podobnie jak topowy model marki ABUS, charakteryzuje się najwyższym poziomem bezpieczeństwa - w tej skali jest to 10/10. Ponadto, propozycja powstała z bardzo wytrzymałej, bo dodatkowo utwardzanej stali. Pałąk ma tutaj średnicę aż 18 mm, a więc jest on zdecydowanie największy na rynku. Ponadto, poprzeczka zamka wyposażona jest w dodatkowy płaszcz, a sam zamek krążkowy ma dwa rygle. 

✅ Zalety

 • Największy pałąk w zestawieniu
 • Bardzo dużo najróżniejszych gadżetów usprawniających bezpieczeństwo
 • Klasyfikacja poziomu bezpieczeństwa 10/10

Gdzie kupić U-Lock New York Fahgettaboudit?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 389 złPolska

Podsumowanie - teraz wiesz jak zabezpieczyć swój rower!

Jak widzimy, istnieje wiele różnych parametrów, które to mają znaczący wpływ na ostateczną jakość wykonania. Grubość samego zabezpieczenia, jego kształt i rodzaj, sposób zabezpieczenia i też poziomy bezpieczeństwa. To wszystko ma ostateczny wpływ na to czy wybrany przez nas produkt jest bardzo dobrej jakości.

Autor: AnnaZdjęcie główne: Unsplash; Lexi Andersonzabezpieczenie dla rowerujazda roweremzabezpieczenie roweru