Kamerka internetowa - najlepsze propozycje w 2022

Kamerka internetowa - najlepsze propozycje w 2022

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 17.03.2021 | Kategoria Komputery

Wprowadzenie

Możliwość rozmowy wideo przez komputer to zdecydowanie jedna z najciekawszych opcji dla każdego. Pozwala to w darmowy sposób zobaczyć się ze swoją rodziną, bądź z bliskimi. Oczywiście w dzisiejszych czasach kamerki internetowe to nieodzowna część dla wielu osób, które pracując w biurze czy zdalnie wciąż muszą wypełniać swoje obowiązki zawodowe.

Sprawdź również żarnowy młynek do kawy.

To właśnie dlatego stworzyliśmy ranking, który powie wam jaka kamera internetowa okaże się najlepsza i czym należy kierować się podczas wyboru idealnego przedmiotu. Zanim jednak zapoznacie się z kamerkami do komputera przedstawionymi poniżej, sprawdźcie kluczowe parametry, na które warto zwrócić uwagę!

Jaka kamera do komputera będzie najlepsza? Wskazówki zakupowe

Pamiętaj o jakości obrazu

Kamerka do komputera powinna przede wszystkim oferować stabilny obraz w bardzo wysokiej jakości. To natomiast można uzyskać dzięki kamerce wyposażonej w automatyczną regulację ostrości Autofocus. Dodatkowo produkt, który pragniemy kupić, powinien mieć podaną rozdzielczość nagrywania (wynoszącą 1920x1080) oraz podaną ilość klatek na sekundę (najlepiej 60 kl/s przy wspomnianej rozdzielczości).

Funkcjonalność także kluczowa

Możliwość podłączenia kamerki za pomocą złącza USB typu C, czyli najpopularniejszego obecnie złącza, pozwala na skorzystanie z kamerki nie tylko w przypadku komputerów z systemami Mac i Windows, ale także możliwość wykorzystania smartfona lub innego przenośnego urządzenia do streamowania oraz łączenia się z innymi. Oczywiście dla wielu z nas kamera internetowa z mikrofonem to podstawa, więc warto szukać informacji o tej opcji.

Gadżety i dodatki

Montaż wybranej kamery internetowej to kolejny kluczowy aspekt. Czasami producenci dołączają specjalne statywy bądź inne ułatwienia do mocowania. Warto więc sprawdzić co dokładnie pojawia się w danej ofercie.

Który zatem produkt okaże się najlepszy? Oto ranking!

Jedna z najczęściej polecanych to kamera internetowa Logitech StreamCam

Produkt ten charakteryzuje się rozdzielczością obrazu na poziomie 1920x1080, a więc jest to standardowa rozdzielczość dostępna w wielu kamerkach w średnio-wysokim zakresie cenowym. Urządzenie nie jest co prawda, tanie, ale gwarantuje nam wszystko, czego tak naprawdę potrzebujemy.

Logitech StreamCam
Logitech StreamCam

Przede wszystkim należy pamiętać, że w funkcjach dbających o jakość obrazu znajdziemy szereg zautomatyzowanych opcji jak na przykład ekspozycja, kadrowanie, stabilizacja. Urządzenie wyposażono w specjalną technologię pozwalającą na utrzymaniu ostrości cały czas podczas nagrywania i streamowania, a śledzenie twarzy z wykorzystaniem SI zapewnia precyzję cały czas.

Sprawdź również jaki najlepszy antywirus.

W produkcie nie znajdziemy jednak dodatkowego statywu ani innych gadżetów ułatwiających montaż.

✅ Zalety

 • Wysoka rozdzielczość ekranu
 • Płynne nagrywanie w Full HD
 • Nowoczesne złącze USB-C
 • Zautomatyzowane funkcje dbające o jakość

❌ Wady

 • Brak statywu ani innych gadżetów do montażu

Gdzie kupić Logitech StreamCam?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 577 złPolska

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem będzie Razer Kiyo

Urządzenie dostępne jest w nieco niższej cenie niż poprzednik. Ma to jednak wpływ na sam produkt. O ile rozdzielczość nagrywania pozostała niezmienna i wynosi ona 1920x1080, tak nagrywany obraz dostępny jest w 30 klatkach na sekundę. 60 FPSów dostępnych jest przy jakości 720p.

Razer Kiyo
Razer Kiyo

Pamiętajmy natomiast o tym, że obiektyw otoczono diodami LED, co ma pozytywny wpływ na ekspozycję, a także świetnie doświetla kadr. Jeśli chodzi o same diody, to są one niezwykle silne. Można natomiast regulować natężenie światła, dzięki czemu dostosujemy te ustawienia do naszych preferencji.

Sprawdź również fajne miejsce na wakacje.

Jest to świetna kamera do nagrywania na youtube oraz do streamowania z uwagi na powyższe zalety. Dodatkowo jest ona nieco tańsza od konkurencji, a więc stosunek jakości do ceny jest jak najbardziej zachowany.

✅ Zalety

 • Obiektyw otoczony diodami LED
 • Wysoka jakość nagrywania oraz streamowania
 • Świetna jakość wykonania
 • Tania kamerka internetowa
 • Kamera internetowa 1080p

Gdzie kupić zewnętrzną kamerkę Razer Kiyo?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 479 złPolska

Kolejna propozycja do streamowania o świetnych parametrach to kamera online Logitech C922 Pro

Model ten oferowany jest w cenie porównywalnej do poprzednika. Oznacza to, że możemy spodziewać się podobnej jakości oraz podobnych parametrów i funkcjonalności. To, co jednak wyróżnia ten model Logitecha, to kompresja H.264, która to zachowuje wysoką jakość obrazu, ale zmniejsza jego rozmiar w celu szybszego przesyłu na inne nośniki.

Logitech C922 Pro
Logitech C922 Pro

Jeśli chodzi o podstawowe parametry, to po raz kolejny mamy do czynienia z kamerką, która pozwala rejestrować oraz przesyłać strumieniowo obraz w jakości Full HD 1080p. Musimy jednak pamiętać, że takie parametry są dostępne wyłącznie w przypadku utrzymywania 30 klatek na sekundę. W przypadku 60 kl/s, mamy do czynienia z nieco gorszą jakością, mianowicie 720p.

Sprawdź również dobre słuchawki douszne.

Ta kamerka do komputera stacjonarnego Logitech oferuje pewną zautomatyzowaną funkcjonalność. Przede wszystkim mamy tutaj do czynienia z korekcją niskiego natężenia światła, dzięki czemu nawet w przypadku nieco gorszego oświetlenia obraz pozostanie ostry. W zestawie możemy liczyć także na statyw poprawiający stabilność i oferujący dodatkową możliwość montażu.

✅ Zalety

 • Zautomatyzowane funkcje dbające o jakość obrazu
 • Kompresja H.264 ograniczająca rozmiar plików do przesyłu
 • Bardzo wysoka jakość nagrywanego oraz streamowanego obrazu
 • Kamerka internetowa z mikrofonem
 • Świetna jakość audio

❌ Wady

 • 720p w przypadku nagrywania w 60 kl/s

Gdzie kupić kamerę internetową Logitech C922 Pro?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 459 złPolska

Inną kamerką internetową hd będzie Logitech C920 Pro

Urządzenie to jest nieco droższe od poprzednika, lecz to po prostu nieco unowocześniona i usprawniona wersja. Po raz kolejny znajdziemy tutaj kompresję AVC H.265 gwarantującą wysoką jakość obrazu przy mniejszym rozmiarze.

Logitech C920 Pro
Logitech C920 Pro

Produkt gwarantuje stabilne połączenie przy HD 720p, lecz w przypadku najnowszej wersji oprogramowania Skype, mamy możliwość korzystać z pełnego HD 1080p. Samo nagrywanie także odbywa się przy Full HD 1080p, lecz ma to miejsce przy 30 klatkach na sekundę.

Sprawdź również szczoteczka elektryczna soniczna.

W przypadku modelu C920, mamy dodatkowo do czynienia z automatyczną regulacją ostrości, a zastosowanie optyki firmy Carl Zeiss przekłada się na najwyższej jakości obraz, który gwarantuje ogromną liczbę szczegółów i minimalne zniekształcenie.

Produkt także oferowany jest ze statywem, a dodatkową funkcjonalnością jest robienie zdjęć w rozdzielczości 15 megapikseli.

✅ Zalety

 • Bardzo wysoka jakość
 • Zautomatyzowana regulacja ostrości oraz innych parametrów nagrywania
 • Zaawansowana technologia optyczna firmy Carl Zeiss
 • Możliwość robienia zdjęć
 • Statyw w zestawie
 • Kamerka do laptopa

Gdzie kupić kamerkę internetową Logitech C920 Pro?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 499 złPolska

Logitech Brio 4K to natomiast najlepsza kamera internetowa

Możliwość prowadzenia rozmów wideo bądź nagrywania w rozdzielczości 4K, a więc 3840x2160, to jedna z najważniejszych zalet modelu BRIO Webcam. Marka Logitech przygotowała niezwykle dopracowany przedmiot o świetnych parametrach.

Logitech Brio 4K
Logitech Brio 4K

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że obraz w 4K dostępny jest przy 30 kl/s. Niestety, dotyczy to także i nieco gorszej rozdzielczości 1080p. Dopiero przy 720p mamy do czynienia z bardzo płynną ilością 60 FPS.

Sprawdź również książki do nauki angielskiego dla dorosłych.

Zaletą tego rozwiązania jest natomiast pięciokrotne powiększenie. Nawet wtedy możemy cieszyć się niezwykle wysoką ostrością oraz szczegółowością, a przy okazji odpowiednią płynnością.

Niestety, bardzo wysoka cena kamery online sprawia, że nie jest to rozwiązanie dla każdego, szczególnie dla rodziców szukających kamerki do lekcji czy dla amatorskiego nagrywania gier lub filmików.

✅ Zalety

 • Rozdzielczość 4k
 • Bardzo wysoka jakość obrazu
 • Pięciokrotne zbliżenie
 • Najnowocześniejsza technologia
 • Kamera USB
 • Wbudowany mikrofon

❌ Wady

 • Nagrywanie przy 60 kl/s dostępne wyłącznie w przypadku 720p

Gdzie kupić Logitech Brio 4K?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 877 złPolska

Podsumowanie

Nieważne czy szukamy internetowe kamery do skype, do prowadzenia lekcji czy po prostu poszukujemy wysokiej jakości do nagrywania filmików czy streamowania - wymienione wyżej produkty cechują się świetną jakością oraz bardzo dobrą dbałością o ostrość i prawidłowe oświetlenie.

Sprawdź również najlepsza gra planszowa.

Pamiętajcie jednak, aby zwrócić szczególną uwagę na cenę, gdyż w niektórych przypadkach mało znaczące funkcjonalności mogą kosztować całkiem sporo.

📹 Czy kamera internetowa online jest bezpieczna?

Bezpieczeństwo kamer internetowych zależy głównie od zabezpieczeń naszych komputerów, dlatego zawsze warto pamiętać o dobrym antywirusie.

Autor: Annakamerkikamerydo lekcjikamerka do skype