Nauka języka angielskiego od małego

Nauka języka angielskiego od małego

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 7.04.2022 | Kategoria Samorozwój

Dziecko trudno jest zmusić do nauki. Dzieciństwo to czas, kiedy najbardziej liczy się zabawa, a odrabianie lekcji i wkuwanie na pamięć słówek jest jednym z najbardziej przykrych obowiązków. Taka forma nauki zdecydowanie nie obudzi pasji w naszym dziecku, może za to wywołać zniechęcenie i zrażenie się do nauki języków obcych.

W jaki sposób nauczyć dziecko angielskiego? Oczywiście, przez zabawę. Aktywność, która kojarzyć się z będzie nie z nudną i uciążliwą nauką, a z ulubionymi zabawami, pobudzi w nim ciekawość i naturalną chęć poznawania nowych słówek. Dla najmłodszych pociech świetnie sprawdzą się zabawki interaktywne mówiące do nich w języku angielskim. Warto też samemu przemycać język angielski w codziennych rozmowach, nazywając przedmioty i czynności. Nie należy jednak z tymi informacjami przesadzić, by dziecko nie poczuło się przytłoczone i nie wycofało się.

Nauka angielskiego
Nauka angielskiego

Dla starszego dziecka zainteresowanego już telewizją i oglądaniem bajek sprawdzą się programy prowadzone po angielsku. Może to być nagrany specjalnie w celach edukacyjnych program dla dzieci lub ulubiona kreskówka z angielskim lektorem. Należy obserwować reakcję dziecka na oglądany materiał. Jeśli widzimy, że poziom angielskiego jest dla niego zbyt trudny, dziecko zupełnie nic nie rozumie i zaczyna się nudzić, odpuśćmy i cofnijmy się o krok w jego nauce.

Dzieci lubiące zabawy książeczkami i kolorowankami z pewnością zainteresują się nimi, nawet jeśli będą one w języku angielskim. Można pokusić się o poszukanie książeczek interaktywnych, aby dziecko miało możliwość "odczytania" jej samemu, bez pomocy rodzica. Dowiedz się, jakie są dobre książki do nauki angielskiego, odwiedzając nasz serwis Spec-Ranking.

Autor: AnnaZdjęcie główne: Unsplashnauka jezyka od malegoangielskinauka angielskiegoangielski dla dzieci