Jak sprawdzić swój poziom języka angielskiego?

Jak sprawdzić swój poziom języka angielskiego?

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 31.03.2022 | Kategoria Samorozwój

Zapisanie się na kurs języka angielskiego wbrew pozorom wcale nie jest tak prostym zadaniem, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. W pierwszej kolejności należy oczywiście wybrać grupę, która będzie na takim samym poziomie zaawansowania. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jak sprawdzić swój poziom języka angielskiego.

Testy poziomujące online

Testy poziomujące online
Testy poziomujące online

W pierwszej kolejności warto skorzystać z dobrodziejstwa testów poziomujących online, po których rozwiązaniu można sprawdzić aktualny poziom angielskiego. Poziom biegłości najczęściej sprawdzany jest na podstawie europejskiej skali CEFR. Internetowe testy sprawdzają nie tylko gramatykę i słownictwo, ale również rozumienie ze słuchu, czy też umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Doradztwo doświadczonego lektora

Osoby, które chcą sprawdzić swój poziom języka angielskiego, mogą skorzystać także ze spotkania z lektorem. Dobry nauczyciel w kilka minut może sprawdzić umiejętności mówienia, słuchania, rozumienia i czytania. Pamiętać należy o tym, że większość szkół językowych oferuje swoim kursantom spotkania wstępne z lektorem. Tego typu rozmowa może okazać się doskonałym uzupełnieniem powyżej opisywanego testu. Szkoły językowe organizują także specjalne testy poziomujące, które dostępne są za darmo. W dużej mierze to właśnie dzięki nim dowiemy się, które szkolenia warto wybrać, aby jak najwięcej wyciągnąć z kursu języka angielskiego. Na stronie Spec Ranking dowiesz się, jakie obecnie są najlepsze książki do nauki angielskiego.

Autor: Spec RankingZdjęcie główne: Unsplashangielskinaukarozwój