Najlepsze materiały i książki do nauki języka angielskiego

Najlepsze materiały i książki do nauki języka angielskiego

Strona dostępna jest w dwóch wariantach (jasny i ciemny). Kliknij ikonę obok, aby natychmiastowo zmienić styl.
Dodano 23.02.2021 | Kategoria Samorozwój

Materiały do nauki angielskiego - Wprowadzenie

Nauka języka angielskiego to dla niektórych bułka z masłem. Inni nie są natomiast tak uzdolnieni i potrzebują więcej czasu i więcej uwagi od lektorów, aby załapać podstawy. Jeśli jednak jesteśmy zdeterminowani i pragniemy nauczyć się języka w prosty sposób, to możemy to zrobić za pomocą wielu różnych pomocy naukowych.

Jednym z najciekawszych sposobów na dodatkową naukę, która łączy w sobie prostotę oraz szybkość przyswajania materiału, jest nauka angielskiego w domu za pomocą fiszek bądź książek przygotowanych w sposób zrozumiały i świetnie wprowadzający do tematu i samodzielnej nauki języka angielskiego.

Samodzielna nauka angielskiego - na co zwrócić uwagę przed zakupem materiałów?

Zanim jednak zdecydujemy się na konkretne źródła, warto najpierw dowiedzieć się, jakimi konkretnie czynnikami warto się kierować przy doborze materiałów, które pozwolą na naukę języka angielskiego od podstaw oraz dla zaawansowanych. Niektórzy zadają sobie również pytanie "nauka angielskiego książka czy fiszki?". Sprawdź poniżej i wybierz metodę, która będzie dopasowana do Twoich preferencji.

Przede wszystkim, pamiętajmy o treści W wielu przypadkach mamy do czynienia z tematycznymi zagadnieniami, co dosyć mocno ogranicza nasze możliwości. Bardziej zaawansowane kwestie powinny być szczegółowo omawiane, lecz nie w przypadku samodzielnej nauki podstaw.

Sprawdź również jak pozbyć się cellulitu z ud.

Dodatkowo, zwróćmy uwagę na przejrzystość treści Korzystając z książek, należy przede wszystkim wybrać produkt wyróżniający się na tle konkurencji klarownością prezentowanych zagadnień. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby najistotniejsze elementy były wyróżnione i opisane w przystępny sposób.

Zawartość, czyli co dokładnie znajdziemy w katalogu? Zakup książek bądź innych materiałów zależy przede wszystkim od naszych oczekiwań, które to muszą spełniać nasze wymagania odnośnie poruszanej tematyki oraz zaawansowania problemu. Warto natomiast upewnić się, że w wybranej przez nas książce znajdziemy wystarczająco przykładów i zadań, które to utrwalą zdobytą wiedzę.

Jakie są więc najlepsze ksiazki do nauki angielskiego? Oto ranking!

Jedną z ciekawszych ofert jest seria Angielski - 100 fiszek Edgarda

Katalog fiszek przygotowany przez autorów oferuje nam bardzo zróżnicowaną tematykę i możliwość wyboru konkretnego zagadnienia. Oznacza to, że skupimy się przede wszystkim na tych słowach bądź konstrukcjach gramatycznych, które sprawiają nam większe kłopoty.

100 fiszek Edgarda
100 fiszek Edgarda

Cena za zestaw 100 fiszek (fiszki angielski) jest bardzo atrakcyjna, co przekłada się na możliwość zakupu różnych treści przygotowanych przez autorów.

Sprawdź również oczyszczacz powietrza cena.

Istotne jest natomiast to, że fiszki te przeznaczone są do nauczania na poziomie A2 oraz B2, a więc nie jest on najlepszym wyjściem w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką. Jeśli zatem chcesz wiedzieć jak nauczyć się angielskiego w domu od podstaw, to przede wszystkim należy poszukać alternatywy, która odpowiednio nas do tego przygotuje.

✅ Zalety

 • Niska cena
 • Możliwość zakupu fiszek o konkretnej tematyce
 • Bardzo prosta i przejrzysta treść
 • Wiele różnych kategorii fiszek do wyboru

❌ Wady

 • Fiszki nie są dostosowane do nauki od podstaw
 • W celu nauki ogólnej wymagany zakup dużej ilości materiałów

Gdzie kupić 100 fiszek Edgarda?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 6 złPolska

Innym polecanym rozwiązaniem jest - Język angielski. Fiszki PREMIUM - Konwersacje

Oferta ma za zadanie przygotować nas do konwersacji, a więc jest to świetna propozycja dla osób o podstawowej wiedzy na temat tego języka obcego. Należy przy tym zauważyć, że konwersacje przygotowane zostały dla młodzieży i dla dorosłych, tak więc w przypadku dodatkowych materiałów edukacyjnych dla najmłodszych, rekomendowane będzie znalezienie innego źródła.

Fiszki PREMIUM - Konwersacje
Fiszki PREMIUM - Konwersacje

Nie zmienia to jednak faktu, że Fiszki PREMIUM gwarantują nam ogromną liczbę zwrotów, które zostały opisane i przetłumaczone, a dodatkowo z pomocą przyjdą nam dostępne internetowo nagrania, które pomogą w nauce wymowy tych wszystkich fraz.

Sprawdź również jaki smartwatch dla dziecka.

Jeśli chodzi o dokładną wartość, to otrzymujemy około 700 wyrazów, które zostały podzielone na 13 kategorii gramatycznych. To przekłada się także na ponad 80 minut nagrań. Po zakupie produktu od Wydawnictwa Cztery Głowy otrzymujemy też dostęp do nauki on-line, do poręcznego etui, a także do pudełka MEMOBOX.

✅ Zalety

 • Dostęp on-line
 • Nagrania z prawidłową wymową
 • Fiszki podzielone na szereg przydatnych kategorii
 • Bardzo dużo materiału

❌ Wady

 • Treść dostosowana do wymagań dorosłych i młodzieży

Gdzie kupić Fiszki PREMIUM - Konwersacje?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 20 złPolska

Arlena Witt Grama to nie drama; Władaj i gadaj - kolejna ciekawa opcja, która jednak jest nieco droższa

Jeśli zastanawiał nas angielski za darmo, to zdecydowanie udało nam się odnaleźć kanał YouTube Arleny Witt. To właśnie tam mogliśmy dowiedzieć się bardzo wielu rzeczy, nie tylko o samym języku, ale także o lekcjach angielskiego. Popkultura w połączeniu z ciekawymi treściami dostępne są teraz w formie książki do angielskiego, a dokładniej rzecz biorąc ogromnego i też kosztownego zestawu.

Arlena Witt Grama to nie drama
Arlena Witt Grama to nie drama

Seria Grama to nie Drama skupia się przede wszystkim na strukturach gramatycznych oraz na słowotwórstwie. Dodatkowo te książki do nauki angielskiego gwarantują nam dostęp do wielu przykładów oraz innych aspektów, w tym dostęp do czasów, części mowy, stron biernych, mów zależnych, a także okresów warunkowych i wielu innych dodatkowych elementów. Według opinii to dobra książka do nauki angielskiego.

Sprawdź również odkurzacze automatyczne.

Możemy liczyć na najbogatszą zawartość spośród wszystkich opisywanych tutaj produktów. W połączeniu z wciąż rozwijającym się kanałem YouTube, jest to jedna z najlepszych opcji, szczególnie kiedy nie wiemy jak szybko nauczyć się angielskiego.

✅ Zalety

 • Bardzo duża zawartość
 • Język angielski za darmo przez kanał YouTube
 • Ogromny zestaw wiedzy
 • Możliwość rozpoczęcia nauki od podstaw
 • Według opinii to najlepsza książka do nauki angielskiego od podstaw
 • Książka do samodzielnej nauki angielskiego
 • Sprawdzi się również jako podręcznik do angielskiego dla dorosłych
 • Przykładowe zdania
 • Ćwiczenia wymowy

❌ Wady

 • Cena

Gdzie kupić Arlena Witt Grama to nie drama; Władaj i gadaj (książka do języka angielskiego)?

SklepCenaWysyłka z
Allegrood 239 złPolska
Altenbergod 99 złPolska
Altenbergod 99 złPolska

Jak nauczyć się angielskiego samemu? Wypróbujcie także - 365. Język Angielski na każdy dzień - Lekszycka Maria

Jeśli nasz poziom znajomości języka angielskiego to A2 do B1, to warto zapoznać się z o wiele tańszą propozycją niż poprzednia, a mianowicie materiał autorstwa Marii Lekszyckiej. Książka oferuje nam kurs, który przygotowany został w sposób, aby w ciągu roku szkolnego powtórzyć wszystkie opisane zagadnienia oraz wyeliminować ewentualne błędy, które u dzieci, nastolatków, czy nawet dorosłych najczęściej się pojawiają.

365. Angielski na każdy dzień - Lekszycka Maria
365. Angielski na każdy dzień - Lekszycka Maria

Warto oczywiście zauważyć, że jest to jedno z nowszych wydań, a treści przygotowane zostały tak, aby pomóc w zrozumieniu języka na co dzień. Cena jest równie atrakcyjna, dzięki czemu jest to jedno z lepszych rozwiązań, jeśli chodzi o naukę języka angielskiego w domu. Pamiętaj, że wcześniejsza znajomość języka angielskiego jest wymagana. Jeżeli dopiero zaczynasz poruszać się w języku angielskim, to spójrz na nasze poprzednie propozycje. Jeżeli szukasz książki do samodzielnej nauki angielskiego, to jest to dobry wybór.

✅ Zalety

 • Bardzo tania
 • Duża zawartość
 • Przystosowana do nauki na bardzo niskim poziomie
 • Idealna książka do samodzielnej nauki języka angielskiego

❌ Wady

 • Brak dostosowania książki do podstaw
 • Umiejętności językowe wymagane na minimum poziomie A2 (znajomość słownictw wymagana)

Gdzie kupić 365. Angielski na każdy dzień (ksiazka do angielskiego)- Lekszycka Maria?

SklepCenaWysyłka z
Ceneood 29 złPolska

Jaka książka do nauki angielskiego? Podsumowanie

Wielu z nas zastanawia się jak uczyć się angielskiego, aby robić to skutecznie, szybko i przy okazji się nie zanudzić. Istnieje wiele sposobów i metod, aby nauka języków była łatwa i przyjemna. Na pomoc przychodzą na przykład fiszki, książki czy wspomniany kanał YouTube z ciekawymi informacjami. To od nas zależy co dokładnie nam najbardziej się spodoba oraz co pomoże w przypadku nauki angielskiego dla osób początkujących.

Sprawdź również młynek do kawy elektryczny.

Warto jednak pamiętać o tym, aby każda wybrana przez nas treść oferowała odpowiednią wyrazistość. Oczywiście oprócz samej przejrzystości, należy pamiętać o samej treści, a także o tym co dokładnie znajduje się w katalogu, który sobie wybierzemy. W ten sposób będziemy mogli bez najmniejszego problemu przygotować się do szybkiej nauki angielskiego. Pamiętaj, że język angielski nie jest taki straszny jak mogłoby się wydawać.

📚 Angielski dla początkujących książka czy fiszki?

To wszystko zależy od preferencji oraz aktualnej znajomości języka angielskiego. Dobra książka do nauki angielskiego to np. Władaj i gadaj, a fiszki Fiszki PREMIUM - Konwersacje.

Jakie dobre książki do nauki angielskiego możemy polecić?

Zdecydowanie szukając książki do nauki języka angielskiego powinniśmy zwrócić uwagę na te, które napisała Arlena Witt. Książki tej autorki cieszą się doskonałą opinią i są bestsellerami w kategoriach takich jak: "książki do angielskiego liceum", "książki do nauki angielskiego b2" czy też "książki do nauki angielskiego dla dorosłych".

Autor: Annado angnauka ang